Když se lidé starají do vašich financí

Lidi jsou hodně zvědaví a čím dál tím víc. Nestarají se už zdaleka tak o sebe, jako o ostatní. Zvláště drbny.

Zajímá je úplně vše a čím dál tím víc lidé ryjí do financí a do toho z čeho člověk žije.

Mě na to napadá jediná odpověď a to ta – „A co je komu do toho?“

Čím dál tím víc mě začíná rozčilovat to, jak se každý stará a o věci do kterých mu vůbec nic není. Třeba to z čeho člověk žije, zda mu to ta jeho činnost – práce dostatečně vynáší a pokud možno tak i kolik bere. Lidi by nejraději strčili nos i do Vašeho přirození, aby se přesvědčili o tom, že tam neschováváte nějaké tajné finanční přijmy. Ano, až tak nechutné to je.

Čím víc jde doba kupředu a čím víc lidi řeší svůj osobní nedostatek peněz tím víc mají tendenci a touhu řešit příjmy a finanční situaci ostatních lidí. Já si ale říkám proč jako? Každý ať se stará o sebe a je rád za to, co má. Však takhle to bohužel nefunguje a lidi ze své vlastní závisti a žárlivosti řeší příjmy a výdaje jiných, poměřují se vzájemně mezi sebou a závidí si, kdo kolik vydělává, či jinak získává.

Lidská závist půjde s lidstvem asi navždy, jelikož tu vždy byla a asi navždy i bude.

Protože lidem ještě dlouho bude trvat než pochopí, že to vůbec není o tom se poměřovat se sousedem o tom, kdo bere víc, ale o tom jak vlastně sami za sebe s tím kolik mají dokážou vyžít a zda jsou spokojeni. Na tom jediném záleží a o tom to je. Ale vysvětlete to lidem a zvláště drbnám. Leckdy to je nadliský úkon.

Víc a víc lidé v mém okolí ryjí do toho, kolik vydělávám, anebo z čeho vůbec žiji. Ať už mám příjmy, či finance jakékoliv, které nebudu takhle veřejně vyzrazovat tak odpovím na to asi tak, že je to moje osobní věc. Blízcí lidé moc dobře ví z čeho žiji a to mi stačí, cizím, nebo známým tuto informaci nepotřebuji a nechci sdělovat. Cizím lidem postačí pouze vědět to, že žiji a to stačí, víc vědět nemusí.

Otázka financí je pro mou osobu velmi důležitá a je to pro mě velkou prioritou v životě, beru finance a peníze velmi vážně. Nejsem šílený pragmatik a nejsem jen na peníze to nikoliv, avšak beru otázku peněz, jako velmi důležitou. Bez peněz se prostě žít nedá v dnešní civilizované době.

Bez peněz vlastně můžete žít, ale pouze za předpokladu, že se úplně odstřihnete od civilizace, budete žít někde v lese, budete jako bezdomovec a přežívat pouze z přírodních zdrojů, odhlásíte si jakékoliv zdravotní, sociální pojištění, odhlásíte se z úřadu práce a čistě se budete starat jen sami o sebe a budete čerpat z přírody. Ostatně tak by se to dalo, ale upřímně kolik z nás takhle chce opravdu žít?

Ruku na srdce a hlavně ti, kteří tvrdí veřejně, jak peníze nejsou důležité a že lidi řeší jen to a že zapomínají na lásku a duchovní stránku věci. Upřímně – bez peněz by to nešlo, bez peněz byste si totiž nemohli dovolit třeba přečíst tenhle článek, jelikož byste neměli internet, mobil, nebo ten počítač, bez peněz byste nemohli spoustu věcí mít a užívat tak jak jste zvyklí.

Neříkám, že je vše o penězích, není a rozhodně nejsem toho názoru, že by člověk celé dni měl jen počítat každou korunu a řešit co, kde utratil to též ne, to je extrém další.

Avšak si myslím, že by si lidi mohli přiznat to, že peníze důležité jsou a nejdůležitější je to, zda člověk vyžije s tím co má a zda je spokojen s tím co má. Jelikož platí paradox života a to ten, že stejně si vždy lidé budou myslet, že „přes plot je tráva zelenější“, prostě že někdo jiný se má líp a že má víc peněz. Ano, je to tak a vždycky tu bude někdo, kdo třeba fakt těch peněz bude mít víc a bude tak mít víc možností, ale na tom nezáleží, jelikož nežijeme život toho člověka, ale žijeme svůj život a my z něčeho žijeme.

Jsem duchovně založený člověk, ale zas vidím i tuto realitu, která prostě je nutná. Jen duchovno samo o sobě, to že duševně rostete a to, že na sobě pracujete Vám peníze nesplaší.

Ale to, když někoho koučujete, pořádáte semináře, webináře, meditace, děláte kartářku, či další duchovní aktivity ano, to už Vám peníze může vydělat.

Chci tím poukázat na tu věc, že peníze jsou pro lidi důležitá věc a na jednu stránku se jim fakt nedivím, že to řeší, také to řeším poměrně často. Ostatně si to i sama přiznám.

Však nevidím už smysl v tom své přijmy porovnávat s někým jiným a ptát se cizích lidí na to z čeho žijou a kolik vydělávají. To už mi přijde vlezlé, drzé a přes jakékoliv slušné hranice.

Když se mě někdo zeptá z čeho žiji, mám na to jasnou odpověď. Stačí mi, že otázku financí řeším s nejbližšími lidmi, anebo sama se sebou, to mi stačí ke spokojenosti a to z čeho žiji, nebo kde ty peníze beru je moje věc. Vím a mohu tvrdit jen to, že nedělám nelegální věc, nepracuji „na černo“ a ani se na nikom nepřiživuji, svědomí mám čisté a nemá mi, co být vyčítáno.

Velmi bych ocenila, kdyby lidé tímto článkem zvážili zda má cenu se mě ptát na finanční stránku, jelikož cizím lidem ji opravdu nesdělím. Nepotřebuji, aby mě někdo litoval, či mi záviděl, či jen prachsprostě vyzvídal.

Nejsem zlá, jen si strážím to, co je mi milé a to je moje soukromí a moje finance, jelikož lidi se poslední dobou chtějí čím dál tím víc přiživovat a já to nehodlám dopouštět, mám sebe a své finanční prostředky ráda. Děkuji za pochopení a přečtení článku.

A co Vy? Také vyzvídáte po lidech peníze, zajímá Vás kdo, kolik bere a z čeho žije? Anebo jste podobného názoru, jako já?

 

Zdroj obrázku: COPYRIGHT © 2003–2017 BORGIS, A.S. © COPYRIGHT © 2017 SEZNAM.CZ, A.S. COPYRIGHT ©. novinky.cz [online]. [cit. 13.4.2017]. Dostupný na WWW: https://www.novinky.cz/kariera/326835-motivovat-zamestnance-jen-odmenami-nestaci.ht

O SML

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE