Hodní lidé trpí nejvíce

Tentokrát začnu příběhem ze života…

Znala jsem ženu, která se přátelila se ženou, která byla přesným opakem. Přátelství nějakou dobu fungovalo a vyhovovaly si. Zažily spoustu zážitků, věřily si, znaly se.

Avšak když se do cesty jedné z žen připletl muž o kterého usilovala dlouhou dobu, tak její kamarádka ačkoliv věděla o tom, že by ho chtěla, tak přesto s ním koketovala, flirtovala a dá se říci, že o něj usilovala rovněž. 

Pravděpodobně tu první ženu to psychicky zničilo a mrzelo. Ta druhá žena to ovšem s muži uměla a tudíž ten muž o tu první ženu ztratil zájem. A tato stejná situace se rovněž opakovala s dalším mužem.

A já z pohledu pozorovatele nechápu jednu věc, proč ta první žena chování té druhé toleruje? Proč si to nevyříkají, proč se před ní chová, jakože nic. Proč nedá najevo, že se jí to chování nelíbí.

Kde bere tu trpělivost, kde bere tu vytrvalost a trpělivě snáší rány od té druhé ženy?

picture of two young girlfriends over white

Obdivuji trpělivost, vytrvalost, diskrétnost a mlčenlivost té první ženy, ta která ty rány nejvíce pocítila a odnesla. Obdivuji takový charakter, kdo to trpělivě dokáže snášet. Avšak proč to tak trpí, proč na to neřekne svůj názor? Proč si takové chování od ženy, která si říká „kamarádka“ nechá líbit. Proč i nadále, když se netěší na ní, proč, když se s ní vídat ani nechce, proč, když nechce poslouchat její řeči, proč i přesto jsou kamarádky?

Nerozumím tomu. Proč někteří lidé raději trpí, než aby se ozvali? Proč raději se smíří s něčím, co by se dalo ještě zachránit?

Proč ještě toho, kdo jim tu ránu vsadil, proč ho omlouvají? Tomu nerozumím. Ano, odpustit časem určitě je vhodné, s tím souhlasím.

Ale osobně bych si ještě hodně rozmyslela zda s takovým člověkem chci do života nadále přátelit se. Hodně bych si přerovnala priority a popřemýšlela nad tím, zda taková kamarádka je do mého života ta správná. Však o tom, koho si ve svém životě necháme je naše volba.

Proč si v životě nechávat lidi se kterými rádi nejsme? Proč si nechávat v životě lidi, která nám opakovaně ubližují? Proč si v životě nechávat vsázet rány a nic nedělat pro zlepšení situace? Proč, proč, proč?

Soucítím s tímto příběhem, přivedl mě k zamyšlení, inspiraci, proč se takové situace v životě dějí. Proč nejvíce trpí ti nejhodnější lidé?

Možná teď vsázím otázky do éteru, které jsou obecně známé, ale přesto mi to nedá klid na duši. Proč to tak v životě je?

Mám za to, že spravedlnost existuje, tudíž by se to mělo časem vše sečíst a vrátit tomu, kdo to způsobil. Avšak té spravedlnosti by se mělo jít naproti, aby to mělo účinek.

Jaký máte na to názor? Jak byste takovou situaci řešili? Co si o tom myslíte?

 

Zdroj obrázku: REDAKCE@ZENA-IN.CZ. Žena-in.cz [online]. [cit. 2.5.2015]. Dostupný na WWW: http://zena-in.cz/clanek/zklamala-jsem-se-ve-sve-kamaradce

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

3 komentar v Hodní lidé trpí nejvíce

 1. Mária Saloňová napsal:

  Nikdy nevieme čo určitých ľudí s tou osobou spája. Nejaké nevyriešené účty z minulých životov?Možna v minulom živote ublížovala ona jej, a preto teraz ona všetko znáša a pre nás, možno aj pre ňu samu je to nepochopiteľné… Určite tam na to dôvod je, hoci my ho nevidime, lebo nevieme čo sa stalo

 2. SML napsal:

  Ano, může to být i tím způsobené, máte pravdu.
  Děkuji za příspěvek Mário 🙂 ♥.

 3. O rakovině | napsal:

  […] lidé Hodní lidé trpí nejvíce, kteří svou obětavostí, slušností a schopností, kdy potřeby a životy ostatních staví […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *