Aneb když věci nejdou tak, jak si přejeme

Jak žijeme tak po své životní cestě procházíme různými zážitky a zkušenostmi.

Převedu to konkrétněji do lidské a české věty :). Berme to teď jen čistě lidsky z celkem běžného každodenního dne, kdy se ději celkem běžné každodenní věci a činnosti.

images

Nějak žijeme, každý den opakujeme jisté činnosti. Ano, každý člověk má nějakou svou rutinu, či nějakou činnost, která je pro každý den celkem běžná.

Abych pravdu řekla, tak opravdu nemám ráda, když si na celý den naplánuji činnosti, které chci stihnout si zařídit, vyřešit, či splnit. A vlastně jakmile ten den začnu tak vše jde levě. 😀

Abyste pochopili vše, co jsem si naplánovala a tak nějak předpřipravila v hlavě tak, abych na to nezapomněla, tak najednou ten den se mění celkový průběh.

Když to vezmu na příkladu: jdu do školy – přijdu pozdě, chci se sejít s někým – odvolá to, nebo já to musím odvolat, chci si zařídit něco administrativního – zavřeno, chci koupit něco, po čem dlouho toužím – vyprodáno, či vysoká cena, anebo nic co by se mi líbilo a uspokojilo to můj vkus, chci si s někým popovídat – nikdo není k zastižení, anebo spěchá, chci něco vyřešit s mamkou – spěchá, anebo už je příliš unavená, chci vyrazit za zábavou – nejsou peníze, anebo není doprovod či doprava.

Rozumíte mi co tím myslím? Když něco chcete ve svém jinak nabitém diáři stihnout, uděláte si na to čas a ono nakonec je vše jinak. Nemám to ráda :), ale v tu chvíli se s tím nedá nic dělat. Co se dá dělat, jedině žít dál a tu chvilku, kterou jste tím získali využít sami pro sebe a pro svůj prospěch – jen jiným způsobem :).

Nu řekněte mi, tohle snad zažil každý ne? Když prostě někdy věci nejdou dle vašich představ a jste nuceni se přizpůsobit situaci Vy.

Někdy to tak asi je, avšak nezapomínejme na pomocníka – Zákon přitažlivosti :). S ním můžeme také leccos ovlivnit dle sebe.

Vše zlé k něčemu dobré. Každá chvilka volna pro nás je ku prospěchu, aneb buďme světlem sami sobě a nehruťme se hned kvůli tomu, že to nejde dle našich představ.

 

Zdroj obrázku: PUBLITEK, INC. DBA FOTOSEARCH. Fotosearch [online]. [cit. 3.4.2015]. Dostupný na WWW: http://www.fotosearch.de/illustrationen/allt%C3%A4glich-leben.html

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *