Je skvělé takového člověka mít v životě, děkuji druhá část

Je fakt, že na sebe prásknu to, že jsem člověk, který před určitými lidmi leccos tají, nebo úplně neříkám vše, co je pro mě velmi osobní. Ale přijde mi to tak v pořádku, že to tak má spousty lidí, protože jsou to niterné a osobní informace, které úplně nechci, aby věděli jistí lidé z důvodu toho, že by to nepovažovali za důležité, mávli by nad tím rukou a bylo by jim to totálně jedno, mleli by si dál to svoje. Je to prostě tak, někteří lidé tací jsou a já nepotřebuji nikomu nic vnucovat, když to toho člověka nezajímá a nebaví. Možná to není úplně dobré něco pro mě velmi důležitého tajit, ale já cítím, že je to tak dobře, dává mi to pocit bezpečí a klidu, nemusím zpovídat následující průběh, nemusím nic vysvětlovat, oni neví že něco probíhá a tak mi to stačí.

Mnohem víc si v takových věcech cením, že je tu někdo, komu právě můžu říct úplně vše otevřeně a nemusím tajit. Vím, že to bere vážně, podpoří mě, vyslechne a dokonce to bere víc opravdově než já. Těší mě ta starost a cítím se opravdu krásně důležitě jako člověk, jako princezna a tak je to v pořádku.

Když něco nejde podle mých plánů, nebo se něco komplikuje, dějí se nepředvídatelné věci, jsem ráda že mám za kým jít a svěřit se na plnou hubu, být i vulgární a otevřená, neusmívat se jen jako měsíček, ale prostě to říct i s vážnou tváří tak, jak to vidím. Miluji ten pocit úlevy a že mám se kam obrátit. Dřív mě hodně zraňovalo, že jsem neměla takových lidí víc, měla jsem tendence si takový druh pouta vytvářet s každým a chtěla jsem to tak, jak jsem byla zklamaná když jsem zjišťovala, že ne s každým si tak rozumím a ne každý o to stojí a nestojí o mě. Ano, trpké, trpké nebudu lhát a byla jsem hlupaňa, že jsem si to myslela. Avšak musela jsem si na to přijít sama. Stejně tak mé pokusy o to vytvořit takové pouto s leckým, kdo se mi zrovna zalíbil, mě akorát vedl do zklamání buď po nějaké chvíli, anebo ještě než něco začalo, protože jsem viděla a pocítila jasný nezájem, manipulaci, aroganci a využívání a to není zdravé přátelství a ani láska. To je jen, že někomu dělá dobře, že se s ním chcete bavit a máte o něj zájem, ale není to láska ani přátelství, toho člověka nezajímáte. Tak jsem si tohle vše musela procházet, abych pochopila, že takové vztahy se netvoří denně na internetu a ani na ulici, že to jsou roky a měsíce práce na komunikaci s někým s kým se často vídáte a trávíte spolu hodně času, vše se vypilovalo, takové to nebylo na začátku, to vše průběhem času a zkušenostmi, zážitky.

Děkuji za to, že ten čas, který spolu trávíme, vše krásně upevňuje, že je to jako má součást života a součást mé rodiny. Neřeším co a jak vypadá a co si kdo myslí, každý má nějakou šablonu v hlavě podle které hodnotí šťastná přátelství a šťastné vztahy. Já tu svou mám také jinou než většina.

Takových odmítnutí jsem musela si přečíst, slyšet a docvaknout mi v hlavě z těch všech náznaků, abych pochopila, že to co se snažím neustále hledat všude možně po republice mám celou dobu u sebe. Za to moc děkuji, že nemusím jezdit žádné dálky, že to mám celou dobu denně u sebe. Děkuji za tu možnost a za takové požehnání v životě. Když si tohle uvědomím, tak si nepřipadám tak šíleně zrazovaná a bičovaná karmou a Vesmírem, připadám si, že tam kde mi Vesmír a život hodně ubral, tak mi jinde hodně dal. A tak je to, takhle funguje spravedlnost života. O něco hodně přijdete, bolí to jak ďas, ale někde jinde zas hodně dostanete, jen je potřeba to vidět, pak přestanete nadávat na nějakou osamělost, zatrpklost a nespravedlnost světa, protože vidíte, že jste v rovnováze. A já tu svou rovnováhu děkuji, neměnila bych jiný život za jiný život než který mám. Někteří mě litují, někteří mě obdivují, ale já se svou životní cestou jsem spokojená i za cenu za kterou to mám i za to všechno co dělám a jak žiju. Něco nemám a něco zas mám, co jiní nemají a tak je to se vším. Nikdo nemáme úplně všechno v životě a každý vidí jen to co sám nemá a jiný má.

Zdroj obrázku: © 2015 – 2022 NICE MATCH S.R.O.. pucliky.cz [online]. [cit. 10.2.2022]. Dostupný na WWW: https://www.pucliky.cz/detske-puzzle-princezny/disney-princezny-bella-cte-pohadku

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *