Dokonalá souhra mezi partnery

Když tvoříte vztah tak ze začátku se zdá vše jako snadné, jako nádherné, romantické a že společně vše zvládnete.

To jak tyto slova myslíte vážně prověří čas a jisté situace.

Čas prověří i to zda to spolu chcete zvládnout, zda se natolik milujete a zda vzájemně stojíte po boku toho druhého.

08d8b2065a8eb625bec49804ac83c052

Ze začátku se mohou dát dohromady i lidi, kteří později zjistí, že si vůbec nemají co říct a nemají nic společné.

Ze začátku je to vše po většinou postavené na přitažlivosti, sexualitě a kráse. Však jak spolu jsou lidé déle a déle tak zjišťují, že jen kvůli přitažlivosti s někým nemohou být, že jsou v životě důležité jiné priority a jen proto, že je někdo krásný tak to není dostatečným důvodem proč s někým být. Nelze to totiž stavět jen na kráse a přitažlivosti.

Začátek je opojný v tom, jelikož vidíte vše krásně, jako z obrázku a máte za to, že nemůže být nic a nikdo, kdo by to co je mezi vámi rozdělil.

Však, když už uplyne nějaký čas, nějaká neshoda, nedorozumění a případně i dočasné pauza, či rozchod tak zjišťujete s kým jste vlastně celou tu dobu byli.

A pak nastává otázka – vrátit se k sobě, anebo to nechat být a jít každý sám za sebe. Do takové fáze se dostane hodně vztahů, je to takový přelom toho, zda budete pokračovat dál, anebo ne.

Mnoho lidí touží po tom, aby byli s partnerem sehraní a v dokonalém souladu. A i přes rozdílné povahy a rozdíly mezi sebou to určitě lze.

Někdo je takový typ, že toho dotyčného tak moc chce, že když ho získá tak najednou mu ten člověk začne lézt na nervy a zas ho odhání pryč. A tak to může pokračovat několik měsíců i let dokud ten člověk nepochopí, že nelze chtít od člověka jen jednu stránku osobnosti, ale pokud toho člověka chceme je potřeba ho/ji přijmout takový/á jaký/á je.

Se všemi aspekty osobnosti.

V tom spočívá ta dokonalá souhra, která je tak žádaná.

Je to o tom, že přijmete toho druhého takový jaký je, jelikož pokud ho již nějakou dobu znáte jako partnera tak víte, jak reaguje a pokud je mezi vámi láska tak lze tu souhru vytvořit.

Když toho druhého přijmete takový jaký je a budete ho respektovat takový jaký je, bez snahy ho měnit, či přetvářet, rozčilovat se nad tím jeho chováním tak lze takovou souhru vytvořit.

Samozřejmě není to jen o jednom partnerovi, taktéž by to měl urobit i ten druhý. Ale ten první krok k té souhře může přijít od Vás, pokud tímto směrem chcete vykročit.

Ten vztah dostane se na úplně jiný a hlubší level než byl doposud. A už to nebude postavené jen na přitažlivosti, ale na lásce jako takové. Na lásce, respektu, důvěře, toleranci a přijetí.

Dokonalá souhra se nebuduje ze dne na den, ale buduje se postupně, dny, týdny, měsíce i roky, čím déle se buduje tím pevnější následně bude.

Klíčem je vzájemná a oboustranná láska a stálý zájem o ten vztah.

Jakmile láska, nebo zájem o vztah není tak souhru nelze vytvořit, musí to chtít oba, když to chce jen jeden tak je to bezvýsledné, protože ten druhý to bude nevědomě či vědomě sabotovat.

Souhra mezi partnery značně zjednoduší partnerství a společný život, který společně tvoříte. Vyhnete se tak zbytečným hrám na uraženého a s prominutím hajzla. Vyhnete se žárlivým hrám, kdy se provokujete v tom, kdo bude žárlit víc na toho druhého.

Dále hrám typu když si vzájemně vyčítáte nedostatky a kdy si jen jdete po krku místo toho, abyste se přijali. A následně i hrám, kdo komu víc v minulosti ublížil a co kdo robil za chyby.

Vlastně většina problémů a nedorozumění v partnerství jsou o tom, že nepřijímáte toho druhého.

To co dokážete přijmout a to co nedokážete přijmout je věc individuální, každého z nás, to co přijme jeden, druhý nemusí přijmout vůbec, to tak prostě je, lidé jsou různí, mají různé názory, hranice a různé zkušenosti.

Souhra, kterou můžete následně vytvořit je krásná a to je dle mého názoru ten pomyslný vzor partnerství po kterém hodně lidí touží. Však nevědí jak na to.

Já osobně rovněž asi nevím jak na to, nebo nepovažuji se za žádného odborníka, jen člověka, který vnímá život a učí se.

Avšak tohle mi přijde jako moudrou cestou jak tvořit vztah, protože tohle není rada pro někoho, kdo se chce jen bavit tím vztahem, tohle není pro ty lidi, kteří chtějí podvádět a lhát partnerovi a už vůbec to není pro lidi, kteří nemají skutečný zájem budovat vztah. Toto je pro lidi, kteří skutečně chtějí vybudovat se svou drahou polovičkou něco krásného a něco trvalého co skutečně vydrží a zjednoduší ten společný život a zároveň i obohatí.

Tento článek byl napsán na přání konkrétní osoby, sama bych se k tomu neodvážila, tímto děkuji za inspiraci a dodání odvahy k napsání článku.

Máte s tím zkušenost? Souhlasíte s tím, že souhra mezi partnery lze vytvořit?

 

Zdroj obrázku: DAILY. Pinterest.com [online]. [cit. 3.6.2016]. Dostupný na WWW: https://cz.pinterest.com/pin/450922981416086849/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *