Být jiným člověkem než jsem bývávala

Pamatuji ty časy, kdy jsem se silou snažila dostat z těžkých časů, kterými jsem si procházela. Nechápala jsem jak se z toho dostat a tak jsem s tím bojovala. Čím víc jsem bojovala tím víc jsem se propadávala dolů na dno a tím jsem byla zoufalejší, depresivnější a úzkostlivější.

Snažila jsem se rychle očistit, smýt ze sebe to vše zlé, však pochopila jsem, že to nejde hned. Že dlouhá a trnitá cesta jak se znovu vyhoupnout nahoru ke šťastnému životu je jediná možnost jak změnit svůj postoj k situaci a pracovat na tom a pracovat sama na sobě.

Nechtít to hned, teď a silou. Silou takovéto věci nefungují.

bytostisvetlaatmy

Ano, pracovala jsem na sobě, dávala jsem motivaci, menší cíle, které se plnily. Dala jsem si cíle a změny, které nutné musím podniknout, abych sama sebe změnila a učinila se tak moudřejším člověkem a šťastnějším člověkem, abych tak znovu našla klid sama v sobě a uzdravila svou psychiku.

Neříkám, že to bylo hned, nebylo to hned. Avšak po několika týdnech, měsících jsem si uvědomila, že jak takto pomalu postupuji, že se vlastně měním v jiného člověka. V člověka, kterým jsem si předsevzala a do kterého jsem díky tomuto procesu změnu sama sebe se dopracovala.

Pamatuji si, jak mi bylo věštěno od jednoho člověka, že prý ta změna, kterou podstoupím, že mě postupně zabije, že ta změna jde špatným směrem a že stejně umřu, že mě má někdo zabít.

Pochopila jsem, že nemůžu věřit tomu, co mi kdo řekne, avšak, že musím věřit sama sobě a jelikož jsem na tom byla zle tak jsem jedinou možnou cestu brala jako tu postupnou a pomalejší změnu, díky které jsem našla znovu štěstí sama v sobě, lásku sama v sobě, našla jsem znovu své nejbližší, našla jsem skutečnou podporu, kterou v nich neustále mám a za kterou jsem vděčná. Našla jsem skutečné lidi, kteří mi skutečně pomohli a ne ti, kteří mi jen nešťastně prorokovali.

Do teď netuším, proč byli ty nešťastné a depresivní věštby mířené na mou osobu a proč mi byly řečeny a raději to ani vědět nechci :).

V procesu, kdy jsem se vlastně měnila postupně a vyspěla, jsem ani nevnímala, že se měním, naopak mi to připadalo, že jsem stále stejná. Avšak tu změnu vidíte až časem, až když se na to vše ohlédnete zpětně a podíváte se do vzpomínek sami na sebe, čím jste prošli a jak jste vlastně se chovali a nyní již víte, že jste tím prošli, že je to za vámi a jak moc jste se už změnili, že s minulostí se nelze ani ztotožnit, jelikož je pryč.

Je to hezký pocit se takhle proměnit ve své lepší Já a být lepší verzí sama sebe.

Cítím se v ohlédnutí se zpět mnohem silnější, odhodlanější, moudřejší, vytrvalejší, hrdější a klidnější člověk než jsem bývala.

Avšak jen díky tomu, že jsem mohla projít tím, co jsem prošla, jinak bych se tímto člověkem nestala. Děkuji za to, děkuji za to, že nyní můžu být tím kým jsem.

Pokud se totiž člověk chce změnit, musí projít něčím, co ho donutí změnit se. Protože člověk pochopí, že pokud se nezmění, či nezmění aspoň úhel pohledu na věc tak bude stejně trpět tak jako doposud a jeho utrpení bude stále stejné a nevezme ho ani čas.

Aby to vše vzal čas je třeba se na to všechno podívat jinak, z té jiné lepší perspektivy pro Vás, abyste se netrápili, abyste to vzali z té humornější, či optimističtější stránky. To je třeba, nechcete se přeci mučit další etapu života, ne?

A co Vy, jaká etapa života Vás dokonale změnila a proměnila ve Vás lepší verzi sama sebe?

 

Zdroj obrázku: ZLATÉ ŽIVÉ SVĚTLO. Věk zlatého světla [online]. [cit. 26.2.2016]. Dostupný na WWW: http://inner-light.ning.com/profiles/blogs/dobra-zprava-transformace-bude-probihat-postupne-od-21-do-24-12-2

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

3 komentar v Být jiným člověkem než jsem bývávala

 1. Over napsal:

  Ahoj,
  rozumím Ti. Právě jsem si prošel něčím takovým, akorát to stále vstřebávám. Je toho dost, ale naštěstí mám profesionální pomoc už. V nouzi poznáš člověka, ať už sama sebe nebo ostatní, neříká se to nadarmo :). Poznal jsem přátele a získal podporu jako nikdy jindy, a tam kde jsem čekal alespoň trochu podpory jsem našel spíše potupu, zostudění výsměch. Doufám, že se máš dobře SML :)!

  -Over

  • SML napsal:

   Ahoj,
   děkuji za příspěvek a komentář. Je to pravda o tom se vždy člověk přesvědčí, až když tím vším projde :).
   Je to vážně paradoxní, ale leckdy člověk opravdu najde podporu a pomoc tam, kde by to nečekal.
   Děkuji za doplnění ke článku, vážím si toho, je hezké vědět, že tím prošel též někdo jiný.
   Ano, již se mám šťastně :). Děkuji, doufám, že i Ty to již vstřebáváš a je Ti lépe a šťastněji. 😉

 2. […] Hodně to souvisí s tématem o kterém jsem již psala dříve Být jiným člověkem než jsem bývávala. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *