Když se Vás někdo snaží odepsat

Tak asi takhle. Někdo za koho byste dali ruku do ohně, někdo za koho byste se postavili a byli schopni čelit kulce, někoho komu byste bezpodmínečně svěřili cokoliv a nakonec tento člověk bude proti Vám držet zbraň.

Aneb nakonec ten za koho byste bojovali a stáli při něm se Vás snaží odepsat.

Učiní na Vás podraz takový, že se nestačíte ani posadit a divit se tomu. Nakonec ten je to, kdo proti Vám brojí celou tu dobu, byť byl tichý a nepozorovaný a nikdy byste to do něj neřekli.

Nakonec proti tomuto člověku jste měli celou tu dobu se držet dál a než před ostatními a ne před světem, jak Vám stále radil a podbízel Vás.

Protože ten nejhorší a zlý úmysl s Vámi měl on/ona.

Businessman hiding a knife behind his back. Unfair business concept. Isolated

Zradí Vás, nechá Vás napospas, nechá Vás ve špatných časech osamotě, byť se slibovalo přátelství a láska na celý život. Ano, i to tak je.

Říkáte si, je tohle vůbec možné. Jak jsem se mohl/a takhle splést. Jak jsem mohl/a tak hloupě naletět.

Následně vidíte, jak se ten, co Vás zradil baví a žije si svůj šťastný život a očekává, že Vy budete mlčet a že Vy se stáhnete, že Vás tím činem, co na Vás ušil a nechal Vás v tom všem, že budete zticha.

Taková ta zlost, kdy si říkáte, že tohle mu nemůže projít, že nějaká ta spravedlnost musí existovat. Dojdete k závěru, že Vy se chopíte té spravedlnosti a Vy učiníte to, co si zasluhuje.

Předně však je třeba načerpat sílu, načerpat hlavně psychickou sílu, odolnost, srovnat se, přijmout to co se stalo, vyrovnat se s tím.

Nejsem zastáncem pomst a odplat, protože je konané v afektu a rozčilení a to nepodporuji, s úmyslem uškodit tomu druhému, když vlastně je to jen nenávist vůči sobě samému a nejvíce tak člověk ublíží sám sobě.

Ne takhle ne, to nikam nevede a opravdu se to obrátí proti tomu, kdo to vyslal.

I když se vlastně člověk vyrovnává s takovou křivdou a ublížením, co bylo způsobeno jde to těžce, jelikož v myšlenkách to člověka určitou dobu pronásleduje, trápí ho to a cítí, že je potřeba s tím něco dělat. Aspoň ten kdo si sám sebe váží a chce s tím něco dělat.

Ten kdo si sám sebe neváží, nebo se bojí s tím nic dělat nejspíše nebude. Anebo s tím nic nebude dělat ten, kdo nechce konflikty, anebo ten kdo je už hodně duchovně na výši, tudíž už nepotřebuje touhu se tím zabývat – což osobně vážně obdivuji a doufám, že jednoho se tam dostanu též.

Sice se z toho dostáváte, avšak stále máte před očima toho člověka, jak je vlastně šťastný, že Vám toto způsobil a že vlastně jste pro něj byli jen nástrojem pro to všechno.

Je to velice ponižující myšlenka, která Vás často pronásleduje v hlavě. Avšak stále věříte, že spravedlnost existuje a jednoho dne toho člověka trumfnete a budete mít příležitost mu to slušně a legálně vrátit, tak aby dostal lekci životem tak jako Vy.

Nechcete udělat takovou levotu tak jako on, avšak jen chcete, aby se mu vrátil čin, který způsobil. Protože on/ona udělal/a ten první krok tím, že Vás podvedl/a, ublížil/a a nechal/a Vás napospas.

Ten kdo Vám to způsobil se možná teď nesmírně baví, avšak jeho štěstí je pomíjivé, protože to je poháněno škodolibostí a zlým úmyslem. Vy si uvědomíte tak sami sebe a své pocity, nacházíte sami sebe, jdete do svého srdce a se svým upřímným srdcem žijete dál. Máte totiž obrovskou výhodu oproti tomu člověku.

To co je činěno srdcem se podaří vždy a bude trvalé, kdežto činy činěné škodolibostí, zlem či neupřímností se vždy rozpadnou.

Nemůžete v tomhle prohrát, pokud půjdete s čistým a upřímným srdcem bez nenávisti. Pak se tomu pachateli skutečně vrátí, to co nadělal a mnohem krutěji se mu to vrátí, jelikož karma stále funguje.

Ano, možná teď ten kdo Vám ublížil běhá po světě, chvástá se, vykřikuje to, že Vás setřásl a možná si i dokonce myslí, že Vy jdete z kola ven a že to na Vás zanechá následek, avšak nepočítá jistě s tím, že Vy mu o sobě dáte ještě vědět, půjdete s tou nejlepší zbraní a to s upřímným srdcem vrátit činy, bez subjektivních pocitů, bez nenávisti a negace.

S tím pravděpodobně nebude počítat, tudíž výhoda pro Vás. Nedejte se, nenechte si vše líbit, upřímně a od srdce dejte o sobě vědět a dejte tomu člověku najevo, že takhle prostě NE.

Sice si myslí, že tím činem Vás odepsal, avšak nezapomeňte, že ten pachatel se mýlí! Protože podcenil Vás, nezná Vás tak dobře a podcenil Vás proto, protože moc dobře věděl, že na Vás nemá.

 

Zdroj obrázku: © 2009-2016. DEPOSITPHOTOS INC. depositphotos [online]. [cit. 18.2.2016]. Dostupný na WWW: http://cz.depositphotos.com/32799351/stock-photo-businessman-hiding-a-knife-behind.html

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *