Je skvělé takového člověka mít v životě, děkuji

Je skvělé mít fajn u sebe, kolem sebe, ve svém životě, nebo jakkoliv to nazveme při sobě člověka, který je pro nás ten správný. Je to velký poklad a výhoda. Ať už je to kamarád/ka, člen rodiny, nejbližší človíček, partner/ka, manžel/ka, kdokoliv kdo je pro vás tak blízkým, že před ním můžete přemýšlet nahlas. Můžete spolu mlčet, mluvit o čemkoliv a svěřit nejniternější přání a obavy. Nemusíte se zrovna před ním tvářit mile a optimisticky, on/a bude ten, komu svěříte i to že se cítíte depresivně a smutně, on/a uvidí vaše smutné oči a vaše lidské pocity které nejsou vždy pozitivní.

Není to totiž o tom, že vždy musíte fungovat a vždy být připraveni do akce, být tu vždy pro někoho. Ale je to tím, že je tu někdo taky pro vás, konečně. Můžete si říct, že jste se dočkali, nebo že po delší době cítíte ten pocit, že jste žádaní a taky že se o vás někdo stará. Můžete vystřídat spousty lidí, ale málo s kým se vytvoří takové pouto. Je krásné mít známé a mít jich spousty v každém městě někoho, ale ne s každým budete takhle cestovat a plánovat cesty, málo kdo z nich vás bude doprovázet na každém kroku a řešit vaše nejobyčejnější problémy a starosti. Je skvělé mít přátelé, které můžete navštívit, zavolat si s nimi, anebo když oni navštíví vás, ale kdo skutečně vidí, že vám třeba není dobře na těle, ačkoliv se usmíváte a děláte si na toho člověka čas, ačkoliv tělo by nejraději leželo a spalo. A je skvělé mít spousty nápadníků, ale který z nich opravdu má zájem si udělat čas, dojet někam, vidět se jen tak nenuceně a nic z toho nemít hned a neočekávat hned peníze a nuceně strávený čas na několik dnů, kdo z nich vás opravdu chce poznat jako člověka, koho skutečně zajímá jak každodenně žijete a co děláte a nezajímá ho jen váš volný den. Komu z nich skutečně věříte, že mu můžete i v noci napsat „není mi dobře, bojím se, nemám dobrou náladu, cítím depku“. Asi málokdo, že?

Takové pouto se vytvoří jenom s někým a je nejskvělejší pro mě osobně, když ten člověk je partner nebo manžel. To je asi to nejlepší co může vzniknout. Jsem názoru, že partneři by měli být jak nejlepší kamarádi tak i se milovat k zbláznění, ale je třeba aby si rozuměli, jinak by spolu nemohli vůbec mluvit. A milovat je též potřeba jinak z vás budou kamarádi bez chemie a sex nebude fungovat.

Kam se hrabou ty povrchní známosti, kde už přesně víte jaký bude scénář a už vidíte jak se zas nezajímá, jak ho zajímá jen vaše volno, zda dojedeš a co z toho bude mít a aby hlavně nemusel nic platit a nic do toho investovat, zda to zajistíte vy a zda ho moc nezdržíte a tyhle všechny pindy. Ty známé scénáře, které se jen opakují a v konečné fázi z toho nic nemáš, ani sex, ani povyražení nic, akorát zklamanou naději, pocuchané nervy a čas který si chtěl někomu věnovat a on/a nechce, takže pak stejně přemýšlíš co s časem a dojde ti, že vlastně je tu někdo, kdo si na tebe vždy čas udělá a můžeš se s ním domluvit klidně během 5-10 minut a bude domluva a plán. Nic není ztraceno, žádný volný čas nepřijde nazmar. A to je třeba si uvědomit, že leckdy člověk očekává moc od lidí, kteří to nikdy nemůžou dát a tohle pouto nechtít vytvořit s každým. Takový poklad člověk přichází občas za život. Zamilovat se můžeš spoustu-krát za život, pomátnout se, zbláznit se a já nevím co to můžeš skoro do každého, ale takové dobré laskavé, přátelsko-laskavé pouto jen s někým.

A já děkuji za tu možnost, že takového člověka ve svém životě mám a děkuji za to moc. Je to poklad. Protože bez něj bych byla úplně sama na všechny a na všechny lidi. Ale doporučuji se všem lidem nad tím zamyslet, zda v jejich životě někdo takový není, kdo jim takhle vždy pomáhá, je tu pro ně a vlastně to možná nevidí celou tu dobu.

Protože o tomhle si myslím, že by správné a dobré přátelství nebo skvělý vztah měl být.

O tom, že se můžete na něj kdykoliv obrátit, spolehnout, důvěřovat, moci říci vše, odhalit svou temnou stránku, dovolit si říct otevřeně co si o kom a o čem myslíte, smát se společným hloupostem co se dějí ve světě a co lidé dělají, svěřit se, když někam potřebujete jít požádat aby šel s vámi, fotil vás kde si přejete, společně plánoval taktiku pro splnění společných přání a snů.

Já osobně na tom nejvíce oceňuji právě výše uvedené, že nemusím nic tajit, říct vše narovinu, nemuset se věčně tvářit jako milý a optimistický člověk, ale otevřeně říct, že něco stojí fakt „za hovno“ a co mi vadí a štve a cítit se dobře u toho, když to říkám. A vědět, že to bude brát opravdově.

A za to moc děkuji, že mám tuto možnost a takového člověka ve svém životě mít. Samozřejmě respektuji jeho anonymitu a to že nechce veřejně vystupovat na sociálních sítích a internetu, proto jeho totožnost nikde nezveřejňuji.

Zdroj obrázku: ©ATAROT.CZ 2007 – 2013. Vyložte si online [online]. [cit. 3.2.2022]. Dostupný na WWW: http://karty.atarot.cz/andelske-karty/romance

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

1 komentar v Je skvělé takového člověka mít v životě, děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *