Co je to vlastně myšlenka?

Co to vlastně je? Je hmotná? Má vliv, má sílu? Má něco do sebe?

Určitě něco má, protože díky svým myšlenkám si tvoříme svůj život a díky myšlenkám subjektivně vnímáme jisté situace v životě.  Díky myšlenkám prožíváme to co se nám v životě děje tak jak to prožíváme.

To na co často myslíme tím se i stáváme a to tvoří náš život, naší náladu, naše psychické rozpoložení a celkově nás pohled na svět a život.

Realms Of The Mind

Myšlenky, nehmotné mihotající věci, mžitky, vjemy, které vnímáme jen my, protože myšlenky jsou jen naše. Nemůže nám je nikdo vzít, protože se odehrávají jen v Nás.

Díky myšlenkám máme dovoleno se dostat pomocí nich kamkoliv, můžeme myslet na cokoliv a kohokoliv, jakkoliv a jak často chcete.

Přes den nám jich proběhne v hlavě strašně moc, ne všechny se však v naší mysli uchytí. Jsou myšlenky, které jsou naprosto nahodilé, které přicházejí náhodně, s možnými situacemi a jak rychle přišly tak i rychle odejdou.

Pak jsou však myšlenky, které se vrací, ať už sami chceme, nebo ne, avšak vrací se. A vyvolávají v nás opakované pocity, které při tom pociťujeme. Dodává nám to náladu takovou, jakou máme s tím spojenou.

Myslet můžeme na cokoliv na přítomnost, budoucnost i minulost, na věci, na situace, na lidi a jakékoliv možné události, místa, cokoliv si zamaneme. Můžeme do toho i zapojit fantazii a můžeme si tak fantazírovat. Což i doporučuji, perfektně to člověka odreagovává, když si dovolí legálně a v rámci relaxace fantazírovat a ponořit se do své fantazie. Je to fakticky příjemné.

Můžeme však také svými myšlenkami vzpomínat, vzpomínat na zlé, dobré, na neutrální, na cokoliv. Protože vzpomínky nám nikdo nevezme.

Díky myšlenkám, když se jim oddáváme můžeme přijít na vyřešení svého problému, díky myšlenkám se nám otevírají možnosti cest, jakým co a jak řešit.

Myšlením si můžeme tvořit své názory, můžeme si tak vytvořit postoje a promyslet si jakým člověkem vlastně budeme. Myšlenky jsou téměř základem nás, člověkem jakým jsme.

Myšlenky nás však mohou i zavést tam, kam bychom se nedostali a vysvětlím to. Může nás to přivést až k přílišnému přemýšlení až tak, že nás z toho zabolí hlava a budeme úplně zamoření vlastními myšlenkami.

Vlastními myšlenkami se dá utvořit vlastní svět. Vlastní svět v tom smyslu, že už nevnímáme vůbec to okolí, ale jen to své myšlení, vlastní myšlenky, které tvoří specifické vnímání. To už je pak vyloženě extrém ze kterého se pak dá vyklubat psychická porucha.

Myšlenky náš život tvoří, ať už se rozhodneme myslet a smýšlet šťastně a pozitivně, anebo naopak smutně a depresivně.

Když budeme myslet na šťastné věci a události a na to co si přejeme, tak to i zhmotňujeme a budeme mít takový pozitivnější úhel pohledu na život a budeme i zákonitě šťastnější. Sama to mám vyzkoušené jak na sobě tak i na svých blízkých lidech a i lidech, kterým jsem v minulosti vysvětlila princip fungování myšlenek.

Když budeme se cítit smutně, anebo jako oběť a budeme myslet na špatné věci, které se mají stát, či se dějí, tak to i zákonitě do svého života budeme přitahovat a budeme tím pádem naštvanější a depresivnější. Nejhorší co můžete udělat je se v těch negativních utvrzovat tím, že budete nadávat na celý svět, na lidi a na světovou nespravedlnost s lidmi, kteří to cítí také tak. Tím k sobě víc a víc přitáhnete nešťastné události.

Myšlenky mají sílu a vliv na náš život a už to nebudu opakovat, kdo tomu věří, věří a může toho užívat v životě. Kdo nevěří, tak asi nechce věřit a nevysvětlím mu to.

Myšlenky jsou jen naše a my můžeme ovlivnit své myšlenky, neovlivníme náhodné myšlenky, které přicházejí s tím jak plynou dni a události, ale můžeme ovlivnit to na co budeme nejčastěji myslet a nad čím budeme přemýšlet častěji a jak se u toho budeme cítit. Můžeme si toto vybrat. Nejsme žádné oběti svých myšlenek, nejsme oběti okolností.

Zapřemýšlejte nad tím. Myšlenky skutečně v sobě mají neviditelnou kouzelnou moc :).

 

Zdroj obrázku: ČEPELKA, Jan. Cílevědomě.cz [online]. [cit. 29.11.2015]. Dostupný na WWW: http://www.cilevedome.cz/5a1-myslenka-ktere-mi-zmenily-zivot/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

1 komentar v Co je to vlastně myšlenka?

  1. […] Během dne nám promítne hlavou nesčetně myšlenek. Aneb co je myšlenka už jsme si osvětlili v článku Co je to vlastně myšlenka?. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *