Když na Vašem názoru záleží

Aneb, když konečně po tom všem nerespektování, přehlížení a neptání se a dělání činů bez Vás o Vás.

Konečně když tomuto všemu je utrum, aspoň na zdánlivou chvíli a Vy jste si konečně vybojovali nějaký ten úctyhodnější post.

Konečně když někam vejdete a mezi těmi lidmi, kteří právě se rozhodovali a dělali vše o Vás bez Vás tak najednou se ptají, ptají se na Váš názor, na to jak mají něco řešit, na to, jak by se to líbilo Vám.

Ve dnech, kterých se nejvíce obáváte jejich průběhu a to jak to vše bude se odehrávát nu a jako s překvapením se to vše odehrává podle Vás. Vy si určujete a Vy jste ten, kdo to táhne a udává směr.

Nečekaný a náhodný zázrak, který se stalo a který jste si tak dlouhou přáli od srdíčka a stal se.

Je to nádherný pocit, i přesto, že se obáváte, zda to skončí, či zda rychle nevystřízlivíte z té reality.

Nádherné, krásné a i když je problém tak se to řeší dle Vás, Vy jste ten kdo udává tempo a všechno, cokoliv řeknete je vyslechnuto, jako kdyby Ti ostatní z toho měli větší strach než Vy z toho průběhu.

Skvělý pocit, když víte, že máte nějaké slovo a není to tak, že byste byli panovační nebo že byste chtěli vše dle sebe, avšak je nádherná odměna za to, že jste dlouho slovo neměli a najednou slovo máte.

Asi tím vším jste si měli projít a prožít, abyste mohli být tam, kde jste nyní. Asi?

Vypadá to tak, avšak nemohu říct, že předtím bych si toho nevázila, dříve jsem po tom toužila stejně tak a stejně intenzivně, však splnilo se mi to až nyní. Asi bylo potřeba, aby uzrál čas, abych si to skutečně zasloužila a aby i ti lidé k tomu zdravě a přirozeně uzráli časem. Za to moc děkuji.

Děkuji za ten nádherný pocit, který mi byl poskytnut a já mohla sice nejobávanější čas v roce strávit v klidu, v pohodě a cítit se jako princezna.

Děkuji za to, že mi to bylo splněno a umožněno, nikdy na to nezapomenu a vždy si toho budu vážit a pamatovat.

Cítím se díky tomu opravdu jako znovuzrozená princezna, která se cítí krásně, úžasně a oceněně. Čehož si vážím a vděčím za to.

Skvělé je, když se najednou cítíte důležitě a najednou je vše jinak, opravdu stačí někdy tak málo, aby se leccos změnilo.

Opravdu mohu říct, že se cítím sama sebou a to kým jsem, cítím, že mám nějaký vliv (v dobrém pojetí), že mám nějaké slovo, názor a že to někoho zajímá a že někdo na mě dá, sice to nemusí být hned, ale může to být do budoucna. A ta myšlenka mi stačí k tomu, abych se cítila tak, jak jsem nyní.

Jsem spokojená, že jsem dosáhla v životě tohoto bodu a našla sama v sobě nějaký dobrý grif na to všechno, že to jde samo a ani se nemusí člověk obzvláště snažit, stačí být sám sebou, stát si slušně za svým, být slušný k lidem a k těm nejbližším a být stručný, objektivní, ale zároveň chápající k nedokonalostem v chování u lidí a nedokonalostem života.

Co bych poradila všem lidem, kteří touží toto též zažít tak bych poradila asi to, aby byli sami sebou, neměnili příliš rychle své názory, naučili se stát si za svým, byli slušní, pokorní a chápající vůči lidem, respektovali a tolerovali nedokonalost u lidí a neočekávali příliš mnoho, nejlépe neočekávat vůbec nic, umět se postavit k problému, táhnout s někým za jeden provaz a mít společný dobrý – šťastný cíl, chtít to dobré nejen pro sebe, ale i pro druhé a jít si za tím. Jde o to, aby to nevypadalo tak, že to chcete jen pro sebe, ale i pro ty na kterých Vám záleží.

A i když někdo něco vyvede, nebo pronese nemístného, tak je lepší jednat objektivně, sebe-ovládat se, nevybuchovat, ale naopak se odejít uklidnit někam do klidu, odejít od situace a uklidnit se sám se sebou, případně se vypovídat někomu komu důvěřujete, bude to zas lepší, získáte sil na to abyste mohli to unášet dál.

Hlavně se z toho nehroutit, že lidé nejsou podle Vás, nikdy nebudou, vždy budou sví a robit si co chtějí, vždy budou mít svou hlavu, tak ji mějte i Vy.

Nespoléhejte se na to, že vždy vše bude podle Vás, nežádejte to, jen si přejte a sdělujte výstižně a jasně svá přání a to jak co chcete, lidé se ve Vás více vyznají a zorientují a jen tak si něco nedovolí.

Pokud ví, jak dokážete s někým, kdo se k Vám chová ošklivě zatočit, tak pak si Vás začnou lidé víc vážit, jelikož ví, jak mohou dopadnout.

Každopádně děkuji tímto článkem své rodině za pohodově strávené vánoční svátky, za to, jak to proběhlo tak, jak proběhlo. Cítím spokojenost a jsem velice ráda, bylo to krásné.

Cítím, že si zaslouží to veřejně vyzdvihnout, byl to totiž opravdu vánoční zázrak, který jsem si přála a splnil se mi.

A co Vy si o tématu myslíte? Jste respektováni, nebo stále zápasíte s tím jednání Bez Vás o Vás?

 

Zdroj obrázku: WHITTY, Stephen. Nj.com [online]. [cit. 29.12.2017]. Dostupný na WWW: http://www.nj.com/entertainment/movies/index.ssf/2011/07/harry_potter_daniel_radcliffe_looking

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *