Když nevěříš, tak mi ani svatozář nepomůže

Aneb, o tom že přesvědčovat, ujišťovat a ubezpečovat někoho o tom, že jste skutečně v pohodě a nevinní a pravdomluvní je zbytečné, když ten druhý Vám prostě nevěří a myslí si svoje.

Aneb, když si o Vás někdo myslí svoje a nechce Vás vyslechnout, nebo pochopit tak je vlastně veškeré Vaše vysvětlování, pravda, povídání a ujišťování k ničemu, jelikož když ten člověk to jinak vidět nechce tak to nepomůže.

Když si někdo věří svojemu úsudku i když nemá s pravdou nic společného tak tomu prostě bude věřit, i kdybyste se stavili na hlavu, anebo uvěří, ale už nikdy nepřizná, že na Vás změnil názor a věří Vám. I tací lidé jsou.

Tak nějak časem jsem se smířila s tím, že názor někoho byť je sebe-ošklivý na mou osobu tak s tím nemohu pohnout, pokud ten člověk tomu tak zarytě věří a myslí si to, prostě ne. I když dokazuje opak, pro někoho vždy můžete být tím nejhorší obludáriem a snůškem všeho negativního a prohnilého, i kdybyste na sobě nosili viditelnou svatozář. To tak prostě jen, jen ten kdo chce pochopit Vás a poznat pravdu tak může změnit ten názor a nechá si něco vysvětlit a poznat. Ten, kdo nechce tak to nepřijme a bude si myslet svoje nadále.

A nemá cenu se trápit pro to, že i třeba Váš „blízký“ člověk si o Vás myslí hnusy, když nechce změnit názor a stále si myslí, že Vy jste ta snůška zla a všeho ošklivého, co si sám/sama myslí.

Může to zpočátku zamrzet, ale když ten člověk nechce tak názor nezmění a myslí si to. A vy co tak můžete urobit je to, dělat jakože nic, být sám sebou a doufat, že časem stejně ta pravda o Vás vyjde najevo a Vy se tak od těch hnusů očistíte.

To by chtělo. Očistit se od těch hnusů, aby vyšla ta pravda najevo, ta která je čistá a čirá, bez hnusů a balastí, kterými se někdo zaslepuje.

Je to takové zvláštní vycházet s někým o kom víte, že si o Vás myslí jen to nejhorší, ale dá se to, je dobré se nad to povznést a věřit sám sobě. Žít s tím pocitem, že Vy přeci tu pravdu víte a znáte a sami sebe též znáte a to někdy ke štěstí stačí.

Buď ten člověk pozná pravdu časem a změní na Vás názor, anebo ne. Anebo se také může stát, že názor na Vás změní, ale už nepřizná to, že Vám věří a že názor změnil, jelikož to by pro něj/ni bylo „ponížením hrdosti“?

I tací lidé jsou a myslím si, že si to vše nešťastně komplikují. Tolik práce v mezilidských vztazích by to ušetřilo, kdyby si lidé naučili říkat to, že se spletli, zmýlili a že to co tehdy řekli a mysleli si, že nebyla pravda, že se ve Vás spletli.

Ze začátku jsem se i cítila nesvá, když mám vycházet s někým, kdo si o mě myslí ošklivé věci, avšak ono Vám pak nic jiného nezbyde, než to prostě přejít a mít svou pravdu, věřit sám sobě.

Když budete trvat na tom, že se začnete bavit s tím člověkem, až na Vás změní názor. Tak nepomůžete ničemu, ani tomu člověku změnit ten názor a především sám sobě neuvolníte. Až když to přestanete řešit tak si ulevíte a hodně, budete sami sebou a můžete se chovat autenticky a tací jací jste a tím pádem i umožnit tomu, aby skutečně pravda vyšla najevo a ten člověk mohl na Vás změnit názor.

Avšak je také pravdou, že i kdybyste u někoho sekali latinu a byli úplně svatí, mírumilovní a neřekli křivého slova tak leckdy vyjdete také špatně z nějaké situace a nic Vás už nemusí očistit. Záleží na lidech, či tomu člověka, jak to působí a jak na něj/ni působíte a jak to vezme, přijme.

Leckdy i to nejhodnější chování a jednání je na to krátké a nemůžete s tím robit nic. Jsou typy lidí, kteří nikdy nezmění názor a upřímně záleží potom Vám na takovém člověku?

Pokud ne, nemusí Vás to trápit. Pokud ano, tak potom když zkusíte dát najevo ze sebe to nejlepší a vymáčknout ze sebe tu svou nejlepší stránku a stejně je to málo a stejně jste za toho ošklivého člověka, který je původcem toho zla a myslí si to stále tak potom to svoje maximum vydáváte na špatném místě a pro nesprávného člověka, který to dobré nikdy nebude a nechce vidět a to je pak Vás škoda a je to celé zbytečné. A to upřímně si nezasloužíte ani Vy, abyste se stále snažili u člověka, kterému je to jedno, nebo je to stále málo, to pak sbalte veškeré snahy a nechte to být, radši si uchránit vlastní čest, hrdost a dobré srdce pro někoho, kdo to uvidí a ani se nebudete muset šíleně snažit, než u někoho u koho hory doly bude málo.

Upřímně pro mě za mě nemám ráda lidi pro které nemusíte ani udělat chybu a hned jste ti špatní, anebo uděláte jednu chybu a doživotně jste odsouzení ve špatném světle. Nemám to ráda jelikož vím jaké to je. Je to jednostranné a černo-bílé odsouzení někoho, kdo pak už nikdy nemá šanci se očistit, ospravedlnit, nebo ukázat se také v lepším světle.

Nemám ráda někoho, kdo schválně Vás za něco odsoudí a přitom to ani není pravda, ale jen pro to, aby on sám se cítil vyvýšeji a lepší než Vy, nebo aby si měl na co a koho stěžovat, či co probírat a drbat.

Ono je strašně jednoduché o někom říct, že je nějaký – negativní, zlý a bůh ví co, ale mnohem obtížnější už je toho člověka pochopit a snažit se poznat ze všech stránek a třeba pochopit, že to co bylo vyloženo jako zlo, vůbec nebylo zlo, ale ukryté dobro. Anebo zlý čin robený pro dobro.

Co se na to podívat tímto úhlem pohledu, už to trochu vypadá lépe, že?

Avšak to někteří lidé nechtějí vidět, chtějí vidět jen tu svou perspektivu a raději odsoudí cokoliv, co se jim nezdá, nebo čeho se bojí, smetou každého, kdo pak přinese pravdu a každý kdo říká pravdu, nebo chce na ni poukázat tak pro takového člověka je jen negativista, závistivec, či bůh ví co. Přitom ten člověk odkrývá pravdu, kterou oni nechtějí vidět, myslí to právě dobře, jelikož chce aby viděl pravdu, ale když nechce, tak je to pak složité a nemožné.

Avšak to asi chce čas a nejlepší nechat takové lidi na pokoji, žít si svoje a nepomáhat, jelikož tací lidé ani pomoci nechtějí a vždy pro ně budete za ty špatné a negativní jedince, přitom robíte dobro a celou dobu. Jen to prostě není viděno.

Zdroj obrázků: ALLIANZ KOHOUTOVICE. AllianzKohoutovice.cz [online]. [cit. 29.3.2018]. Dostupný na WWW: https://allianz-kohoutovice.cz/clanky/89-neveris-nemas/

© 2017 ESTRÁNKY.CZ. http://www.imagine.estranky.cz [online]. [cit. 29.3.2018]. Dostupný na WWW: http://www.imagine.estranky.cz/fotoalbum/andele-a-demoni/andel-smrti.html

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *