Jen se na to všechno dívám

Co šlo jsem již učinila, kroky jsem podnikla, zprávy jsem roznesla o novinky se podělila. Cítím, že jsem udělala v té situaci maximum co šlo udělat.

Jsem spokojená se svým podílem. A je mi jedno, co a jak vypadá a jak na koho působím. Jsem ve fázi, že je mi to fakt jedno, každý má nějaký názor.

Mě zajímá momentálně jen ten můj a těch, kterých se to osobně týká.

Cítím, že víc kdybych udělala tak to celé podělám, tudíž už nyní budu jen se dívat na to vše, jak se bude odehrávat. Přání jsem vyslala, zaměřila se na něj a vypustila jej, aby se mohlo realizovat.

Nyní už se jen kochám, jako ten pozorovatel. Každý má svůj úhel pohledu a je to v pořádku, já vidím přání na cestě, jediné co mi nikdy nikdo nemůže vzít je víra v něco dobrého a věčnou naději. Ostatně proto jsem si na ruku nechala vytetovat hvězdu. Abych nikdy nezapomněla, že existuje naděje na to, že se dokáže vše obrátit k dobrému.

Dni plynou a já se dívám, jak vše vychází přesně tak, jak jsem si přála, lidi komunikují, říkají informace, sem tam přispěji promyšleným gestem a průpovídkou, žiji, užívám si to. Je to jak film, který jste sami navrhli. Paráda, krása, úžas. Tragi-komedie se šťastným koncem.

Nejsem namistrovaná a ani nafanděná, že bych si o sobě nějak moc myslela, to fakt ne. Sleduji to s nadhledem a dávkou relaxu, protože toho vážného a drastického bylo za poslední měsíce dost.

Sleduji to ráda, protože si říkám, že konečně se život obrací k lepšímu a nemusím trpět, nebo hledat jen maličkosti na životě, nemusím přežívat.

Děkuji za to, že už nemusím tak, jako dřív a můžu se jen dívat, že se vše odehrává k lepšímu pro mé dobré a jak vidím ty gesta, lidi jak jednají a jak mění názory. Díky Vesmíre za to, že to takhle hezky režíruješ a plní se to. Moc si to přeji a moc děkuji za tvou aktivitu a pomoc v tomhle všem.

Lidičky, jen si myslete svoje a žijte si to svoje, přeji vám jen to dobré. Tohle je konečně ten pocit, který jsem tak zoufale potřebovala cítit tehdy, když bylo vše špatné a se mnou to bylo špatné. Kdy jsem myslela, že tohle nedám a nezvládnu fyzicky. Bylo toho prostě moc. Někdo si určitě říkáte, že blafuji, že se dá zvládnout všechno. Každý si mysleme svoje, já za sebe vím, že na některé věci prostě nemám a tohle uvědomění mi pomohlo na sebe přestat klást vysoké nároky, ať už sama na sebe, tak i nároky ostatních lidí, které jsem ochotně plnila.

Dávala jsem svoje srdce až moc do luftu a až moc lehce a každému ukazovala, každému se nabízela i podbízela. Zapomněla jsem chvílemi i na delší chvilky, jaké to je žít pro sebe. Tohle je moje nejupřímnější přiznání, jaké jsem si mohla uvědomit a přiznat, trvalo mi to.

To bylo jen ve stylu „tohle vyřešit, tohle splnit, zajistit, odpracovat, udělat, ujistit, domluvit, udělat“ zapomínala jsem v tom všem na to co chci vlastně já a že takhle roboticky fakt žít ne. Stejně jsem tím nic nezískala a když už to děláte pro někoho, tak obvykle stejně se nezavděčíte, jen vás to zklame.

Proto jsem ráda, že je mi umožněno, že se nyní život hýbe skvělým směrem a já už to můžu jen sledovat, jak se to vše krásně utváří a mění, stále věřím a přeji si, avšak už jen se dívám.

Jak se co stane a jak co bude. Je už na co se těšit a tenhle pocit mi dlouhodobě chyběl. Chybělo mi mít cíl, přání u kterého bych myšlenkově vydržela.

A když se stanou v životě ošklivé věci a změny, tak tohle vše vidíte, co vám chybělo celou dobu a v tu ránu už není pochybností o tom, kde myšlenky a svoje srdce máte. Když jste sami v háji, vše ostatní jde stranou a musíte první zajistit sebe a až pak plnit ostatním.

A to že ostatní remcají, že najednou už pro vás nejsou číslo 1, tak ať remcají, je to sice smutné to zjistit, ale musí si zvyknout, že nejste žádná samozřejmost, která přiskočí, nebo ten, kdo se má vždy výborně.

Proto si užívám nyní, že si můžu odpočinout a být v klidu, jen se dívat na to jak se život mění k lepšímu a bude lépe, že budu tak odpočinutá, spokojená a šťastná.

Děkuji za tohle vysvobození.

Zdroj obrázku: BROŽA, Petr. stoplusjednicka.cz [online]. [cit. 8.7.2021]. Dostupný na WWW: https://www.stoplusjednicka.cz/metuzalem-objevili-vedci-nejstarsi-hvezdu-ve-vesmiru

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

1 komentar v Jen se na to všechno dívám

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *