Když se chcete zbavit člověka, který o sobě tvrdí, že je šílenec

Aneb, když se do sporu zapletete s někým, kdo o sobě tvrdí, že je šílenec a tak trochu má pravdu, jelikož se velice nelidsky a bláznivě chová.

Prosím, dejme tomu, že fakt nelže v tom, že je to lidsky řečeno „šílenec“. Asi trochu ten chaos sám v sobě má a dejme tomu, že i ten svůj svět, kterému bezmezně věří. Prosím, dejme tomu.

Když si žije sám pro sebe a nikoho tím neotravuje tak potom prosím, nevadí mi takový člověk a budu ho respektovat. Však problémem pro mě je již to, když začne mít problém se mnou a začne mé osobě robit věci, které se mi nepáčí. A když začne překračovat moje hranice a nedokáže respektovat to, že já něco nemám ráda.

Ano, upozorním na to, že některé věci nemám ráda, jako třeba překvapení. A i přesto, že na to rázně upozorním, tak co ten člověk urobí? No právě překvapení.

A co na to máte říct? Nechce se mi za to ani děkovat, jelikož prostě to není to, co bych ocenila, cítím se špatně a v rozpacích a jsem i lehce naštvaná, jelikož cítím, že nejsem respektována v tu chvíli. Nemám z toho radost.

Když se přitvrzuje a moje osoba se podmiňuje, moje způsoby a chování se zpochybňují a cokoliv co já urobím je zpochybněno a je to prostě málo. Tak pak nebudu nikomu robit hlupáka a odcházím. To zas je též špatně a začnou scény, dramata a naschvály, jen abyste si toho člověka všimli. Vydírání a manipulace, jen proto, abyste byli dle představ, jaké si vysnívá.

A Vy se vytočíte jednou, nebo dvakrát a předvedete takovému člověku skutečného šílence. To, jak Vás dokáže točit už jen pouhá přítomnost, jak dokážete se vydráždit do surovosti a do té podoby, že dokážete převrátit a obrátit vše, co ten člověk urobil na něj.

Jste bez smyslů a v tu chvíli bez rozumu, jen to lítá, scéna jak blázen a nejlíp před více lidmi, aby to všichni slyšeli a viděli.

Vyhodit před očima toho druhého vše, co Vám daroval, vyhodit vše, co by ho mohlo připomínat, rozcupat všechno dobré, čím si myslel, že je. Ostrý telefonát v němž Vás ostrý monolog plný argumentů a následné vytípnutí.

Ztropení ubrečené scény a konečný průval emocí, které ve Vás ten člověk vynutil. Vše, je jak sopka, ze které se vyvalilo magma na povrch a hltí tím celý ostrov.

Ano, takhle Vás nikdo moc nezná. Ale to nevadí, když on říká, že je šílenec tak zjistí, že Vy jste možná ještě větší a bude se Vás bát.

Protože pozná, že Vy jste v tu chvíli schopni všechno. Všechno spálit, spálit papíry a fotky s tím člověkem spjaté, založit ohníček a nad ním si krásně užívat ten pocit, jak pálíte poslední zbytky toho člověka.

A od toho dne blokování kontaktu, kde se dá, nevědět nic, vše smazat, veškeré zprávy a jakékoliv pojítko, které by se dalo zneužít, jen abyste to neměli v podvědomí. Když to neuvidíte tak to sejde z mysli.

Od toho člověka blízké osobě se pořádně svěřit, nakontaktovat ji/jeho a pořádně se se vším svěřit a postěžovat si, jak to vlastně všechno bylo. Ať taky mají obrázek o tom, člověku a trochu se ta reputace upraví.

Spojit se s jeho/jejím největším oponentem a začít se přátelit. Protože je opravdu hodně silné pouto mezi lidmi, když nenávidějí někoho společně.

A samozřejmě, aby to mělo šťávu a třešničku toho všeho, tak až tohle drama skončí, tak si zahojit srdíčko u někoho, komu se můžete svěřit a od toho dne té scény s tím dotyčným, který Vás k tomuto dohnal tak nepromluvit ani slovo, tvrdý ignor a nechat ho být. Ukážete možná, že jste blázen, šílenec a bůh ví co. Obvykle toto stačí na to, abyste měl klid.

Pokud tedy nepůjde i přes to všechno a Vy pak budete nuceni se znovu bránit. O tom jsem psala v předchozím článku.

Obvykle tvrdý ignor a absolutní nezájem o toho člověka zabere, protože na co byste toho člověka potřebovali, když se spojíte s jeho největším oponentem a máte vlastně nového kamaráda? A na co vlastně byste potřebovali toho, kdo Vás tak vytočil, když se můžete spojit s jeho/jejími blízkými a jim si postěžovat a svěřit se, samozřejmě naprosto nevinně a nezávazně. Jen, aby věděli, co je ten člověk zač.

Když on/ona může brojit po celou tu dobu, tak Vy máte právo za tu jednu drama scénu si vše dorovnat zpátky a je jedno jak bláznivě to vypadá, prostě se může všechno v tu chvíli. A já se přiznám, že já když se takto vytočím, tak vidím pouze černě a beru si vše nazpět, co mi ten člověk vzal, bez nějakého ohledu. Protože ve mně rupne jakákoliv slušnost a úcta k tomu člověku, když on ji neměl po nějaký čas ke mně, tak já si vyhradím aspoň těch pár hodin na to, abych ji nemusela mít ani já.

Přiznám se, že je to opravdu těžké takovouto moji scénu přečkat, je. Proto se mnou nikdo nevydrží a nestydím se si to přiznat, protože vím, že v tu chvíli jsem v právu a potřebuji se maximálně bránit a zapnout veškeré síly a jít do boje. Nenechám si v tu chvíli ze sebe robit hlupaňu, která vždy bude milá, slušná a láskyplná a odpouštět, jak Bůh. Ne, Bůh opravdu nejsem, ale v tu chvíli se proměním v noční můru, která se převléká za denní sen.

Nevyžívám se v tom, ale beru toto jako projev maximálního donucení a dostrčením do situace ze které nevím jak jinak úniku než tím, že si za tu krátkou dobu vše dorovnám, vše odstřihnu – veškeré spojitosti a pojítka. Uleví se mi a to maximálně, jako kdybych konečně mohla udělat to, co jsem chtěla udělat po celou tu dobu, jako kdybych se na tom všem mohla vybít a odstranit to vše zlé, co mi tak ubližovalo a skličovalo mě to. Jako kdybych prostě znovu měla sílu a kontrolu nad svým životem a jako kdybych si sama sebe v tu chvíli maximálně vážila, protože mám dost sil, odvahy a chuti za sebe bojovat. To je to co v tu chvíli cítím. Mrzí mě na tom ten fakt a kvůli tomu někdy začnu brečet, že mě k tomu ten člověk donutil, tak trochu se cítím jako loutka v tomhle, že jsem se nechala ovlivnit. Avšak v konečné fázi se mi maximálně uleví a já shodím pomyslně ze sebe desítky kil váhy a další den se cítím pročištěnější. Nevím, jak to, ale je to tak.

A co Vy si myslíte o komunikaci s člověkem, který se označuje za šílence a jak s takovým člověkem byste jednali? Jak byste se ho zbavili?

 

Zdroj obrázku: CORPSE BRIDE WIKI IS A FANDOM MOVIES COMMUNITY. Corpse Bride Wiki [online]. [cit. 12.1.2018]. Dostupný na WWW: http://corpsebride.wikia.com/wiki/File:Corpse-bride-emily-angry-scary.jpg

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *