Co mě naučili multilevelové marketingové komunity a společnosti?

Bude to dlouhý článek, asi tak jako příběh, za to vážně autentický a obsáhlý, nestydím se za něj, cítím, že je třeba, aby vyšel na povrch a otevíral lidem oči.

Svého života a svého času, co se zabývám duchovnem, seberozvojem a osobním rozvojem, práci sama na sobě, stejně tak jako valná hromada jiných lidí, kterými se i leckdy inspiruji :). Tak i má osoba se bohudík dostala do rukou těchto lidí a komunit, kteří si přáli mě přitáhnout do tohoto hejna, ženoucí se za milionem peněz, usilovnou prací sama na sobě a prací s lidmi. 

300px-Mlm-software

Poprvé jsem byla oslovena v létě roku 2014 nejmenovanou komunitou a nejmenovaným človekem, který mi vše představil jako „projekt na kterém pracuje“, po dohodnuté reprezentaci jsem s dlouhavým přemýšlením a počáteční důvěrou v tento způsob vydělávání musela odmítnout, jelikož jsem si to z finanční důvodů nemohla dovolit.

Uplynul rok, kdy mi byla tato nabídka v průběhu roku znovu opakovaná.

Po odmaturování jsem se dostala k jiné společnosti, která mi opět nejprve byla představená jako „projekt na kterém pracuji“, po dohodnuté schůzce a reprezentaci. Zaujalo mě to, jelikož tenkrát jsem věřila tomuto způsobu vydělávání, věřila jsem všemu. Avšak bylo tu několik věcí, které mi nedávali smysl. Proč se na všechno tak moc spěchalo? Proč to neřekli rovnou, že se jedná o práci s lidmi a o marketing? Proč se nejedná na rovinu? Ušetřili by tím čas sobě, mě, lidem a hlavně tolik by pak nebolelo to prozření ze sladké nevědomosti. Tu nevědomost, to nejasné a nekonkrétní vyjadřování mě z toho procesu bolí nejvíce. Mohu to brát jako lež, jako vyhýbavé jednání. Připomíná mi to totiž jednoho člověka, který mi soustavně lhal paralelně a jednal dá se říci stejně a až pak jsem časem zjistila, že mě soustavně zrazoval a podváděl.

Tu nevědomost a neschopnost říct to na rovinu to mě fakt asi ublížilo z toho nejvíce. Proč ostatní inzerenti a lidé nabízející práci dokážou napsat hned a na rovinu o jakou práci se jedná, jaký post bych zastávala a jakou hodnotu bych měla vyplacenou? Proč to nejde na rovinu? Věřím, že by jistý zájem měli, vždy tu budou lidé, kteří o tom zájem mít budou, o rychle vydělané peníze a o lehkou osobností rozplizlost, o vyhledávání nových a nových kontaktů a dobrovolné ponižování se před ostatními a abych nezapomněla dobrovolné přesvědčování a přetahování lidí do jejich práce. Dlouhou dobu ta práce je na podobném systému, takže to evidentně funguje. Já totiž nepochybuji o tom, že to funguje, jistě to funguje, dá se tím vydělat, je to práce a věřím, že to snad je i legálně, ale proč do háje není možné to říct hned a na rovinu a schovávat se za projekt?

Dobře, musí se takový člověk naučit komunikovat, to je jasné, souhlasím, ale proč se učit naučené a lživé fráze, které pak musíte říkat lidem a nejlépe blízkým lidem, abyste měli co největší vliv? Proč lhát své rodině, svým nejbližším, svým milým, svým partnerům, svým přátelům? Proč?

Já bych se styděla, kdybych musela takto jednat. Už v minulosti mě jistý člověk naučil jednat na rovinu a vše říct rovnou. Protože nevědomost ubližuje a zraňuje. Říká se důvěřuj, ale prověřuj. A je to tak.

Nuže, abych se vrátila k té společnosti, která mě oslovila po maturitě. Seznámila jsem se spolkem lidí, kteří měli být dle všeho tak moc úžasní a tak moc přátelští a jak mě chtějí mezi sebe. Ano, chtěli, ale jen abych vydělávala na ně a přitáhla další lidi a aby se jen mohlo nabízet donekonečna. Ano, takové společnosti jsou vlastně jedna velká rodina, protože vždy se tam přitáhne někdo známý, ale zavánělo mi to slušnou přetvářkou a falší. Spousta lidí, kteří tam byli na mě působili, že se chtějí jen předvádět. A také tam byla i část lidí, kteří to dělali jen proto, že museli a cítila jsem, že ve skutečnosti si jen chtějí takto vydělat, ale poté chtějí dělat něco jiného.

Byla jsem s nimi v kontaktu po 2 dni v kuse, dojmy mi nikdo nesmaže. Časté schůzky, které byly téměř o ničem, hodně řečí o tom jak se pracuje, jak je to super, jak si musím věřit, vše jen teoretické. Ale kdy jsem měla začít to jsem se nedozvěděla, od kdy budu robit, nevím, nedověděla jsem se, protože k tomu ani nedospělo.

Bylo mi nejdříve řečeno, že nemají www stránku, což mi rovněž přišlo podezřelé, protože dnes je na internetu každý. Dalším aspektem bylo to, že mi nebylo sděleno jméno společnosti, to mi bylo sděleno, až na incentivní akci, kde všude bylo logo.

Pár dnů na to jsem si googlila a vyhledávala informace a nestačila se divit tomu, že v té společnosti došlo k podvodům o několik tisíc korun českých. A četla jsem různé recenze a názory a zkušenosti. Nestačila se divit, prozření do reality opravdu trochu bolelo.

V blízké době jsem se spoluprací skončila, jelikož nevěřili v tento způsob jak já, mí blízcí, můj tehdejší partner a já měla podklady o těch podvodech, které se skutečně staly. Ukončení bylo těžší, protože chtěli vědět důvody, ale ukončila jsem to i přes to. Tímto způsobem vážně se nechci živit, ať jsem sebevíc zoufalejší.

V polovině léta 2015 jsem opět dostala nabídku od nejmenované komunity. Finance jsem měla a tak jsem to chtěla zkusit s vědomím, že je to něco jiného a že to zkusím. Hovory, webináře o tom jak to dělat, ale to bylo vše. Možné školení na které jsem neměla peníze ani čas – odmítla jsem. A když jsem stála v situaci, kdy jsem měla jak bez mozku a smyslů nabízet svým blízkým přátelům ve stejném podání to co bylo tehdy nabízené mě, tak jsem se zapřela a řekla jsem si, že takhle NE. Nebudu lhát svým přátelům, svým blízkým a své rodině.

Rovnou jsem jim poslala a předložila odkaz na tu komunitu, co si o tom myslí a jaký na to mají názor a moje intuice i mé tělo, které mi radilo celou tu dobu toho nechat se jen utvrdilo a i já jsem si logicky vysvětlila, že takhle to nejde. Výklad budoucnosti opět vyšel a souhlasil.

Nechci tím nic a nikoho očernit. Je to způsob jak si vydělat peníze, rychle a poměrně „snadno“. Na oko snadno. Ale na tohle musí mít člověk náturu, povahu a trochu sobeckosti, aby využil a s prominutím „obechcával“ své blízké, tím že neřekl na rovinu o co jde. Lapání lidí, sladké řečičky, návnada na rychlé peníze za málo práce.

Ano ti lidé v komunitě se drží při sobě, podporují se a „mají se tak rádi jak říkají“, však je to jen manipulační prostředek, jak tento způsob vydělávání udržet při životě. Protože jak moc dobře mi říkávali – napište si seznam proč tu práci nevzdat, už vím proč, protože hodně lidí tuto práci vzdá, protože mají lidské srdce, mají dobrotu sami v sobě a nechtějí lidem vědomě lhát. Je to prosté a tak logické, teď mi to až vše dává smysl. A jsem ráda, že jsem k tomuto došla.

Moje osoba tuto práci nedokáže dělat a nechci tuto práci vykonávat, byť je to způsob jak zbohatnout a jak si splnit své sny, však chci jít vlastní cestou, kdy budu propagovat svou pravdu, své činy, své výkony a své schopnosti a ne kopírovat způsoby někoho, kdo jen trochu zapřel svou lidskost a podpořil svou vypočítavost.

Je tam hodně motivaci, hodně incentivity, hodně přátel, hodně práce s lidmi, však zavání to i lží a falší. Méně práce, víc zábavy, více sebezapření, méně individuality, více volného času, více mluvení, více komunikace. Avšak nátlak, stres, obavy, netrpělivost (vlastní, či netrpělivost těch nad vámi), závislost (na lidech a klientele), riziko.

Věřím, že to funguje, ale je to něco na co musíte mít povahu. Stejně tak jako zachranář z povolání musí mít povahu na to, že uvidí krev a smrt před očima.

Není to kritika, jen můj lidský a selský názor. Usuzuji dle sebe a dle toho, jak jsem to prožila já. Možná jsem byla naivní moc dlouho, než byla většina lidí. Avšak také věřím, že se tímto způsobem dá jak rychle zbohatnou tak i rychle spadnout do dluhů. Volba je jen na Vás.

Jelikož na internetu jsem nikde nenašla solidní a rozumnou recenzi na tento styl vydělávání peněz, inspirovalo mě to k napsání článku. Když už něco najdete tak buď jen přehnanou kritiku, anebo přehnanou chválu a mě chyběla na internetu solidní a lidský názor na věc člověka, který je normální a dostal se k tomu normálně.

Pokud by někoho zajímali bližší údaje o komunitě, či o společnosti se kterými jsem se setkala, nebo byl někdo osloven a chce znát můj subjektivní názor, nechť mě klidně kontaktujte na email saralhotakovasml@seznam.cz

anebo fb : Sára Lhotáková

Nemám co skrývat, jen nechci být obviněna za špinění jména, což opravdu nechci, nechci nikoho shodit.

 

Zdroj obrázku: COPYRIGHT © 2015 · PROSE THEME ON GENESIS FRAMEWORK. Affiliate Marketing vs MLM [online]. [cit. 21.8.2015]. Dostupný na WWW: http://www.amvsmlm.com/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

1 komentar v Co mě naučili multilevelové marketingové komunity a společnosti?

  1. […] marketingové společnosti – což mě naštěstí po zkušenostech přešlo 😀 aneb Co mě naučili mulitilevelové marketingové komunity a společnosti?, vdát se – nu to mě také jaksi přešlo, zjistila jsem, že v tu chvíli kdy to mělo […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *