Co po mě lidé nejčastěji chtějí a vyžadují?

Poslední dobou jsem opět bombardována zprávami od lidí, známých i některých přátel s otázkami na jejich život a s dlouhými slohy ve zprávách, vypisují mi své příběhy a co udělali a co chtějí udělat dál a co by bylo nejlepší udělat a co vlastně mají udělat, jelikož už si nevěří v žádném rozhodnutí a činu, který udělají.

Za dob kartařiny toto pro mě bylo denním chlebem, toto mi chodilo do mailové schránky běžně a byla to práce. Však nyní i několik let po kartařině se mi takové zprávy čas od času hromadí v mailu, či ve složce zprávy na profilu na sociálních sítích, dokonce i od někoho v mobilním telefonu. Myslela jsem, že tím, že už karty mít nebudu a budou prodané tak tím to utichne, však ono neutichlo a asi nejspíše mám natolik důvěryhodný obličej, že takové lidi přitahuji.

Nestěžuji si, já děkuji za těm lidem za důvěru, vyzpovídání se a za to, že mi o sobě tolik pověděli. Vysvětlím, poradím, proberu, prodiskutuji to s těmi lidmi, nemám problém, baví mě to. Je to fajn, takhle s někým mluvit a vědět, že jste natolik důležití, že Vás žádají o radu a věří Vám. Však jedno pro Vás udělat nemůžu a to to za Vás v životě vyřešit a ani odžít. Promiňte.

Někteří z Vás stále věří tomu, že já mám nějaké schopnosti, které to za Vás vyřeší a Vy tak nebudete muset nic, anebo že moje rada to udělá za Vás, nebo to, že neuděláte nic tak se stane zázrak. Upřímně, nestane se nic, situace bude stagnovat a Vy budete stále ve stejné situace ve které jste nyní jen s tím rozdílem, že budete čím dál tím nešťastnější.

Je skvělé mi dát tu důvěru a zeptat se mě na leccos a probrat nejrůznější životní situace a příběhy, já jsem ráda, rozšiřuji si neustále v životě rozhledy, dozvím se něco, prohloubíme tak přátelský vztah a třeba fakt na něco kloudného a moudrého přijdeme a Vám se uleví, že to můžete někomu říct, ano je to super, nevadí mi to. Však opravdu to nemohu já jako osoba za Vás vyřešit. Opravdu nemohu Vám přivézt domů toho chlapa, kterého milujete zatím co on je pryč, opravdu nemohu zakázat vstup jisté osobě na tu akci – nejsem ostraha objektu, opravdu nemohu za Vás zaplatit nájem – jsem ráda, že mám na své výdaje, opravdu Vás nemůžu zvednout sebevědomí a navazovat konverzaci s opačným pohlavím za Vás a opravdu nemůžu nikoho sbalit za Vás a další a další věci. Prostě já nemám tu pravomoc za Vás jednat. To si prosím vemte na vědomí i podvědomí, jsem jen člověk se kterým to probíráte, radíte se, ale i já mám svůj život a žiji svůj život dle sebe, mám také své lidské potřeby, přání, city, emoce a všechno, co člověk má. Jsem samostatná jednotka a opravdu nemůžu to úplně prožívat jako Vy a opravdu nemůžu nikomu jinému vidět do hlavy – co a jak zamýšlí a zda Vás miluje.

Jak říkám, všechno to můžeme probrat a vzít to jako takové popovídání a rozebrání problémů, starostí a bolístek, avšak ty kroky v životě už musíte udělat Vy, já můžu být možná tak Váš terapeut, či důvěrný přítel, avšak nejsem Váš zástupce.

To Vám to buď něco dá, či nedá a budete jednat dál. Tudíž prosím nebombardujte mě již tím, že se nakonec ta situace vyvrbila jinak, než jak jsem si já myslela. Omlouvám se, ale jsem také jen člověk a ne vždy to, co si myslím je správné, situace v životě jsou tak nevyzpytatelné, tudíž se mohou změnit ze dne na den, z minuty na minutu a je to hned jiné, tak mě za to neviňte. Nejsem kartářka, ani vědma a ani jasnovidec, aby se to, co vždy řeknu se splnilo. Jsem jen člověk a byla bych ráda, kdybyste mě brali jako přítele, nikoliv někoho, kdo za Vás život vyřeší a jako ten, kdo má vždy pravdu. Jsem člověk, mohu se mýlit. Samozřejmě se snažím co nejlépe a nejmoudřeji každému poradit a leckdy do toho zahrnu i osobní zkušenost, či můj úhel pohledu, který samozřejmě nikomu nenutím, vždy jsem slušná, uctivá a respektuji toho druhého, avšak někdy to do toho zahrnu a leckdy si z toho lidé i vzali ponaučení, či něco, co potřebovali slyšet.

A opravdu nepochybujte o tom, zda to co řešíte zda je to pro Vás skutečně důležité. Kdyby to pro Vás důležité nebylo, neřešili byste to se mnou nonstop 24 hodin denně. Vždy člověk řeší to, na čem mu záleží.

Myslím si, že někdy se mým radám přisuzuje až moc velká pravděpodobnost, že to tak skutečně musí být a když se to pak tak nestane tak pak jsou lidi zklamaní a obviňují mě z toho, že lžu a proč jsem jim lhala. Tohle nařčení mě pak bolí a mrzí, mám pak chuť s veškerým tím řešením toho problému seknout. Protože Vy po mě něco chcete a ptáte se mě jako člověka, tak můžete očekávat jakoukoliv odpověď, jsem jen člověk a lidé se mohou mýlit, nebo řeknou názor, který nemusí být úplně správný, no a co.

Dále to už pak nechápu, ale stejně se mě ptáte zas a zas, jenže pak nechápu proč, když údajně tak lžu, jak jste mě původně nařkli, tak byste se přeci neptali dál a neradili se o tom se mnou dál, nemyslíte? Tak, kde je pravda?

Nelíbí se mi, že mě viníte z něčeho, když Vy jste chtěli nějakou radu, na kterou jste mohli i nemuseli dát a to že to tak nebylo, no a co, tak nebylo, byla to lidská rada. Tak jste si měli nechat poradit od někoho jiného, anebo si poradit sami. Bylo to na Váš zodpovědnost rozhodnutím Vaší dobrovolné a svobodné volby si ode mě nechat poradit a svěřit se mi.

Tohle je to, co ode mě lidé nejčastěji vyžadují.

Úplně nejdřív to byl výklad budoucnosti, pak po čase to byl sex a erotické fotografie či sexting, také to bylo opsání domácího úkolu, pak to byly tyto rady do života a dlouhosáhlé hovory o tom, jak mají svůj život vyřešit a leckdy mi to přišlo tak, že jakobych v tom jejich životě byla zahrnutá taky – tím jak často se to řešilo a jak jsem to denně nehledě na denní, či noční dobu řešila.

Děkuji za Vám projevenou důvěru, jsem ráda, když tu jsem pro Vás, však nevyřeším za Vás Vaše životy, to je jen ve Vašich rukou a krocích, které uděláte i neuděláte.

 

Zdroj obrázku: ŘÍHA, Filip. Hugh vibe tribe [online]. [cit. 21.7.2017]. Dostupný na WWW: http://filipriha.cz/blog/2015/8/1/10-triku-jak-mit-v-zivote-min-zlosti-a-vic-radosti

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *