Ano, myšlenka je silná

Ano, je to tak. Neopakuji znovu zákon přitažlivosti o tom, jak stačí myšlenka na to, aby se něco zhmotnilo a aby se přání splnilo.

A neopakuji ani to, že když si něco hodně přejete tak, že se to splní. To už jsou přeci jasné principy života, které známe.

Psala jsem o tom již dřív.

A ano jak mi bylo řečeno, že pokud myšlenkami nejsem tam, kde by mě ten člověk chtěl mít tak je to jako kdyby mě neměl.

A ano je to pravda. Můžete člověk přimět, přinutit k tomu, aby s Vámi byl, můžete ho někde udržet, můžete s ním být denno-denně, avšak pokud má myšlenku, které věří tak ho nelze porazit, to je věc nad kterou nevyhrajete nikdy a nemůžete nikoho vlastnit, pokud člověk něčemu věří.

Jednou jsem slyšela kdysi v hospodě „že člověka, který má víru a věří tak nelze porazit nikdy a nic ho nezastaví“ ano bylo to z hospody, avšak byla to pravda.

Denno-denně se dovídám o tom, jak se lidi snaží někoho někde udržet a jak přemlouvají někoho, aby s nimi byl a jak dělají všechno pro to, aby s nimi ten člověk byl, anebo o tom jak se snaží něčí život změnit tak, aby to vyhovovalo jim, avšak zapomínají na to, zda to tak chce ten dotyčný koho tak úpěnlivě řeší. To už se neřeší, to je vedlejší, toho hlavního aktéra se nikdo neptá, toho si ti lidé jen přehazují a dohadují se o tom, co je pro něj/ní nejlepší. Přitom do něj/ní nevidí a nemůžou vědět, když se ho/ji nezeptali.

Řeší jen sebe a své zájmy, ale opravdová starost a láska o toho hlavního aktéra celé situace ta je někde bokem, protože to není láska a ani starost, to je manipulace, aby toho člověka měli tam kde chtějí mít, to je jejich sobectví.

To, jak to ten člověk vlastně chce ví jen on sám a věří tomu, co si přeje. A říká si, co kdyby se to tak jednoho dne stalo?

Ano, všichni okoli si myslí jak je to takhle nejlepší a nejšťastnější řešení a jak to všem vyhovuje, ale jediný komu to nevyhovuje je ten dotyčný, ten stojí jak sám v davu toho všeho a kouká jak se to všechno míjí a jak ty klepy jedou všude kolem a jak to ti lidé řeší a jak mluví o tom, jak je to skvělé a vnitřně se tak pousmívá nad tou hloupostí a lidskou sobeckostí toho, že se vůbec nikdo na nic neptal a prostě všichni už rozhodli dle toho jak něco vypadá, ale už se nezeptali jak to ten člověk cítí.

A ano takhle se žije. Žijete jako kdyby dva životy, jeden navenek, který vám sice každý chválí a vypadá to úžasně a druhý vnitřní je o něco bohatší a vypadá jinak než ten navenek, protože je to Váš život, který žijete tak jak cítíte.

A ano každý večer uleháte s tou myšlenkou, že jednou se Vám to splní a budete žít tak jak si přejete a o čem každou noc sníte a pak je to též první ranní myšlenkou na to Vaše přání a na to myslíte a dáváte do toho aspoň sílu těch myšlenek. Když už o tom nemluvíte a nelze o tom moc mluvit tak aspoň na to myslíte a dáváte do toho tu energii.

Ano, tak trochu jak malé dítě, který si přeje dárky pod stromeček a každý večer před spaním na ně myslí a přeje si je aby mu je Ježíšek nadělil.

Ano, myšlenka je silná a proto se přání plní.

Ani, když někoho u sebe udržíte, pokud nemáte jeho přízeň, city, náklonnost a neshodujete se názorově tak toho člověk ve své podstatě ani nemáte, není Váš, je svůj a sice je fyzicky s Vámi, ale jako kdyby nebyl, protože sní o něčem jiném. A to Vám za to stojí takového člověka chtít? Jak si můžete myslet, že jste takového člověka získali, když zůstal s Vámi protože jste ho upovídali, přesvědčili a prostě jste ho nepustili. Když na něm vidíte den co den ten stejný prázdný výraz a to, že vlastně by byl šťastný jinak, jste takhle šťastní i Vy?

Stálo Vám to všechno za to? Není to spíše Pyrrhovo vítězství?

A ano, toho člověka ani nemáte, stejně má něco, co mu nikdy nevezmete a to jsou jeho sny, názor, přání a myšlenky, to je každého vlastní a to Vám nikdo nikdy a nikde nemůže vzít a rozhoduje to o Vás jak budete žít a pro co se rozhodnete.

Proto Vám všichni můžou vzít jen hmotné věci, nebo věci, které můžete ztratit, ale toto nikdy ztratit nelze, pokud se toho sami nevzdáte.

Nerada se dívám na lidi u kterých vidím, že by nejraději žili jinak, ale žijí tak protože ….

ale ten základní smysl a důvod to postrádá a to ten, že by se cítili šťastně. Je smutný pohled na to, že někteří lidé jsou spolu, ale přitom už nechtějí, nebo jeden nechce. Je smutné vidět lidi se za něčím hnát, přitom pocit štěstí jim to nepřináší, spíš o to víc únavy a znechucení k celému životu.

Ano, může to tak vypadat, že si něčeho ze svého života nevážím, ale je pravda, že mě některé věci už prostě nebaví, přestala jsem v tom vidět smysl a nenaplňuje mě to.

A tak jsou myšlenky, které dokážu směrovat tam kam chci a aspoň na pár chvil vidět ve své mysli to, co si přeji a jak si přeji žít. A ano věřím, že jednoho dne se to všechno splní. Věřím, že nic není věčné, stále se něco děje a to se pomalu, ale jistě proměňuje, což je skvělé, jen tak dál. Jednoho dne se to promění tak, že to bude k nepoznání od dneška.

Nebudu to již dále kritizovat, jelikož vím, že život plyne a mění se každou sekundou a minutou. A jednou se to vše promění tak, že ty všechny detaily, které se mění již teď se přehoupnou ve velké věci a život bude krásnější.

Napomůžu tomu a zhmotním tak své myšlenky, aby se splnily.

A ano, člověka který něčemu věří nelze porazit, protože má to, co mu nikdo nemůže ukradnout, to je jen jeho.

Zdroj obrázku: MICHELE » KARMALOG, KABALISTA – VÁŠ DUCHOVNÍ PORADCE. :-). Osud podle kabaly [online]. [cit. 29.3.2019]. Dostupný na WWW: https://www.osud-podle-kabaly.cz/magie/sila-pozitivniho-mysleni/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *