Jak dokáže ublížit blízký člověk svou lhostejností, či nečekaným obratem?

Tento článek je na speciální požádání, tudíž před stvořením tohoto článku probíhaly dlouhé myšlenkové procesy v mém mozku, aby z toho vzešel, co nejlepší výtvor.

Ano, i nejbližší člověk Vám může ublížit.

Ne nadarmo se říká, že když někomu bezpodmínečně důvěřujete, tak buď získáte přítele na život a smrt, anebo tvrdou životní lekci.

Může Vám být někdo blízký nesčetně měsíců a nesčetně let, můžete i spolu žít a být dá se říci dva na vše.

Však nikdy nevíte, kdy ten druhý neobrátí o 360 stupňů a neodvrátí se od Vás a to z jakýkoliv důvodů.

depositphotos_88316654-The-girl-and-the-guy-hurt-each-other.

Dejme tomu z velké lásky, která byla vášnivá, láskyplná a energická může z ničehonic být lhostejná a odtažitá komunikace.

Anebo, z velkého přátelství se může rázem stát ten největší podraz. I takové činy a situace se v životě dějí.

Důvodů proč se ten druhý tak nečekaně obrátí k Vám zády je mnoho a Vy jediné co znáte jsou již jeho/její záda, nesouhlas, lhostejný tón hlasu, věčná zaneprázdněnost, mrzutá nálada i přes veškerou snahu rozveselit jej/jí.

Začnete si klást otázku „Co dělám špatně?“ „Co jemu/jí na mě tak vadí?“ „V čem jsem tak špatný/á?“ „Má mě ještě vůbec rád/a?“

I přes tento obrat se snažíte zachránit to co bylo mezi vámi a to co Vás pojilo a spojovalo dohromady po několik let, či po dlouhou dobu po kterou to fungovalo. Však nedaří se.

Snažíte se a nic, žádná odezva, reakce a nic.

Anebo se snažíte, poděkuje, ocení jen na chvilku a pak se to zas vrátí do starých kolejí a vy jste opět tam kde jste byli.

V mysli Vám běhá otázka „ Za co mě ten člověk trestá, tím, že se ke mně tak chová?“ „Proč tak obrátil/a?“ „Jak vlastně se mám víc snažit, aby mě ten člověk měl rád/a?“

A stejně na nic nepřicházíte, protože k člověku, který nepřijímá žádné vstřícné a laskavé gesto a ani neotevře se více jako člověk a nechová se otevřeně vůči Vám tak je to celkem zbytečné, jelikož když ten/ta nebude chtít, tak s tím člověkem nepohnete, ani kdybyste chodili po rukou kvůli němu/ní.

Ublíží to a hodně. Lhostejné chování, či nečekaný obrat je jako rána do zamilovaného srdce, které se ve vteřině dokáže rozpadnout na tisíce kousků.

Dlouhodobá lhostejnost je jako kdybyste nechali květinu bez vody postupně uhynout a uschnout.

Asi tak působí tento obrat na Vás, když to zažíváte. Jako kdybyste dávali podněty k akci a nedostávali reakci.

Jako kdybyste volali do lesa, tak nejhlasitěji jak umíte a ani ozvěna se Vám neozvala, jako kdyby nikdo neodpovídal a nereagoval na Vás a dělal, jako že neexistujete.

Člověk bez lásky a bez reakce je jak smutný poustevník, který je zklamáván. A jelikož jediné co vidí, je opravdu jen ty záda dotyčného/dotyčné anebo slyší jen lhostejné ticho, tak strašně moc touží po tom, aby někdo ocenil takový jaký je. Touží po tom, aby někdo ho přijmul takový jaký je se všemi aspekty osobnosti, někoho, kdo ho pochopí a porozumí mu/jí.

A tudíž se nelze divit, že se pak poohlíží jinde a hledá člověka jinde, jelikož třeba najde někoho takového kdo jej/jí přijme takový/á jaký/á je.

Člověk, který je ublížen lhostejností, či neočekávaným obratem toho druhého je jak zraněný jelen pobíhající po lese, loukách a hledající jediné – lásku a pochopení.

Neobhajuji tímto nikoho, avšak co jiného by se dalo robit v takové situaci? Co jiného by si ti dva lidé měli říct, když jeden z nich už z nějakého důvodu, či z více důvodů nechce?

Na co se snažit, když je vše zbytečné a jediné co slyšíte je jen ticho a lhostejnou reakci bez ocenění.

Všichni žijeme z lásky. Nelze ani jednoho za to odsuzovat, avšak měla by být alespoň oboustranná férovost, aby si lidé vzájemně vymezili pravidla. Toho, kdo se chová lhostejně, aby vyložil karty na stůl a upřímně řekl jak to cítí. A ten kdo se snaží, aby věděl na čem je a vyložil karty na stůl co vlastně po tom druhém chce a co hledá.

Byl by to nejférovější postup, však kdo z většiny lidí jedná takto férově a otevřeně?

Překvapivě? Ani ne překvapivě, hodně málo lidí, většina lidí se tak odcizí, že už pak každý žije sám za sebe a na toho druhého zapomíná, nechávají to tak nevyřešené jako kotvu na svých nohách.

Jaký na to máte názor Vy? Co je pro Vás neférovější postup v tomto případě?

 

Zdroj obrázku: PAPA42. depositphotos [online]. [cit. 15.4.2016]. Dostupný na WWW: http://cz.depositphotos.com/88316654/stock-photo-the-girl-and-the-guy.html

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

1 komentar v Jak dokáže ublížit blízký člověk svou lhostejností, či nečekaným obratem?

  1. […] Bude to souviset s článkem Jak dokáže ublížit blízký člověk svou lhostejností, či nečekaným obratem. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *