Když už se to odebírá skvělým směrem

Byli jste zvyklí po celou tu dobu stále něco někomu plnit a stále někomu vycházet vstříc a dělat to, co by se mělo a očekávalo, plnili jste si svůj seznam „povinností“ nebo prostě svůj seznam slibů, který jste lidem dali a nyní když už jste téměř u konce plnění si toho všeho, co jste komu slíbili a pověděli tak už najednou se až divíte tomu, že je tomu konec, že už Vás nic nestresuje, nežene a ten pocit zahlcení, který ještě před pár týdny byl aktuální tak najednou už aktuální není.

Najednou jste se opět dopracovali k tomu, že jste spokojeni se svým životem a můžete si robit co chcete, nikomu již nejste zavázaní, žijete si sami pro sebe a máte i čas sami na sebe. Už nemusíte si v hlavě říkat „Ještě tohle vydržím, budu se usmívat a budu naprosto v pohodě a pak se těším až vypadnu pryč.“ nebo „Ještě chvíli a pak vypadnu pryč a udělám něco co mě potěší.“. Nemusíte si toto již říkat, hlavně na tých činnostech, které jste dělali a na to s kým jste poznáte velmi dobře to, jestli se těšíte na to, až to setkání, či činnost skončí, anebo čas neřešíte a jste rádi a berete to jako relax. Když si právě v hlavě začnete říkat tyto věty tak je vidno,že je něco špatně a že určitě to není způsob, jakým byste rádi trávili svůj volný čas a nejspíše to pro Vás opravdu znamenalo jen nějakou položku v seznamu slibů, které jste dali, avšak nebylo to něco, co by Vás těšilo. Spíše jste to udělali právě z toho slibu a z té povinnosti, jelikož nechcete být neurvalí, avšak požitek z toho dvojnásobný též příliš nemáte.

A je fakt, že je skvělý pocit to, když už tohle máte za sebou a můžete si oddychnout s tím, že už nemusíte dělat to, co jste dělali ze slibu či povinnosti, avšak už máte čas na to co opravdu chcete. Nemusíte mít přímo nějakou časovou, či pracovní dovolenou, stačí jen to, že ten běžný každodenní volný čas věnujete opravdu jen tomu na co se těšíte a co Vás skutečně odreaguje a Vy můžete být sami sebou. Nemusíte si říkat „Budu se usmívat a přitom si myslet o zadní části těla.“ Nemusíte, můžete se klidně tvářit jako ta zadní část těla a přitom se cítit dobře, že jste sví a že skutečně se projevujete tak, jak jste. Nikoho neurazíte, jen prostě vypustíte a nemusíte to všechno dělat pro někoho, stačí jen pro sebe a učinit se tak spokojenějším.

A právě v tuto chvíli se ten život skutečně odebírá tím skvělý směrem a Vy cítíte, že konečně se dějí věci a činnosti tak, jak jste si přáli a tak, jak chcete. Cítíte, že se to již všechno začíná dít ve Váš prospěch a Vy jste nadšení.

Je to skvělý pocit tak trochu v očekávání, nebo prostě jen plynutí života a Vy užíváte toho přítomného okamžiku a těšíte se na to, co přijde, jelikož už se vše odebírá směrem, jaký Vás těší a jaký se Vám líbí a tudíž už si nemusíte sami sobě říkat „Ještě vydrž tohle a tamto.“ Už můžete si ulevit a polevit a být na sebe hodnější. Říct si sám sobě „Dopřej si klidu, užij si ten klid, užij si tenhle volný den.“

A i kdyby se najednou někdo zbláznil a najednou se začal chovat tak, že by si Vás začal nárokovat a nárokovat si Váš čas, tak Vy už jen klidně odpovíte, anebo neuděláte nic, protože dokud Vy přeci neuděláte něco tak se nic nestane a tuto skutečnost dobře víte a uklidňuje Vás ten fakt, že bez Vás se nestane nic v tomto případě. Tudíž se není čeho bát.

A když opravdu se z nikoho neposadíte na zadnici – tak jako ostatně já se z nikoho neposadím, tak budete mít klidnější život a budete i vnitřně v klidu, jelikož se nestane nic, dokud Vy nepovolíte a nevyjdete vstříc tomu člověku a pokud ten člověk si nevážil dříve Vašeho dodržení slibu a také toho, že jste věnovali tomu člověku čas a bylo mu to málo, tak pak asi smutně ostrouhá, jelikož následující svůj volný čas mu asi nebudete chtít věnovat, když jste po čas toho času byli naštvaní, těšili se až budete pryč.

Nic ve zlém, ale Vy určujete o tom, s kým ten budoucí volný čas budete trávit. Minulost se nedá změnit a ta je hlavně už mrtvá, přítomnost ovlivňujete nyní a to jak budete žít to ovlivnit a rozhodnout můžete. Každý den máte na výběr, jak ten den budete trávit a proto tak na tom času záleží, jelikož každý máme nějaký příděl volného času, který můžeme věnovat, kam jen chceme a je to skutečně o nás.

Můj názor je ten, že si nelze nárokovat jednoho člověka jen pro sebe, nelze to prostě. Ten člověk přeci potřebuje normálně žít, vídat se s lidmi, mluvit se svými přáteli, chodit do práce/školy, vídat lidi v té práci/škole, mluvit s rodiči, s rodinou, s okolím, se sousedy a prostě žít tak, jako byl zvyklí, proto nevím, kde lidé berou tu samozřejmost, že když se s někým, nebo když budu konkrétní se mnou baví, tak kde berou tu samozřejmost a pocit jistoty, že jen jim – jednomu člověku budu věnovat veškerý svůj čas a budou na mě hnusní za to, že potkávám jiné lidi? Netuším, kde to sebrali a netuším proč se takto chovají, připadám si pak jak nějaký vězeň, který nic nesmí, anebo že je stále něčím naštvávám.

Nevím, ale i já jakožto člověk chci trávit čas taky trochu jinak a neupínám se na jednoho člověka, prostě mám kolem sebe více lidí, kterým ten čas věnuji a tak to mám od jak-živa a jsem tak spokojená. Nikdy jsem se nevyčlenila pro jednoho člověka, nejsem taková. A trochu mě mrzí, že se mě někteří lidé snaží tak trochu izolovat od všeho a všech a skrouhnout mi tak můj čas jen pro ně. Hlavně, že sami sobě si dopřeji času habaděj a dělají si co chtějí, ale když to dělám já tak jim to vadí a je to pro ně nevychovanost, anebo drzost, že si taky dovolím se bavit s jinými lidmi, anebo že robím práci, která obnáší kontakt s lidmi.

Tak to pardon, že vůbec žiji a že vůbec mám ráda lidi. Přijde mi, že takový člověk si nejspíše vybral mě jako totálně špatnou volbu, protože tu izolaci mu/ji nikdy nemohu splnit.

Díky Bohu, že o svém budoucím stráveném času mohu rozhodnout tak, jak já chci a být s tím s kým chci a věnovat se lidem, kterém mám ráda a činnostem které zbožňuji a klidně to střídat, jelikož to mě vnitřně uspokojuje a neupínat se na jednoho člověka nebo jednu věc, která mě pak může ztroskotat nebo potopit a já bych pak neměla vůbec nic.

 

Zdroj obrázku: CRYSTALLIN. confession.blog.cz [online]. [cit. 8.6.2018]. Dostupný na WWW: http://confession.blog.cz/1006/andelsky-horoskop

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *