Chronická nevěrnost

Tímto článkem se pokusím poodkrýt záclonu termínu chronická nevěrnost.

Proč vlastně někteří lidé se nedokáží usadit a mají tendenci a chuť být nevěrný i přes to, že se mají šťastně a mají skvělou drahou polovičku?

Zkusím to ze svých pozorovacích zkušeností ze života nastínit a vysvětlit. 

NeveraVelky

Proč lidé podvádějí?

Podvádějí obvykle a normálně pro to, že nejsou spokojení tam kde jsou. Nespokojení ve vztahu, nespokojení v sexu, nuda, stereotyp, touha po experimentu, touha si dohánět sebevědomí, touha si dohánět „zářezy“, deprese ze současného života a další důvody. Ten kdo se s tím setkal, ať si sáhne do vzpomínek a svědomí a zamyslí se nad tím, proč vlastně podváděl a co ho k tomu vedlo.

Bez odsuzování.

Však jsou lidé, kteří podvádějí a ani neví proč. Jsou tak naučení, mají to tak „zajeté“ a nedokáží být věrný. A není to pro to, že by byli nespokojeni, nebo, že by jim chyběl sex, či chybělo něco jiného ve vztahu. Spíše nedokáží říct pokušení: NE. Nedokáží odmítnout a dát si závazek sám sobě, že bude člověk věrný.

Je to zvláštní a možná až ironické, proč lidé podvádějí, když vlastně všechno mají. Ironické to je, ale i přes to to existuje.

Takový člověk prostě neumí být věrný nikomu, je věrný sám sobě. Avšak problém pak nastává pokud i samotného toho člověka to své chování trápí.

Ten člověk ani neví, jaké to je být někomu věrný, nezná ten pocit, má své naučení jednání a chování a toho se drží. Je to paradox, je to pro mnoho lidí nevysvětlitelné.

Dalším důvodem, že je někdo chronicky – opakovaně nevěrný může být tím, že nedokáže někoho odmítnout, že nedokáže si odepřít nadcházející příležitost, která mu přišla do cesty, nebo že se nechce vázat, že chce stále se cítit svobodně a volně. Následujícím důvodem mohou být špatné předchozí zkušenosti se vztahy, zklamání, vnitřní smutek.

Může být samozřejmě více důvodů, proč lidé jsou chronicky nevěrní, důležitý fakt je ten, že se s tím dá něco dělat. Když si člověk uvědomí a pocítí, že toto chování mu způsobuje problémy v životě a bude to chtít změnit, tak se změní. Sice to bude změna a nebude to snadné, bude se muset naučit být věrný i někomu jinému než jen sám sobě a bude se muset naučit říct něčemu a někomu NE. Ale dá se to, když se chce dá se vše, stačí chtít a činit. Pro mě za mě to není dobrá omluva, či výmluva říct, že je ten člověk chronicky nevěrný, že je chudák. Je chudák, ale může si za to sám, odžije si ty následky sám za sebe.

Pokud to chce člověk změnit musí chtít sám. Pokud se budete snažit takového člověka změnit tak Vás zklamu, ten člověk musí chtít sám, Vy sami jej nezměníte pokud nebude chtít. Možná o to víc se utvrdí ve svém dosavadním jednání a chování. Nikoho nezměníte bez jeho souhlasu.

Chronickou nevěrnost neodsuzuji, protože každý nějak jedná a žije, avšak myslím si, že to není nic závidění hodného, spíše politování hodného, jelikož toho člověka to musí dlouhodobě ničit psychicky a nutí ho to řešit problémy ve vztazích. Dá vám to akorát starosti, přemýšlení, nutnost pozornosti, hlídat si okolí a lidi kolem sebe, aby se nenesly drby, stojí Vás to rovněž trochu financí a čas.

Dá Vám to sice více obdivu, zájmu, sexu a potěšení.

Každopádně věrnost ve vztazích je jednodušší, než být nevěrný a o to víc opakovaně nevěrný.

Neodsuzuji nikoho, jen mi přišlo vhodné se k tomuto odsuzovanému tématu vyjádřit a napsat klady a zápory, jelikož z velké části se tento termín odsuzuje a očerňuje, však nic není jen černé, nebo bílé. Vše Vám něco dá a něco sebere.

Zauvažujte nad tím. ♥

 

Zdroj obrázku: ŠTOURAČOVÁ, Alena. Dáma.cz [online]. [cit. 29.8.2015]. Dostupný na WWW: http://www.dama.cz/laska-a-vztahy/zenska-nevera-prirozenost-nebo-modni-trend-16878

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *