Když se po letech chcete vidět se svou bývalou velkou láskou

Žijete nějakou dlouhou dobu nějak, jistým způsobem svého života.

Už dávno jste učinili čáru za svým starým způsobem života, už ani nepamatujete si, jak jste žili a už byste se k tomu nikdy nevrátili.

Uběhne několik let. Žijete stále stejně, jste spokojení, sem tam nespokojení, prostě žijete, je to život. Nepřemýšlíte nad tím co bylo, jen nad tím, co žijete a co budete žít dál.

Přijde náhle ve Vašem doposud spokojeném životě zlom. V toho, v koho jste věřili zjišťujete, že ten člověk již není Vaše budoucnost. A tak Vás to hodně změní, k lepšímu, berete to pozitivně.

Najdete opět po letech sami sebe a cítíte se dobře ve své kůži a vlastně zjišťujete, že ten život před tím nebyla až taková sláva, jelikož jste nadělali spoustu chyb a nebylo to tak šťastný styl života, ale berete to tak jak to je a nelitujete.

taylor-swift-style-video-premiere-19

A v této dejme tomu životní fázi začnete přemýšlet nad svým stylem života před lety a na lidi se kterými jste měli vztahy a přátelské vztahy a začnete si vzpomínat na ty krásné časy.

Jelikož za těch hodně let jste o nich neslyšeli nic a neviděli je tudíž ani nevíte, jak žijí, jestli jsou šťastní a kde jsou. Nevíte nic a v tuto chvíli, když nad tím vším tak přemýšlíte, že navzdory tomu, co jste si provedli v minulosti, nebo on/ona Vám tak i po těch letech, kdy jste se nebavili se chcete vidět a pohovořit, normálně, jako dospělí lidé.

Cítíte takovou hezkou touhu vědět o těch lidech, jak se mají, takovou upřímnost starost, protože svým způsobem když jste někoho měli rádi tak svým způsobem ho rádi máte nadále. Pokud byl/a a je ve Vašem srdci.

Přemýšlíte nad tím, jaké by to bylo kdybyste se potkali, sešli, zašli ven a co byste se hezkého, či nehezkého dozvěděli od toho člověka a zda na Vás vzpomíná v dobrém tak jako Vy na něj, nebo jestli na Vás vůbec vzpomíná, zda si na Vás po tom všem vůbec vzpomene.

Kolují ve Vás v hlavě takové různé polemizující otázky a Vy si říkáte, zda se Vám to po těch letech ještě vůbec splní toho člověka potkat. Mosty mezi vámi dvěma byly spáleny, kontakty smazány, fotografie ztraceny, zůstaly žít jen vzpomínky.

A v hlavě otázka, co když nežije vůbec v tomto státě, co když je v zahraničí a už se nikdy neuvidíme? A co když žije někde úplně na druhé straně republiky a ani tak se neuvidíme?

Anebo stále žije tam kde žije a my dva se celou dobu jen obcházíme?

Co když už je dávno ženatý/vdaná, nebo zadaný/zadaná, třeba má už děti? Třeba má výnosnou práci? Třeba skutečně zrealizoval/a své sny a teď si žije v blahobytu?

Anebo také ne, nebo žije podobně a ne zrovna spokojeně. Co když mu/ji hlavou kolují ty samé myšlenky a vzpomíná na Vás, ale též nemá tu odvahu se Vám ozvat, či Vás potkat, co když v tomhle uvažuje úplně stejně. Co když je též ve svém vyhaslém životě nespokojený a byl nucený ke změně a tak vzpomíná na lidi z minulosti tak jako Vy a vzpomíná na to dobré?

Kdo ví, když to nezkusíte tak nikdy nevíte. Když nezkusíte se s tím člověkem setkat, či si sehnat nový kontakt tak nikdy nevíte na čem jste a ve Vaší hlavě a hlavně v srdci zůstane spoustu nezodpovězených otázek.

Já osobně nejsem zastánce vzpomínání nad minulostí, jelikož minulost je mrtvá a neexistuje již a už se nikdy nebude opakovat. Však nezatracuji vzpomínání a neodsuzuji lidi, kteří vyhledávají lidi z minulosti a chtějí obnovit vztahy, či přátelské vztahy.

Záleží samozřejmě i na těch lidech, zda odloží své zbraně, či svou lhostejnost, nebo ten důvod, kvůli kterému jste se přestali bavit a normálně a lidsky si s Vámi popovídají a obejmou po těch letech.

Myslím si, že pokud jste se s někým bavili, přátelili, či měli vztah nejde to jen tak smazat a nejde dělat jakože to nikdy nebylo. Můžete přerušit kontakt, spálit fotografie, vymazat čísla, kontakty a různé způsoby komunikace, ale vzpomínky ty budete s tím člověkem mít vždy. A svým způsobem pokud na někoho intenzivně vzpomínáte a chcete vědět, jak se tomu člověku vede tak byste měli zkusit toho člověka najít a kontaktovat ho.

Neznám všechny lidské charaktery, každý to bere jinak, někdo se zlobí pár dnů, někdo se zlobí týdny, měsíce, někdo léta, ale jsem toho názoru, že v konečné fázi stejně každý člověk dojde k tomu, že vzdá svůj boj s uražeností, zlobou a odpustí a i přes to, že Vám nemusí dát příležitost se znovu kamarádit tak alespoň Vás nepřehlédne, když Vás potká. Přeci jen, přátelsky a upřímně si popovídat po letech, zjistit novinky o někom, koho máte rádi a kdo navždy zůstane ve Vašem srdci je krásný zážitek a zahřeje na srdci obou zúčastněných.

Není nad to povolit a dát najevo emoce a upřímně se setkat s člověkem, který pro Vás v minulosti tak hodně znamenal a měli jste ho rádi a něco jste spolu prožili.

Ano, beru i ten názor protistrany, když ten člověk se již bavit nikdy nechce, beru a je to pochopitelné. Avšak jsme jen lidi, proč mezi sebou stavět ještě pevnější zdi a oddělovat se tak od sebe, vyhýbat se, nebo neurčitě se stavět k tomu člověku, když jsme jen lidé a máme srdce a vzpomínky, které si každý nosíme v srdcích.

Nedivím se nikomu, kdo chce po letech se vidět s někým z minulosti, beru to jako přirozenou součást života. Patří to k tomu. Respektuji to. Těm lidem přeji, aby se setkali s tím člověkem z minulosti a dozvěděli se o něm/jí něco nového a zjistili jak žije, uspokojí to jejich vzpomínací touhu.

Však nadále respektuji i ty lidi, kteří nechtějí o lidech z minulosti nic slyšet. Beru to rovněž tak, že prostě svůj život natolik změnili, že již nevidí důvod se do minulosti vracet, chápu i toto, jelikož jsem tohoto názoru já osobně.

Avšak respektuji oba úhly pohledu. Je to vše o lidech, jak se k tomu staví a jak to cítí. Však rozhodně těm lidem, kteří si přejí člověka z minulosti potkat, či obnovit s ním/ní vztah tak to moc přeji, ať se to vyplní, pokud tomu bude nakloněna i druhá strana.

Loving couple holdind on the hands and sunset

Každopádně svůj boj s hledáním toho člověka nevzdávat a pokud to byl skutečně někdo, koho máte v srdci tak hledejte, najdete, věřím pevně, že ano a každému kdo to tak cítí a hledá upřímně přeji, aby našel. ♥

Když najdete toho, koho jste léta neviděli a nyní našli ucítíte krásný pocit nostalgie, pohody, spokojenosti a úlevy na srdci :).

Tento článek byl inspirován mou maminkou a děkuji za tuto inspiraci, bez jejího popudu bych o tomto nikdy nenapsala, jelikož jsem se tomuto tématu vyhýbala.

 

Zdroj obrázků: JUST JARED JR.. Just Jared Jr. [online]. [cit. 24.6.2016]. Dostupný na WWW: http://www.justjaredjr.com/photo-gallery/774593/taylor-swift-style-video-premiere-19/

CESTA LÁSKY. Cesta lásky [online]. [cit. 24.6.2016]. Dostupný na WWW: https://cestaduse.wordpress.com/tag/vztahy-2/page/2/

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *