I kdyby na chvilku

Jsem v klidu a tím myslím opravdu v klidu. Už nejsem tak rozklepaná, už neřeším kde co, už se nebojím o to, že hned přijdu o svůj dosavadní život. Dovolila jsem si některé lidi ze svého života vyprovodit a ulevilo se mi.

Ulevilo se mi ve více ohledech ve svém životě, cítím se mnohem víc sama sebou a ve svém životě cítit mír. Za to jsem ráda, jako kdybych se prozářila vnitřně i na venek, znovu se cítím spokojeně a šťastně. Vše mě baví, těším se jak do práce tak na volno, těším se na vše hezké, co má přijít, nevím, zda to přišlo s jarním počasí, nebo to přišlo další etapou života, netuším, ale takhle jak to je, je to skvělé. Možná jen bych ještě víc v tom pokračovala tak, jak to je.

A je mi jedno, zda je to na mě vidět, anebo není, nevadí mi to, ani to co si o mě kdo pomyslí, já vím, že jsem šťastná a to mi stačí, bohatě.

Ano, možná jsem si vyslechla, že je to jen na chvíli a možná jsem si taky vyslechla to, že jsem poblázněná a z toho vystřízlivím.

A taky mi bylo řečeno, že by bylo fajn, kdybych jeden den nebyla smutná a pak zas rozzářená. Zvláštní je, že já si to na sobě ani neuvědomuji, že bych byla smutná, naopak cítím se dobře a je jedno jaký je den.

Je pryč ten pocit, kdy jsem se obávala toho, co bude dělat, když budu muset někomu říct sbohem a zda nezůstanu sama a zda se nebudu trápit. Ani jedno z tohoto se totiž nestalo. Naopak cítím, že se mi otevřely dveře k nové a šťastnější budoucnosti a pociťuji, že na tohle jsem tu celou dobu pomyslně čekala.

Asi jsem tenhle posun v životě musela učinit a je to dobře. Vše nyní shledávám jako dobré kroky k tomu, kde jsem nyní a k tomu jak se nyní cítím.

Vím, že tenhle pocit nevydrží navěky a vím, že třeba po měsíci, nebo ani to ne se to rozplyne, v pohodě, přijmu to, ale za tu chvilku mi to stojí, tenhle pocit je skvělý a přeji jej zažít každému i svým všem oponentům. Věřím, že by pak byli lepšími lidmi a cítili se skvěle a možná by ani tolik neoponovali.

A možná kdyby se takhle šťastně cítilo víc lidí tak by i byli víc příjemnější a přátelštější. Avšak to bych asi chtěla moc, musím se pousmát nad svým lehkým sluníčkovým požadavkem, ale co už, přeji jen to dobré a hlavně lidem, zaslouží si to.

Ve své podstatě když se nad tím zamyslím, tak nikdo nikdy dopředu přesně nevíme co a jak bude dlouho trvat a kolik překážek dostaneme, to nelze odhadnout a ani zjistit. Jasné, jsou věci jako jsou karty, kyvadlo, křišťálové koule a další věštící techniky, to je pravda, to nám může hodně napovědět, ale stejně si to nejvíce prožijeme na vlastní kůži a to je to nejlepší. Nikdy to přesně nevíme, ale to hezké za to stojí i kdyby to trvalo jen chvíli.

Já teda bych radši strávila jeden krásný a šťastný měsíc ve štěstí, než několik měsíců v nudném stereotypu ve kterém bych neměla radost. Radši tak, protože o tom ten život je, aby byl šťastný. Znovu a znovu se v tomto smyslu utvrzuji, že život je od toho abychom byli šťastní a dělali pro to maximum a zároveň se i učili od života. Učíme se všichni, však ano.

Však určitě jednou za život jste slyšeli od někoho „já ze své zkušenosti už to radši dělám takhle, mám zkušenost s tím a tím, mám zkušenost s lidmi tak už to chápu a beru tak, už jsem se poučil že to takhle dělat nejde a proto to dělám jinak“ doplňte si co chcete, ale určitě jste někdy už tuto větu od někoho slyšeli. Já ji slyšela nesčetněkrát za život a nesčetněkrát jsem ji i sama použila.

Ta dočasná radost, pohoda dobrý pocit i kdyby nevydržel tak nevadí, ale hlavně, že tu chvíli bude a nastane. Užiji si to tak naplno.

Ano, možná mě může někdo strašit tím, že je to do té doby než vystřízlivím, anebo až si uvědomím následky, nebo co a jak, nebo až poznám co a jak skutečně je. Fajn, v pořádku, já to přijímám a dávám za pravdu. Ale i tak se nemohu nyní ubránit tomu pocitu, že je vše skvělé a užívám si to plnými doušky.

Nevadí, možná mi to dlouho nevydrží a možná to nebude ani celoživotní štěstí, ale za tu chvíli proč ne. Děkuji však za starost a za moudré rady, beru si je k srdci, však prosím nechte to na mě, vím co dělám.

S takovým pocitem je hned den veselejší a máte sílu se usmívat na člověka, kterého nemusíte, protože to je taková ta nálada :-).

Zdroj obrázku: CHÁBA, Karel. Partnerské vztahy [online]. [cit. 26.4.2019]. Dostupný na WWW: https://www.partnerske-vztahy.eu/co-delat-kdyz-vas-prejde-zamilovanost/

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *