Jak rodinné vztahy dokážou ovlivnit partnerský vztah?

Do tohoto tématu se mi opravdu nechtělo, však nebyla jiná inspirace než se do tohoto pustit. Tudíž nebudu tak radikální a vezmu to poněkud mírněji než předešlé články.

Když máte vztah partnerský, anebo manželský, či milenecký a ten vztah odtajníte své rodině – rozumějme lidem, které za rodinu považujete. Dovoluji si v následujících článcích již používat slovo rodina jako výraz, který označuje lidi nehledě na biologické vazby, kteří se jako rodina a blízcí lidé chovají a mají Vás rádi takoví jací jste.

Tak když své rodině ten vztah odtajníte a svou drahou polovičku následně představíte tak už musíte nějakou tu důvěru v tom potencionálním partnerovi/partnerce mít, jinak si jen tak někoho svým blízkým asi nepředstavíte.

Chápu, že pokud máte úmysl s tím člověkem jenom souložit, anebo se s ním brzy rozcházet tak určitě ho nebudete s noblesou představovat svým nejbližším, jelikož pak by Vás to případně po rozchodu buď mohlo ohrozit ze strany zhrzené bývalé drahé polovičky, anebo z toho principu, že prostě ví, co jsou Vaši blízcí zač a může se snažit tím pádem z pozice cizího člověka tu rodinu pak narušit, ať už z jakéhokoliv důvodu. Proto je dobré dobře zvážit koho svým blízkým představíte, aby si to ten člověk skutečně zasloužil a aby toho nezneužil a bral to vlastně jako takovou poctu, že ho vpouštíte tímto do svého soukromí a seznamujete s nejbližšími.

Já se přiznám jsem v tomto ohledu tak opatrná nebyla a když jsem se do někoho zbláznila tak jsem to každému vykládala na potkání, jelikož jsem myslela, že ten člověk je skvělý a nezneužije mé důvěry. Taky jsem si na to párkrát dojela a v tomhle se tak nějak těžko poučuji, jelikož, když se zamiluji tak jednám a nepřemýšlím vůbec nad ničím.

Ale to je jedno, každopádně vždy Vás názor Vašich blízkých na Váš vztah svým způsobem ovlivní. To, jak se k tomu postaví Vaši blízcí a rodina může Váš vztah buď podpořit, stmelit, zlepšit, neutralizovat, anebo také rozkmotřit. Stalo se mi i to, že kvůli tomu, že mě rodina neměla ráda tak se mi i vztah v minulosti rozpadl. Stejně tak jsem kdysi v minulosti z pár vztahů kvůli rodině odešla, jelikož mi zájmy rodiny nebyly sympatické a připadala jsem si jak střežený křeček v kleci.

Myslím si, že prostě nějaký vliv té rodiny a těch blízkých tam prostě je. A kdo říká, že ne tak buď je úplný samotář, anebo se nestýká s rodinou vůbec. Pak to má smysl a věřím to tomu člověku.

Však běžný člověk, který se aspoň s některými lidmi z rodiny vídá, či s nimi žije tak prostě ho/ji ten názor na vztah ovlivňuje a částečně to dokáže ovlivnit i průběh toho vztahu dál.

Záleží na tom, jak moc dáte na názor svých blízkých, ale pokud jsou to Vaši blízcí a rodina, vždy tam nějaké to procento bude.

Pokud je to někdo příbuzný, ale nepovažujete ho za rodinu tak tam asi názor na Váš vztah Vás nezlomí, anebo někoho příbuzného s kým nežijete a nemáte nic společného tak tam si myslím, že vliv na vztah nebude žádný, či minimální.

Avšak je to dost citlivá hranice a je leckdy velké štěstí když si prostě všichni sednou a padnou do oka a vznikne z toho pohodová situace a pohodové přátelské vztahy tam. Však jak říkám je to obrovské štěstí, jelikož nikdy nevíte, kdo je jaký charakter a tohle všechno seznamování je vždy o prvním dojmu a sympatiích.

Někde i kdybyste se snažili zavděčit do posledního chlupu tak neuspějete a někde se ani tolik snažit nemusíte a budete miláčkem.

Prostě tohle je dost o sympatiích a o tom, jak si padnete, či nepadnete do oka. Samozřejmě záleží na tom, jak se ten člověk chová to ano. Ale mám zkušenosti, kdy mi ani to slušné a lidské chování nepomohlo, ani zájem a ani vnucování mi nepomohlo vůbec. Stejně jsem byla za tu nejhorší, nejsprostší a za největší běhnu, nic mi to nepomohlo, že jsem se snažila.

Avšak pojďme dál. Pokud s těmi blízkými, či s rodinou žijete tak na Vás budou mít velký vliv a stejně tak jejich názor na ten Váš vztah.

Pokud s nimi se scházíte, udržujete kontakt, ale nebydlíte tak na Vás vliv budou mít, avšak ne tak vysoký. Dáte na jejich radu názor, ale ve vztahu se dá celkem nenuceně a přirozeně pokračovat, jelikož stejně nejvíce trávíte času s drahou polovičkou.

A pokud s nimi se vidíte jednou za čas tak tam vliv je fakt minimální. Pokud ani toho drahého/drahou neznají a jen je to z vyprávění tak ano, můžou Vám říct názor a tak, ale nebude to mít takový vliv jako když ho/ji znají.

Dříve jsem byla názoru, že názor rodiny je nepodstatný, že já si určím s kým budu souložit a později i sdílet společný život. Však nejprve jsem si musela uvědomit koho za rodinu považuji.

A až pak jsem poznala, že ačkoliv se ten blízký chová nepřátelsky vůči tomu vztahu tak stejně prostě na ten názor prostě dám, jelikož toho člověka mám ráda, stejně tak svou drahou polovičku a prostě jste pak pod vlivem toho blízkého tak své drahé polovičky, prostě nemůžete si jen tak říct „Že jeho/její názor mě nezajímá.“ Nelze to, protože Vy s tím blízkým člověkem máte něco prožitého jak dobrého tak zlého a nemůžete prostě říct, že Vás to nezajímá, nejde to. Jeho/její názor prostě v potaz vezmete.

Mě to leckdy ovlivňovalo v náladě tak, že dle toho jsem pak jednala, vím, není to správné, ale leckdy jsem nevěděla co skutečně cítím já a co jsou pocity někoho jiného, toho kdo je na mě přenesl.

Vliv té rodiny a blízkých tam prostě je a bude, je tomu tak. Aby ten vliv nebyl nemohli byste ke svým blízkým a rodině cítit žádné city a nevídat je, pak by to nemělo vliv. Ale pokud tam nějaký vztah rodinný, či přátelský je tak vždy Vás to bude ovlivňovat ve výběru. Stejně tak Vaše drahá polovička Vás též bude ovlivňovat v životě, to tak prostě je a proto tak záleží na tom, koho si k sobě vyberete, jelikož to nemůže být jen tak někdo a někdo s kým si třeba nemáte co říct, či se Vaše zájmy rozcházejí.

Ano, volba drahé polovičky je sice na Vás, je, Vy s ním/ní budete žít a budete s tím člověkem nejčastěji. Díky názoru přátel, či rodiny se nemusíte hned s někým rozejít, pokud nechcete a ani nemusíte být s tím člověkem, když nechcete. Však nepopřete ten fakt, že na názor blízkých alespoň trochu v tomto ohledu dáte a aspoň ho minimálně vezmete v potaz a zamyslíte se nad tím.

A co Vy? Jaké máte zkušenosti s vlivem rodiny a blízkých na Váš partnerský život?

 

Zdroj obrázku: COPYRIGHT 2015-2020 蓝图网. http://www.lanimg.com/ [online]. [cit. 2.6.2017]. Dostupný na WWW: http://www.lanimg.com/photo/201504/75813.html

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *