Budu pokračovat v odmlce, měla smysl

Co ty jsi za kamaráda vůbec? Můžeš se sám sobě podívat do očí v zrcadle? A připadáš si vůbec v pohodě s tím co děláš a jak se chováš? Asi zřejmě ano, jinak by se to nemohlo stát. Fajn, beru na sebe, že jsme se dlouho nebavili a ten kontakt prostě vyšuměl. Vyšumělo to z ničeho nic. Chceš po mě odpovědi proč jsme se dva roky neviděli a nebavili. Rozumím, ale nebudu lhát, už ani sama nevím, jediné co mohu se ti omluvit, že fakt nevím, měla jsem za to, že to vyšumělo samovolně. Ale jestli byla chyba na mé straně hádat se nebudu, protože nevím co k vymizení kontaktu vedlo. Dovedu se ti omluvit za tu odmlku a dokážu uznat, že to bylo pěkně blbý, dám ti za pravdu a nebudu se přít. Hledáš za tím vším skrytý úmysl, který v tom opravdu není, protože když ho ani já sama nevím, tak jak by mohl být? Jsem tu, sedím tu a koukám jak vyvoraná myš na tu zprávu a ten výslech od tebe.

Nyní vidím, že po čas doby, kdy jsme se nebavili si mi naposílal různé narážky na věci, fotky, které jsem dávala na internet. Až mi to upřímně nepřišlo vhodné mít až tak nejapné narážky. A když má člověk narozeniny, tak místo přání mu napsat ošklivou zprávu o tom, že přát mi nebudeš. No nevím, nikoho nenutím mi přát, ale šlo to udělat tak, aby sis tyhle slova odpustil, nemusel si psát a přát nic, nikdo od tebe nic nechtěl, ale ten hnus si psát nemusel, je to krajně nevhodné. Říkáš, že jsme si nic neudělali a vlastně nic špatného se nestalo, tak proč když něco přidám na internet máš potřebu to kritizovat, nebo si do mě rýpat? Tak mi řekni, kde je ten problém a co máš se mnou za problém? Můžeme to probrat, ale soukromě, bez veřejných očích na internetu po komentářích, jak nějaké děti.

Tak se pojďme o tom pobavit, dávám ti příležitost, můžeš mi říct co všechno tě na mě štve, zajímá mě to, protože chci vědět, proč vedeš ty narážky na mě. Nic se nedozvím, vlastně, že žádný problém není a nebyl, jen ta odmlka. Nevím tedy, proč si do mě rýpal, ale vzal to už čas. Tak se bavíme, vypadá vše v pohodě. Prý údajně se mám ptát já na všechno a první. I když upřímně já nebyla ta, která údajně dva roky čekala na odezvu, mně to tak nějak bylo jedno po pravdě řečeno. Já si žila svoje a tak nějak jsem se prostě nestarala a nečekala jsem. Mám se ptát já, ale já se zeptat umím na to co mě zajímá. Ty jen čekáš a čekáš, že se mám ptát, ale já se zeptala na pár otázek a to mi stačí. Jestli chceš zahaj konverzaci ty, nebo to rozveď, ale mě to stačí vědět, to co vím. Stejně jsi skoupý na slovo co se týče odpovědí, neurčité odpovědi hozené do ztracena. Jediné co tě zajímá a na to se tedy odhodláš po několika dnech zeptat je jestli si najdu čas, přitom se jasně bavíme o tom už předtím v jakých lejnech teď jsem a co mám vše za problémy a jak na tom jsem. Narovinu jsem ti to řekla a na nic si nehrála. Nepotřebuji si vymýšlet nebo se vymlouvat. Ať se ti to zda jakékoliv důvěryhodné, nebo ne, tak je to prostě pravda a nebudu popírat to co skutečně zažívám. Nemusíš mít pochopení, soucit, nebo mě litovat, stačilo mi, že bys to vzal, odkýval a dál mě neuháněl a neryl do mě. Ale co si udělal? Vysmál si se tomu nejapně, že tomu věříš a vysmál si se tomu.

Co ty jsi za člověka, smát se něčím problémům? Ty se chceš vídat, bavit, kamarádit a já nevím co ještě, ale když ti dotyčný napíše jak na tom je, tak ne abys to ve slušnosti a dospěle vzal, ne ty se vysměješ jako fracek. No hanba na tebe fakt.

Nepřijde mi takové chování dospělé a už vůbec ne od člověka, který údajně má zájem se bavit a vídat. Tak takhle teda ne, budu pokračovat v odmlce, která někdy dřív byla a nyní na ní navážu. Takové přátelé nemám zapotřebí ve svém životě mít. Akorát mi to ublížilo. Vůbec mi to nepomohlo, nezvedlo náladu, akorát mi to náladu zhnusilo a bylo mi z toho smutně, jak moc se dokáží lidi snížit a zachovat.

Dobře, když nemůžete dotyčnému pomoc, tak mu aspoň neubližujte. Ne prostě tady to nefunguje, tady je to rovnou mu ubližte, protože evidentně z problémů jiných mají někteří srandu. Do háje s takovými lidmi.

Zdroj obrázku: ZEMANOVÁ, Anna. Labyrint školní časopis [online]. [cit. 31.3.2022]. Dostupný na WWW: https://www.zsben.cz/labyrint/?p=9447

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

1 komentar v Budu pokračovat v odmlce, měla smysl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *