Kdo si neváží dobrého bydla ten nakonec nemívá nic

Celkem často potkávám ve svém životě lidi, kteří si neustále stěžují na co to, co v životě mají a dle toho jak to vyprávějí buď mé, nebo se to dozvím z vyprávění, anebo také z nepřímého poslechu náhodného člověka tak mi dochází, že tací lidé by snad nejraději neměli nic v životě a nechtěli by vůbec nic robit v životě.

To je samá stížnost na práci, na finance – jak je jich málo, na rodinu jak jsou otravní a co všechno po nich chtějí a když jim to neudělají tak, aby se z toho nepotentovali, na drahou polovičku jak buď má vše u hýždí, anebo je až moc vítravý a leze do soukromí.

Jsem takový posluchač, když cestuji, anebo když mi někdo vypráví o někom nebo rovnou o sobě.

Často je to jen stížnost a to, jak se mají v životě špatně a jak je to špatné.

A jak vůbec někoho obtěžuje chodit do práce.

Je to leckdy zajímavé. A já si tak říkám „ty jo se mnou se okolnosti až tak nemazlili a leckdy jsem prostě musela konat teď nebo nikdy a ani jsem si nestěžovala, byla jsem ráda, že jsem z toho skvěle vyvázla a měla jsem to, co jsem měla i když to nebylo nejlepší, ale bylo to a tehdy mi to hodně pomohlo a ani mě nenapadlo si stěžovat.“

Kolikrát jsem si tak říkala, že se mnou se lidi taky někdy nemazali a do situací v životě mě vhodili a co, taky jsem se zařídila a rozhodně jsem se z toho nehroutila, prostě jsem se s tím popasovala a přijala to jako výzvu od života. Věřím, že život druhé šance dává, to ano, určitě. Avšak málokdo si těch druhých šancí od života váží. Málokdo, takové lidi moc nepotkávám.

Většinou ty fňukny, co brečí, bych je někdy chtěla vidět po čase třeba až by jim život všechno vzal, co by říkali tehdy?

To by teprve viděli opravdové neštěstí života.

Myslím si však jak to tak poslouchám a dovídám se, že život jim ty druhé šance dá, to ano, ale je jen na lidech jak s tím naloží. Pokud půjdou do pokory, vděčnosti a snahy tak si tu druhou šanci zaslouží a udrží si život na jaký byli zvyklí.

Pokud si však druhé šance neváží a chtěli by ještě víc, nebo si neváží toho hezkého co mají, tak si myslím, že je život také o to připraví. V tomhle je život spravedlivý, jak zasejete tak sklidíte a po fňukání a stěžování toho nelze moc pozitivního sklidit.

V tomto cítím dobrý pocit, že když si člověk stěžuje na dobré a hodné bidlo a ještě se vzepře tomu, co by ho mohlo chránit, nebo tomu kdo by ho mohl chránit tak se pak nemůže divit, že ostrouhá.

Když člověk od sebe odežene člověka, který ho měl bezpodmínečně rád a mohl ho chránit tak pak ať se nediví, že zůstane sám a bude si muset poradit sám.

Když si neváží svých blízkých a bude je odhánět a stále jim cpát to, jak se má vlastně sám o sobě dobře a nemusí se doprošovat nikomu, tak pak ať se nediví, že blízcí se můžou stáhnout do ústraní a nechají ho žít si ve svém šťastném životě.

Kdo nejde do pokory, anebo si tu pokoru dlouho neudrží tak nemůže čekat, že ho život obdaruje o dary života a o splněná přání. Tak to prostě nefunguje, s pokorou se dosahuje cílů. Bez pokory člověk daleko nedojde.

Když budete oponovat tomu, kdo Vás má rád a mohl by Vás i chránit, tak pak budete na všechno sami a nedivte se, že se ten člověk zařídí bez Vás a i možná proti Vám.

Když budete si stěžovat na skvělý místo a tzv. Kvartýr tak pak se nemůžete divit, že budete vyhnáni pryč a všichni to ještě oslaví, když Vás vyženou.

Když budete obviňovat někoho, kdo se Vám snaží pomoci a ještě se Vám snaží práci a život usnadnit tak se pak nedivte, že se pak taky obhájí sám za sebe a zařídí se bez Vás.

Když se budete snažit někoho odstranit z kvartýru, tak se pak nedivte, že se vše obrátí proti Vám. Z místa Vás vyženou, ten kdo Vás mohl chránit se zařídí bez Vás, ten kdo Vám pomohl pomůže sám sobě a bez Vás a ten koho jste se snažili odstranit tak se bude nad Vaším odchodem vítězně usmívat a to je přesně to, co si tací lidé zaslouží, nemít nic, aby si naučili vážit toho co ve svém životě měli.

Jedině ztrátou se pozná hodnota věci, nebo člověka.

Nemilosrdná karma a díky za ní. Děkuji za to, že to tak funguje.

Je mi ctí být tímto tak trochu účastníkem ale i pozorovatelem a dívat se na jednu karmickou lekci od života.

Nejsem nepřející, jen spravedlivá, ať každý dostane to, co si zasluhuje od života, od svého přístupu a principu.

Zdroj obrázku: HELINGEROVÁ, Marta. Onadnes.cz [online]. [cit. 1.2.2019]. Dostupný na WWW: https://www.idnes.cz/onadnes/vztahy-sex/pribeh-marka-pritelkyne-se-vratila-k-manzelovi-pry-kvuli-detem.A140930_161114_vztahy-sex_jup

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *