Dobré skutky se nezapomínají

Alespoň tedy já osobně je nezapomínám. Nezapomínám na to zlé i na to dobré, co pro mě lidé udělali. Nezapomínám na ty krásné činy a skutky, které pro mě kdo udělal, jsem za ně vděčná.

A upřímně, vždy když je na mě někdo hodný tak mu popřeji hodně štěstí do života a popřeji tomu člověku požehnání od Boha. Cítím, že si to ten člověk zasluhuje, za to, že se choval hezky a dobrosrdečně. Cítím potřebu, aby se to tomu člověku v dobrém vrátilo a aby ho ten dobrý skutek odměnil i jeho samotného.

pomocna_ruka

Cítím potřebu vyzdvihnout dobré skutky, kterých se nesmírně vážím za celý svůj život. Protože i hodní lidé totiž existují.

Mnohdy totiž ztrácíme hlavu pro to zlo, které kolem sebe vidíme všude kolem. Sotva vejdeme ven, pohlédneme do médií, na internet, mobilu, televize, všude negativa. Proto je skvělé podívat se na to také z radostnějšího úhlu pohledu.

Když jsem byla mladší ocenila jsem jako dobrý skutek, když se se mnou někdo bavil, když jsem si našla kamarádku, která se mnou byla v dobrém i zlé, to byl dobrý skutek. Protože jsem tenkrát měla sebevědomí totálně dole na dně.

Když jsem dospívala byl pro mě dobrý skutek to, že se se mnou někdo chtěl sejít. U mužů jsem brala dobrý skutek to, že mě chtějí vidět znovu, anebo že chtějí sex se mnou. Brala jsem to jako dobrý skutek, protože jsem v té době si stále ještě nevěřila a neměla se ráda.

Dobrý skutek pro mě býval i to, když mi spolužačka na střední škole poradila při testu, anebo mi nenápadně napověděla při zkoušení. Vážila jsem si toho, jelikož to jsem nikdy před tím nezažila.

Dobrým skutkem jsem brala také to, že mě někdo měl rád a že se o mě staral, to byl pro mě krásný dobrý skutek, kterého si nesmírně vážím. Dále na to navazuje dobrý skutek, kdy mě blízcí přátelé pomohli dostat se z poruchy příjmu potravy.

Jako dobrý skutek považuji to, že mě někdo obdaruje, protože ví, že mi tím vykouzlí radost na srdci.

Dobrý skutek je především to, když mi určití lidé pomohli, když jsem to nejvíce potřebovala. Takové lidi jsem pak obvykle měla a mám ráda a považuji je za blízké přátele.

Dobrým skutkem pro mě bylo i to, když jsem se cítila sama a přišel ke mě člověk, který mi hodně postupně pomohl se psychicky zvednout ze dna a začít si věřit a mít ráda život. Tomu člověku jsem momentálně nejvíce vděčná. Protože ten člověk byl v podobné situaci jako já tenkrát a též to neměl jednoduché, ale i tak se mu podařilo mě podpořit i jen tím, že se se mnou bavil.

Následující dobrý skutek, když mi jistý člověk od koho bych to nečekala pomohl především se zdravím a to vícekrát, když to bylo třeba. Což je rozhodně dobrý skutek, jelikož ten člověk to učinil z vlastního rozhodnutí, nepřesvědčovala jsem a neprosila jsem se.

Jeden takový dobrý skutek si vzpomínám je z dob, kdy jsem začala nosit kabelku. Šla jsem se svou maminkou do vietnamského obchodu s obuví. Zkoušela jsem si pár bot, ale nevybrala a kabelku si tam odložila a zapomněla na ni. Cestou jsem si vzpomněla, že mi něco chybí, vrátila se tam a pan vietnamec ochotně už šel naproti s mou kabelkou a podával mi ji :). Byl to pro mě vážený dobrý skutek a předzvěst toho, že ne všichni lidé jsou zlí a hamižní.

Dobrý skutek o dob prázdnin jsem považovala i to, že si na mě někdo udělal čas a šel třeba jen ven :). I to pro mě byl dobrý skutek.

Dobré skutky nezapomínám, za každý dobrý skutek děkuji, jsem vděčná a přeji tomu člověku, aby dostal požehnání. Dobré skutky existují, dějí se, však musíme je vnímat a vážit si jich, jinak se nám nikdy nikdo nezavděčí.

Samozřejmě existuje víc dobrých skutků, jako je záchrana života, ochotný nálezce ztracených věcí, apod. Ale i skutky, které se zdají „obyčejné“ mohou být dobrými skutky. Záleží, jak to ten daný člověk přijme a jak moc ho to ovlivní, jak to bude vnímat.

Jaké dobré skutky se staly Vám? Pamatujete si na ně? Nebo nevěříte na dobré skutky? Co považujete za dobrý skutek?

 

Zdroj obrázku: REATIVE COMMONS F.B.O. FARID BERNAT-ORTELLS © 2013. Lady-in.cz [online]. [cit. 17.7.2015]. Dostupný na WWW: http://www.lady-in.cz/products/utesovani-je-nelehky-ukol/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

1 komentar v Dobré skutky se nezapomínají

  1. […] ten člověk Vás zaujme. Nu, jenže kdyby to byl takový ten nevinný dobrý skutek. Tak by ten člověk, který ten dobrý skutek pro Vás vykonal nic za to nechtěl. Urobil by ten […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *