Když se dozvíte o zradě z minulosti, kterou jste netušili

Když si žijete a tak nějak už nepřemýšlíte nad tím, co bylo a najednou se Vám přichomýtne do života člověk z minulosti, anebo někdo, kdo o Vaší minulosti něco ví a poví Vám nějakou tu pikantnost z minulosti o které jste doposud neměli ani „páru“.

Ten okamžik, když se vlastně úplně nečekaně, nikoliv náhodou dozvíte zpětně o tom, jaká vlastně minulost byla a že byla ještě škaredější, než za jakou jste ji měli.

Ten člověk se buď sám „prokecne“ před Vámi, anebo Vám to záměrně o někom poví, jak se vlastně ten člověk k Vám choval a v jaké falši jste žili. Ačkoliv jste neměli o takové falši a zradě co se vlastně stalo za Vašimi zády ani tušení.

08f6ae41a2_12371251_o2

Jelikož už jste tak nějak byli smíření s tím jaká minulost byla a přijali jste jí, víte o tom, že nebyla zrovna nejlepší, ale prostě už jste se smířili s tím, co jste věděli a nyní když se dostane na povrch nová informace ohledně minulosti a Vám se tak hodně věcí z minulosti vysvětluje. Celkem koukáte a divíte se sami sebe, že jste se nechali tak oklamat a že jste to dopustili.

V první chvíli jste asi na sebe naštvaní, že to vlastně bylo mnohem horší s tou minulostí než jak jste si původně mysleli. Nuže dáváte si to chvilkami za vinu, avšak pak stejně člověk pokud už tu minulost fakt neřešil a měl za sebou tak sice ho ta informace zamrzí. Avšak dojdete k tomu uvědomění, že vlastně na minulosti už fakt nezáleží.

Je sice smutné, že se to stalo a že až tak ošklivé to bylo, ale už se s tím nedá nic robit a ten život už ušel o kus dál, tak nemá smysl se teď o to soupeřit či dohadovat.

Aspoň víte, co si o tom člověku z minulosti, nebo o těch lidech z minulosti myslet a tudíž můžete si o nich a jejich chování urobit obrázek a názor sami.

Aspoň víte, jak Ti lidé se k Vám chovali a jak to s Vámi zamýšleli. A že toho, koho jste nejvíce obhajovali a ospravedlňovali tak zrovna ten člověk Vám celou dobu vypočítavě očůrával hrdost, když to řeknu ještě slušně.

Ano, byli jste v tu chvíli asi za hlupáka, který obhajoval někoho, kdo mu vlastně ještě víc ubližoval a obelhával. Avšak když už je to dávno, má to smysl řešit?

Když to budete řešit, staré události tak se k tomu jen zas vrátíte a stejně ten skutek, který se stal už Vám to nevrátí. Prostě už se stalo a bude nejlepší se s tím smířit a poučit, že už se nenecháte takhle obelhávat a vodit za nos, anebo se vůbec dostat do situace ve které jste byli.

Ano, museli jste dostat takovou lekci, abyste to viděli a pochopili.

Můžete si o tom více zjistit, když už jste se dozvěděli tuto novou informaci, ale k čemu to bude? Akorát se k tomu budete vracet, budete si cuchat nervy a škodit na psychice. Stojí to za to? Když už jste se vlastně přes to přenesli, tak proč se vracet znovu zpět o krok?

Ano, lidově řečeno je to opravdu hnusný, když se o někom zpětně dozvíte, že Vás podváděl soustavně. Když už jsem konkrétnější.

Ano, je to ošklivé když Vás někdo využíval pro své potřeby a nasliboval Vám plané naděje a lži.

Ano, je to ošklivé když lidi, kteří Vám mazali doposud med kolem pusy tak nakonec ti dva lidé Vás klamali společně za Vašimi zády a ještě se svou hloupostí „prokecnou“ před Vámi.

Ano, je to pobuřující když člověk pro kterého byste dýchali a snesli mu modré z nebe tak Vám jen nasliboval opětované city, přitom si plánoval život úplně jinak a s jinými lidmi a Vy jste pro něj byli jen hračkou. Hračkou, která riskovala svoje zdraví, bezpečnost, identitu a své vztahy jen proto, abyste mohli pro toho milovaného tu být.

A nakonec to bylo vše jinak, smutné, pobuřující, zamrzí to. Ale už je to dávno a člověk tu minulost nezmění.

Nejsmutnější na tom je asi to, že ten člověk se před Vámi prořekne a ještě si myslí, že Vaše city se k tomu člověku nezměnily a dělá jakože nic. A když Vás to přeci jen zasáhne, jelikož nejste bez citů a ta minulost byla takhle počůraná z jeho strany, tak už jednoduše se Vám nechce pro takového člověka riskovat vše jen pro to, abyste byli s tím člověkem, když ten člověk prostě stejně ten život s Vámi nechce a nic víc Vám nenabídne, jen Vy budete riskovat vše pro to, co on/ona Vám nikdy neoplatí a ani oplatit nechce. Možná hovoří, že oplatí, avšak to jsou plky, protože kdyby chtěl oplatí to a pokud doposud nic tak jsou to fakt jen plky.

Minulost člověk nezmění, proto už ani není aktuální a rozumný to zpětně řešit, ale spíš to je jen informace pro Vás, pravda pro Vás abyste viděli ten pravý charakter toho člověka, nebo těch lidí a abyste si uvědomili jakou chybu jste robili a uvědomili si zda tento člověk si vůbec zaslouží kontakt s Vámi.

Nejlepší v této situaci je se nad to vše povznést, netrápit se tím, pustit to z hlavy a žít si dál svůj život, který jste žili doposud, jen poučeni.

Upřímně, ano, zažila jsem si to nesčetněkrát a asi nejvíce to zaskočilo právě v době, kdy už jsem byla šťastná a úplně jinde a s jiným člověkem, ale přesto mi nedalo spát, když jsem se dozvěděla, že po dobu přátelství či vztahu s určitým člověkem tak mě vlastně jen podváděl, lhal, nalhával, planě sliboval a mazal med kolem pusy. Já riskovala v tu dobu vše jen pro to, aby to nějak fungovalo a on i přes to měl svůj život a plánoval a užíval si jej s jinými lidmi. Já jsem v tu dobu byla jen jedna z možností a nikoliv ta jediná jak v minulosti říkával. Mé štěstí v tomto ohledu je, že si hodně pamatuji a mám dobrou paměť na datumy, kdy se co stalo a co kdo kdy řekl.

Zamrzí to a dobře si rozmyslím další komunikaci s tím člověkem, i když už jsem jinde, tohle mě chladnou v tu chvíli nenechalo a srdce to trochu zabolelo, jelikož jsem také jen člověk. Kor když se jednala o tohoto člověka, který v mém životě hodně vystupoval, hodně mě ovlivnil a nakonec se dozvím jak to vlastně bylo.

Avšak řešit to nebudu, stalo se již a je to pryč. Jsem jinde, jsem spokojenější, nebudu se hrabat v minulosti, jen aspoň vím, že toho člověka už do své budoucnosti nepozvu a riskovat pro něj nebudu.

A co Vy? Máte s tím také zkušenost?

 

Zdroj obrázku: EWA. Zpověď 4. – Zrada kamaráda [online]. [cit. 17.6.2016]. Dostupný na WWW: http://bicaii.blog.cz/0705/zpoved-4-zrada-kamarada

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *