Je člověk, který je všemi známí a zároveň ne

Přiznám se, vybírám si co komu řeknu. Asi tak jako to dělá většina lidí. Naučila jsem se už o sobě neříkat všechno na potkání a všem, naučila jsem se pro svou bezpečnost říkat jen něco, co mě neohrozí na životě nebo na pověsti. Je to tak prostě, když na sebe říkáte všechno narovinu a otevřeně i s tím bolavým hodně lidí to používá proti vám a pak vás třeba i nepříjemně atakuje, pomlouvá, nebo prostě to jinak nepříjemně zneužívá proti vám. Nebo prostě ví jak na vás a tak si vás vychutnávají a používají jako loutku ke splnění svých přání.

A ano řeknu, že jen blízcí lidé, které považuji za svoje dušenky před kterými můžu myslet otevřeně tak jen oni ví o mém zdravotním stavu hlavní i detailní problémy/stav, rodinný stav (i když ten není tak diskrétní jak bych si představovala), výše mého příjmu (tak toto říkám fakt jen někomu a je pravda, že blízké dušenky se mě ani na to neptají), konkrétní bydliště adresu (tak to sděluji jen společnostem když si něco objednávám, pak samozřejmě pro úřední, pracovní a jiné záležitosti kde je to potřeba, ale na potkání cizím to neupřesňuji a už vůbec ne na internetu z důvodu bezpečnost, ohledně to je i důvod proč se doma zásadně nefotím a nedávám to na sociální sítě), s kým se bavím a kamarádím, myslím si že většina lidí je do toho prd s kým se jak znám, avšak nemám problém říct nebo uznat koho znám a koho ne, avšak pokud je člověk cizí nemluvím o dotyčném nijak konkrétně, jen odpověď ano nebo ne a to je vše, nechci totiž aby se pak něco nějak převrátilo a vyznělo to buď jako pomluva, anebo aby ten člověk si toho člověka našel a konfrontoval ho, nebo ho pak posílal za mnou, aby mi něco vzkázal, nebo aby mi domluvil, přinutil mě k něčemu. Telefonní číslo, nedávám na potkání a už vůbec ne na internetu, mám bohatou zkušenost se stalkingem v reálném životě tak i kyberstalkingem, už jednou jsem z toho důvodu měnila číslo a znovu nechci, takže si dávám bacha komu to dávám a s cizími nebo známými raději komunikuji přes neutrální prostředí sociálních sítích, protože tam je snadnější možnost blokace, či ukončení kontaktu, lepší bezpečí. Ale nejsem tak skoupá, jak to vypadá, pracovně, osobně, lidi které znám z reálu, v nemocnici, balíčky, objednávání, nemám problém dát telefonní číslo, tomu věřím a vím, že je to potřeba k běžnému životu ve společnosti, jen prostě tady jde o lidi, které neznám osobně v reálu tam jsem velmi opatrná. Avšak když se mám s někým setkat osobně tak to číslo dám, protože člověk nikdy neví co se může stát po cestě a tam už je to na místě mít na sebe kontakt osobnější.

Takže tak, je možná divné, že od lidi u kterých byste to čekali tak o mě až tolik neví. A u lidí u kterých byste to nečekali tak ti o mě ví hodně. Jak by řekla jedna moje dušenka „ty jsi člověk, kterého pomalu nikdo nezná, kecám, tebe nikdo nezná“. Asi tak, když to říká, budu mu věřit a to se přitom chovám téměř jako sklo, průhledně, bavím se, jsem online, k dispozici, pro lidi, pomáhám, navazují konverzace, ráda se bavím, umím se zeptat, umím se bavit a podívejte se na to.

Může být člověk, který je všemi známý a zároveň ne. To snad bylo v jedné písničce tenhle slogan.

Tím, že o něčem nemluvím neznamená, že to neexistuje. Jen prostě lidi to nenapadne, že já můžu něco takového mít, řešit, nebo mít starosti. Málokoho to napadne, protože mě hodně lidí má za tu dokonalou robotickou optimistku. To už jsem tu ostatně častokrát psala. Je to někdy smutné si toto uvědomit, někdy je mi to fakt jedno a mám náladu na všechno kálet a někdy mi to i těší, že si říkám, že vlastně můžu si žít paralelní život a vlastně nikdo nic nepozná. Jak kdy to člověk bere, dle nálady a momentální situace, kdy co potřebuješ. Nechci tímto nikoho osočovat, nebo si stěžovat, že se o mě přátelé a známí málo starají, od nikoho totiž nic neočekávám, jsem člověk co nemusí dostávat nic naoplátku, nebo tedy neočekávám to, nechci ani nikoho pomlouvat, že dělá málo a měl by dělat víc. Spíš to beru tohle celé jak pro sebe tak pro vás, kteří mě znáte aspoň trochu jako takové zamyšlení. Abyste se zamysleli nad tou pointou.

Zdroj obrázku: COPYRIGHT 2020 FUNIDELIA. Funidelia Have fun [online]. [cit. 17.2.2022]. Dostupný na WWW: https://www.funidelia.cz/damsk-kostm-elegantni-duch-48449.html

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

1 komentar v Je člověk, který je všemi známí a zároveň ne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *