Jsem za tu špatnou a nevadí mi to

Jistě to každý, nebo valná většina lidí zná, snažíte se pro lidi urobit jen to nejlepší a chcete, aby všichni kolem vás byli šťastní a spokojení, děláte pro ně první poslední, snažíte se jim vyjít vstříc. Trpíte jim jejich manýry a to, že se k Vám leckdy nechovají nejlíp, to že Vás ignorují, jsou neochotní, sobečtí, chtějí po Vás víc a víc než dokážete dát a splnit, manipulují s Vámi, vynucují si přátelství a lásku a vynucují si celkově Vaše nějaké možnosti a čas a když nejste podle jejich scénáře tak se vztekají, anebo bulí a pomlouvají Vás. Nu a tak Vy zákonitě z toho vyjdete jako ti nejhorší, jako Ti špatní, kteří všechno podělali a kterým je to jedno a ti, kteří se o ně nestarají a hrne se na Vás špína ze všech stran.

Ze začátku Váš to štve, mrzí a zklamalo takové chování a jednání, že přes to vše, jak jste to mysleli dobře, jednali čestně a s otevřeným srdcem pro dobro jejich tak stejně se vše obrátilo proti Vám a Vy jste nakonec jako ta největší svině s prominutím.

Ano, ze začátku je člověk naštvaný, zklamaný a nejraději by se ztratil. Ztratili byste se nejraději někam do dáli, kde by Vás nikdo nenašel a ani ta špína nahrnutá na Vás by Vás nenašla. Avšak jak plynou dni a jak to celé drama okolo toho tak pozorujete a sledujete tak vlastně ti všeci okolo se akorát perou o Váš a Vaši pozornost, baví se o Vás a řeší Vás a mezi sebou se jen předhánějí, kdo je lepším a kdo je víc dobrým a svatým a morálnějším a já nevím co ještě. Ok, tak ať se předhánějí je to jejich svobodná volba a když je to tak baví? Prosím.

Avšak proč zrovna řeší tu, která je tu ta špatná, ta temná, ta která na všechno kašle, ta která je prostě úplně největší svině a kvůli které evidentně ti lidé tak bulí a která jim údajně jen ubližuje a já nevím co ještě za hlody se dá použít.

Tak proč vlastně řeší někoho, kdo je tak špatnej, když už ho za toho špatného označili?

Došla jsem k tomu závěru, že vlastně mě osobně jako za tu špatnou to může být jedno, můžu se i cítit dobře, že i když jsem ta špatná, tak nyní mám svůj klid a robím si věci podle sebe a žiji za sebe, nehraju si na žádné „dobro“ v uvozovkách, jelikož to není dobro, ale faleš a rádoby nějaká morálka, to co ti lidé nacvičují. Však vlastně já ve své roli, když přijmu to, že jsem ta temná a ta špatná z toho všeho, tak je vlastně žádná moje reakce nepřekvapí a budou čekat to nejhorší, tudíž oč jde?

Já můžu mít svůj klid a vše po svojem a když nebudu myslet na ty šašky okolo, kteří se rádoby mě snaží napravit, nebo mi domluvit, nebo si se mnou promluvit o tom, proč jsem údajně dle nich jednala tak špatně, tak se budu mít i hezky.

A upřímně někdy ten pocit, že jste za toho nejhoršího je osvobozující. Vidím na tom tuto pozitivní věc, protože se od Vás nic dobrého nečeká a Vy můžete fakt robit co chcete, nic se neočekává a když už tak to nejhorší a nemusíte tak plnit ničí očekávání a nemusíte pro nikoho nic robit, jen pro sebe. Stačí jen ignorovat to drama okolo toho a ty šašky, kteří se předhánějí a pak je to v pohodě a ignor se dá naučit, jen ze začátku to bude chtít pevné a trpělivé nervy. Pak už to půjde.

Víte, tohle je tak prostá věc v životě, kterou jistě čas od času zažil každý, proto si myslím, že se v tomhle hodně lidí najde a o to mi i jde. Doposud jsem si myslela, že tento pocit je jeden z těch horších do kterého Vás lidé mohou uvrhnout a ani nevíte jak. Nyní si myslím to, že sice pro ty lidi jste opravdu tím „hajzlíkem/uličnicí“ avšak Vy osobně víte, že jednali, jak nejlépe jste uměli a když jim to všem bylo málo, či špatně tak to celé bylo špatně a ti lidé nepatřili do Vašeho života. Jelikož se Vás snažili přeměnit na něco a někoho jiného, však to nemohli, jelikož Vy jste Vy a jiným nebudete jen proto, že si to oni přejí.

Je osvobozující vědět to, že si té Vaší snahy a dobroty nevážili a jako hlupáci se ještě předháněli, kdo z nich je lepší, prosím, robte si to co chcete, budu jen tak z dálky přihlížet a bavit se tím a smát se. Však aktivně se do toho nezapojím do té frašky a zbytečného dramatu. Radši budu ta špatná a mít svou hrdost a svou roli, kterou si sami vyberu a radši budu pro ně ta špatná a mít svůj klid a vědět, že už to dobré pro nesprávné lidi robit nemusím. Že nemusím věnovat čas po nocích tomu, abych řešila věci, které mi o pár týdnů budou k ničemu, nebo abych utěšovala někoho, kdo se stejně rozbulí tak či onak a půjde stejně pak brečet jinam a o to víc. A aspoň nemusím kupovat věci a dárky pro někoho, kdo si to nezaslouží a neumí to ocenit a ještě pak bulí, že nemá dost.

Radši fakt budu ta špatná a temná slečna a budu mít svůj klid a svoje životní tempíčko, které mi vyhovuje, než abych se zavděčovala lidem, kteří mě akorát chtějí postavit do role nějaké hlupani, či nějakého dalšího šaška do sbírky. Radši sama za sebe projdu temnotou, než aby se připojila k divadlu a cirkusu ve kterém tito lidé evidentně žijí. A tím teď neurážím divadelní umění nebo cirkus, to s tím nemá nic společného, je to pouze metaforicky řečeno.

Ale jsem toho názoru, že dramata patří do divadel a šašci do cirkusu nu, v tomhle uvažuji jednoduše a prostě.

A jak je mi líp, cítím úlevu, klid a spousty času, energie a i peněz, které mi po tomhle náleží, jelikož už toto nemusím investovat tam, kde se to neujalo a kde si ještě stěžovali. Ano, bylo to správné rozhodnutí a za to všechno mi to stálo. Však na čem v životě záleží? Na tom, aby byl člověk šťastný a já cítím úlevu a štěstí, tudíž cítím a vím, že jsem jednala správně a to mě hřeje na srdíčku a vím, že můžu pokračovat životem směle a hrdě dál .

 

Zdroj obrázku: CHARLLIEEARTS. Deviant Art [online]. [cit. 2.2.2018]. Dostupný na WWW: https://charllieearts.deviantart.com/art/Queen-Lilith-651701511

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *