Internetové seznamky, jejich účel a lidé na nich

Rozhodla jsem se pro tentokrát napsat na téma internetové seznamky a lidé, které jejich služeb využívají a tak vyjádřit svůj názor. Jelikož mě to v poslední době lehce pobouřilo, jelikož jsem zjistila co vlastně a koho na internetových seznamkách můžeme najít.

Na úvod sdělím to, že internetové seznamky byly vytvořené za účelem, aby spojily a seznámily lidi, kteří jsou svobodní a nezadaní, možná uzavření, introverti, či lidi, kteří prostě mají problém se seznámit v reálném světe, nebo s někým v okolí. Tak jejich účel byl takový, aby se mohli seznámit lidi i když se jim to třeba nedaří doposud, anebo aby našli skutečně tu svou soulmate – spřízněnou duši.

95413

Jelikož nikdy nevíte, kde Vaše spřízněná duše může žít. Nebo když jste osamělí tak nalézáte útěchu a popovídání i s neznámými lidmi na internetu. Když jste introvert je tento způsob komunikace po internetu pro Vás možná lepší, jelikož se třeba obáváte mluvit s někým v reálu, nebo máte problém někoho oslovit v reálu.

Ano, za tímto účelem jsem myslela, že byly i vytvořené a chápala jsem ten úděl. Když jsem byla mladší měla jsem dojem, že na seznamkách je víc lidí, kteří skutečně hledají vztahy vážné a že hledají pochopení, porozumění a lásku a hledají jí tak intenzivně, že pokud Vy nechcete hned vztah tak Vás nechtějí už ani znát.

Nyní mi přijde, že se ten celý účel seznamek dost zvrtnul. Na seznamkách zdaleka nejsou lidé nezadaní, či svobodní. Ano, jsou, spíše se setkávám s tím, že je tam více ženatých/vdaných či zadaných lidí, kteří hledají bokovku, milence/milenku, anebo nejčastěji kamaráda/kamarádku co na sebe nechá šáhnout a bude svolný/á k lecčemu.

Musím uznat, že toto zjištění, které pozoruji již kolem půl roku mě pobouřilo, jelikož se mi tím zhnusil celkově pohled na vztahy. K čemu tedy ty vztahy jsou, když lidé chtějí hned podvádět? Proč na seznamkách máte větší šanci natrefit na zadaného člověka, který se dokonce ještě obhajuje tím, že manžel/manželka mu/ji setkání s lidmi ze seznamky povoluje.

Proč se v inzerátech na seznamkách vůbec objevují inzerát typu – „ženatý hledá vdanou a zanedbanou ženu“? Nebo „zadaný hledá zadanou, jen nezávazně.“

Mě to přijde celkem zvrhlý, ačkoliv můj práh morálky také není zrovna nejupjatější. Ale tohle už je i na můj názor moc.

Tak na co ty seznamky pak jsou? Když je tam někdo svobodný, nezadaný tak obvykle už hledá jen sexuální potěšení, nejčastěji nezávazné a měli byste být zákonitě mladší než ten člověk. Nebo velká část lidí, kteří Vám ani neodepíšou, když je vyzvete ven, nebo se setkat. Pak jsou tu lidé, kteří hledají jen písemné pobavení, či polaškování.

Pak jsou lidé, kteří hledají přátelé, ale rozumějte přátelé se sexuálními výhodami, nebo aspoň minimálně by je ten kamarád/ka měl sexuálně uspokojit.

Je velice smutným zjištěním a pohledem, že hodně žen jde na rande s mužem ne s tím, který sice třeba neměl ženu a vážný vztah a tak je možná takový ještě neohrabaný v tom, ale dá se na tom pracovat, ale jde na rande s tím, který již doma ženu má a je jedno zda jako manželku, či partnerku.

Musím se přiznat, že moje nejvyšší zásada v tomto ohledu je, neseznamovat se s nikým zadaným. Přátelé ano, ale musím mít absolutní důvěru v toho člověka, že svou polovičku miluje a že skutečně po mě nebude chtít žádné polaškování, či nějaké výhody. A především musím cítit, že nás spojuje skutečně jen přátelské pouto z obou stran. Na tohle si dávám sakra pozor. Nejsem zaujatá proti zadaným lidem, vůbec ne, ale rozhodně nedám přednost v seznámení člověku zadanému. To raději se sejdu s někým nezadaným, byť nebude ideální, ale raděj s tím člověkem, než s někým o kom vím, že už s někým každý večer zaspává a ode mě vlastně ani nevím co očekává.

Nic proti zadaným lidem znovu, ale opravdu nevidím důvod se záměrně a vyhledávaně seznamovat se zadanými lidmi, když od toho buď já či ta druhá strana očekává něco víc, nějaké pletky. V tom opravdu nevidím smysl.

Mám své blízké přátelé, kteří jsou zadaní a je to naprosto v pořádku, těm lidem naprosto věřím a cítím, že nic víc ani nevznikne, jelikož vím, že tito lidé ctí zásady věrnosti ke své drahé polovičce a to teď mluvím jak o mužích tak i o ženách.

O lidech ze kterých mám pocit, že sice se chtějí kamarádit, ale cítím z nich i nějaký skrytý úmysl se mnou byť jsou zadaní tak si dávám sakra pozor, musí se to přátelství utvářet nějakou dobu a pokud důvěru nezískám tak se s nimi ani nescházím jen tak. Prostě nevidím důvod, když cítím z toho člověka, že se mnou má nějaké skryté úmysly. Chci se tak vyhnout trapné situaci, kdy na mě ten člověk něco zkusí a já se budu muset odtáhnout a zbytek setkání se tak bude odvíjet v trapném duchu.

Ano, dříve když jsem byla mladší využívala jsem pár seznamek, ale spíše k poznání nových lidí. Nevytvářela jsem si tam profily se záměrem hned se s někým seznámit vážně na vztah. Spíše poznat různě lidi, jejich uvažování, charaktery a co tam vlastně hledají. Prostě takový můj osobní experiment.

Můj názor se za ta léta změnil a nyní jsem tím trochu zhnusená. Profily jsem raději pozastavila, či zrušila, jelikož nestojím o to, abych měla plnou schránku zpráv na seznámení od zadaných mužů či žen.

Vážně mi nepřijde normální, když mi napíše se zájmem o seznámení zadaný muž či vdaná žena s tím, že hledá ve mně kamarádku na sexuální výhody, nepřijde mi to normální a pobuřuje mě to a beru to k sobě jako velkou neúctu a na tyto podmínky nehodlám přistupovat.

Stále totiž ve mně něco křičí o to, že vztahy by měli být o dvou lidech. A když někdo jiný do toho vstoupí tak by to aspoň mělo být přirozené, samovolné a ne takhle uměle a účelně vyhledané.

Jaký názor na to máte Vy? A co vy a internetové seznamky?

 

Zdroj obrázku: TA „NEVIDITELNÁ“. neviditelna-divka.blog.cz [online]. [cit. 24.6.2016]. Dostupný na WWW: http://neviditelna-divka.blog.cz/1506/s-jakymi-typy-lidi-se-muzeme-setkat-na-seznamce

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

2 komentar v Internetové seznamky, jejich účel a lidé na nich

 1. DB-47 napsal:

  Zajímavý postřeh a shrnutí většiny reálného dění a peripetií on-line seznamek :(, kam se může vetřít kde kdo, vč. pedofilů a různých úchylů či netrapnsparentních lidí, kterým jde jen o sex a další zápočet v jejich lovu zářezů do pažby. Problém je, že čím dál více se dostává sexuální styk do popředí hodnot vztahu a je to navíc společnsky tolerované až dokonce vítané, což je jako si zahrávat s ohněm a taky to i vlastně samo popírá princip vztahu, tedy hluboké duševně-fyzické přátelské souznění na bázi důvěry, lásky a něčěho navíc

  Ovšem někdy to holt bez seznamky nejde, např. lidé co mají výstřední a exotické zájmy, případně mají jinou sexuální orientaci. Hledat jen tak v reálu bez možnosti si „vyfiltrovat“ lidi, kteří rozhodně nemají šanci mi v tomto vyhovět, mi přijde značně neefektivní a s množstvím neúspěšných pokusů i demotivační, když se k člověku dostávají ne úplně špatní lidé, ale se špatnými vlastnostmi a parametry, které třeba znemožní trvalejší charekter vztahu, což právě seznamka umí v ideálním případě omezit a zvýšit pravděpodobnost úspěchu na trvalejší či dokonce trvalý vztah.

  Upřímně, díky mé heteroromantické asexualitě pro mě nebylo moc snadné ani reálně možné se přirozeně seznámit, proto jsem zavítal na jednu českou asexuální stránku s funkcí seznamky, tam jsem si založil profil, poctivě si ho vyplnil a doplnil inzerát na seznamku. Po půl roce se mi po několika reakcích ozvala jedna mimořádně přátelská a milá slečna, po měsíci psaní a čtyrech srazech jsme začali spolu chodit a už máme za sebou 4 šťastné měsíce <3

  • SML napsal:

   Děkuji za vyjádření a výstižný názor :).
   Ano, článek je hlavně poukazován na lidi, kterým jde jen o sex a praktikování svých deviací atd.

   Avšak ano souhlasím s Tebou, že seznamky mají i svou dobrou stránku a to třeba nalezení skvělého protějšku například jak říkáš odlišné sexuální orientace, což je samozřejmě úspěchem a myslím si, že i tato asexuální seznamka, kterou též znám tak plní.
   Tudíž ano v tomhle ohledu jsem pro seznamky, protože skutečně pomáhají vyfiltrovat lidi a zvýšit tak pravděpodobnost nalezení vhodného protějšku.
   Každopádně přeji hodně štěstí do vztahu 🙂 :).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *