Jak se dá zmást nepřítel (sok)?

Když žijete mezi lidmi nelze si prostě nevšimnout některých mezilidských strategií a taktik v mezilidských vztazích.

Nějaké to procento lidí to tak praktikuje a musím uznat dokáže to člověka pěkně poplést a zmátnout, pokud nesledujete celou situaci od jejího početí a následný vývoj.

Naštěstí v leckterých případech mi bylo poštěstěno sledovat vývoj situace od početí, tudíž jsem si všimla tohoto jevu.

AHR466a98_Rvac_titulni

Dejme tomu představme si nějaké to pracovní prostředí, nebo školní, nebo kolektiv do deseti lidí.

Je tam nádherná žena, která zaujme většinu mužů a též ji ta většina mužů chce zaujmout a získat pro sebe.

Však tak trochu je vidno, že dva muži jsou jí nejblíže a tak se tato taktika odehrává mezi nimi.

Jeden z mužů s ní vyloženě je více času, avšak není tak šikovný jak ona. A pak je tu muž druhý, který sice s ní je jen chvilkami, avšak je šikovný tak jako ona a má své charisma, které ten první muž nemá.

První muž má jistou nevýhodu o které ví a žárlí na muže dvě, jelikož ví, že nemá tolik možností tu ženu zaujmout, ačkoliv s ní tráví více čas.

Od začátku tedy mezi nimi panuje jistá konkurence, rozumějme od počátku situace, kdy vznikla.

Nemusejí se, komunikují spolu minimálně a většinou jen s tou ženou a na sebe hodí vzájemně nepřátelský pohled.

Muž dvě je takový s nadhledem a spíše toho muže jedna nebere vážně a nebere jako konkurenci a tak jeho přehlíží.

Ačkoliv to je možná jako na schvál tak právě muž dvě má štěstí a čím dál víc příležitostí ženu zaujmout a ona se na něj častěji usmívá a obrací svou pozornost.

Muže jedna to jistou dobu víc a víc štve a tak už na každého začíná být nevrlý, jen na tu ženu je milý a přátelský vždy.

Nu, stane se v muži jedna po pár dnech, či v relativně krátké době zlom a ten muž jedna se začne přátelsky chovat i k muži dvě. Najednou se z nich stávají přátelé a dokáže ho alespoň před ostatními ocenit a usmát se.

Muž dvě je též rád, jelikož si myslí, že pochopil kdo je tu pánem situace.

Však celé to chování je klamné a taktické, jelikož muž jedna pochopil, že když bude působit pozitivně a trochu pozmění úhel pohledu na situaci, tak má větší šanci ženu získat.

Je to vypočítavá taktika, na oko úsměv, přátelskost a nadhled, však ta taktika má podšitý a lišácký úmysl. Úmyslem je zmást muže dvě a tím se přiblížit ženě.

Ano, podaří se mu to přiblížit se ženě i ta žena bude celkem se podivovat a ocení to, jelikož bude po svém boku nějakou tu dobu oba dva a bude tak moc si vybrat.

Následný vývoj situace bude tak, že muži jedna se nakonec podaří ošálit tímto muže dvě, protože se snaží zapadnout a snaží se o přiblížení k ženě, avšak tak aby to nebylo vidno.

A ono se mu to vážně daří a bude mít větší šanci u ženy a bude ji mít nejblíže k sobě. Výsledek zda s ní bude to posuďte Vy sami.

Však jde o taktiku, která se čím dál častěji děje, ať už jsou to pracovní vztahy, školní vztahy, anebo vztahy mezi přáteli. Kvůli nějakému zisku jsou lidé ochotni se tvářit přátelsky, mile, avšak vždy to může být podšité a klamné, nikdy nevíte proč se najednou začali chovat tak a tak. Proč se najednou pozměnili v chování, když v počátcích byli úplně jiní?

To zůstává utajeno. To ví jen ten dotyčný.

Neodsuzuji tu taktiku, jen mi přijde mírně vypočítavá a dá se tím opravdu oklamat sok, protože ten tomu pravděpodobně uvěří tomu přátelskému chování, pokud to tedy není hodně vnímavý člověk, který se vyzná v mezilidských vztazích.

Bylo mi poštěstěno být svědkem takovéto situace vícekrát v životě a stále mě to celkem fascinuje.

Nepřestávám se divit, jak někteří lidé dokáží svůj charakter sebezapřít tak, aby opravdu dostali to co chtějí i za cenu toho, že oklamou lidi.

Avšak to už tak bude, lidi získávají to co chtějí i nečestnou cestou a nečestnými praktikami, to už tak prostě je a bude to dle mého názoru i nadále pokračovat.

Jen otázka, stojí to klamání a tato taktika za ten cíl a výsledek? Vyplatí se to nakonec ve své podstatě?

To je k zamyšlení. Praktikujete to takhle též?

 

Zdroj obrázku: AHR. iDnes.cz [online]. [cit. 22.4.2016]. Dostupný na WWW: http://sdeleni.idnes.cz/ruska-klasika-i-britky-britsky-humor-na-prknech-divadel-abc-a-rokoko-1py-/kultura-sdeleni.aspx?c=A121009_173039_kultura-sdeleni_ahr

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *