Drby, drbny, drbači

Asi to každý z nás zná. Každý se někdy v životě setkal s pojmem drb, neboli klep.

Každý asi někdy někoho v životě pomluvil a zdrbnul a každý asi někdy byl zdrbnut a pomluven.

To je tak lidské a běžné, jako každý den. Lidé mluví a řeší ostatní lidi dennodenně. Někteří lidé po tom doslova prahnou a touží po těch drbech a polopravdách o jiných lidech. Někteří lidé po tom jdou, jak slepice po flusu.

slepice-190334_denik-380

Upřímně kladu si už delší dobu otázku, co ty lidi tak na těch drbech a polopravdách uspokojuje? Proč to chtějí vědět?

Živí se snad ze škodolibosti? Mají snad radost z novinek?

Nechápu. Nechápu lidi, proč vše potřebují sdílet a přimýšlet si další polopravdy k ostatním lidem.

Fakt, dle mého názoru jsou tací lidé, jako slepičky. Nazvu to slušně. Chovají se tak a je to komické.

Mě upřímně to rozčiluje, rozčiluje mě když někdo řeší můj osobní život, když mu do toho nic není. Rozčiluje mě, když je někdo vlezlý a jde po novinkách a mých osobních informacích jak slepička. Jako proč?

Svým blízkým řeknu to co je pravda a svěřím se jim ráda, ano protože těm lidem důvěřuji. Protože vím, že jsou důvěryhodní a mohu se jim svěřit, s nimi se cítím bezpečně.

Ale nemám ráda lidi, kteří zneužijí toho, že se jim svěříte a hned ty informace šíří dál, anebo si k tomu ještě něco přimyslí.

Zářným příkladem z mého života jsou lidé, kterým se svěříte s dobrým úmyslem, protože jim chcete věřit, protože chcete s nimi navázat bližší vztah, svěříte jim jisté informace o sobě, ale oni toho zneužijí a veškeré to co jste jim o sobě řekli, tak šíří dál a ještě se vám pochlubí s tím, že to řekli ostatním. Řekněte mi, co tohle je za chování? To si ze mě ten člověk snad dělá dobrý den, nebo co? To pro něj nic neznamenám? Asi ne a upřímně mě to mrzí, ale moje chyba, měla bych si dávat pozor komu věřím.

Čím dříve tento charakter člověk odhalí, tím lépe, tím lépe mohu volit slova a důvěru k lidem. Bohužel i toto patří k životu. Ještě že tací nejsou všichni lidé na světě, ale jistě jsou i lidé, kteří se drby neživí. Doufám a věřím v takové lidi, takové lidi mám ráda a vyhledávám je, protože se s nimi cítím v bezpečí a důvěřuji jim.

 

Zdroj obrázku:

© 2001 – 2015 COPYRIGHT CZECH NEWS CENTER A.S.. Aha! [online]. [cit. 11.4.2015]. Dostupný na WWW: http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/68992/slepice-paradnice-maji-svetriky-proti-mrazu.html

O SML

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

4 komentáře Drby, drbny, drbači

 1. úsvit napsal:

  Nekoukám na druhé, koukám jen na sebe. Co dělám já. Jiní mají právo dělat co chtějí. Když mi něco vadí, tak nenadávám jim, ale ptám se, proč mi to vadí. Co mne vlastně učí. Kde ještě mám emoční blok.
  Moje maminka říkala. Proč ti to vadí, copak tě to bolí, nebo snad bude chleba levnější- chtěla říct, není to důležité. A to, že to dělá většina, neznamená, že musím i já. Nejvíc lidí čte blesk, já ne. Když mám potřebu něco říct, tak to řeknu, je mi jedno, co s tím druhý udělá. Jaké tajemství chceš ukrýt před věčností, před sebou samou.
  Jen tě učí vidět to dobré. Aby jsi mohla pochopit, musí ti nejdříve ukázat i druhou stranu mince. Ty už taková nejsi, i díky jim, tak jim za to poděkuj. Polituj je, tvé svědomí je čisté, a oni musí žít s tím svým!

 2. SML napsal:

  Děkuji za názor a příspěvek, je mi to od Vás velkým přínosem ♥.
  SML

 3. […] jsem rozebírala a probírala téma o drbech a pomlouvačných lidech. Aneb Drby, drbny, drbači, Jak se lidé nestarají o sebe, ale o […]

 4. […] Lidi jsou hodně zvědaví a čím dál tím víc. Nestarají se už zdaleka tak o sebe, jako o ostatní. Zvláště drbny. […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE