Krutá daň

Já nesmím nic a ty všechno? Já musím vše říkat a vše ospravedlňovat a ty nemusíš nic? Máš skvělou příležitost mi jít vzorem, když jsem ta neposlušná holčička, avšak ty ses na to jednoduše vykašlal. Já se musím zpovídat, vše vysvětlit a od Tebe nemám ani slůvko, ani A.

A víš co, tahle nespravedlivá šovinistická arogance mě vážně štve. Nejradši bych ti nakopala zadek a odešla hodně daleko.

Snažíš se mě stavit do ponižující situace, aby se tě doprošovala, doptávala se a chovala se jak nějaká hlupaňa. To mi vadí, kvůli tomu, že si to vynucuješ to právě dělat nebudu. A nezajímá mě to, co si o tom pomyslíš a jak to vypadá.

Možná jsem tehdy vyplakala kapesníky slz a bylo mi to líto a ještě jsem si myslela, že mě tenhle konec zničí. Ještě jsem si myslela, že když si to vykompenzuji někde s někým a za tvého vědomí tak, že mi to smázne mou ránu, možná na chvíli, ale pak bych se stejně musela vrátit jak poslušný pes a znovu bych to měla před očima. Bylo by mi z toho špatně. Možná bys mi na to i přistoupil, ale mou ránu by to nezahojilo trvale.

Nebudu se ptát proč zrovna ty jsi další tucťák ze stáda všech, protože to bohužel opravdu dělá každý. Jen málo z vás všech těchto blbů to nedělá. A ano mám vážně zlost na takové typy lidí jako si ty, kteří mě jen sprostě využívají, mají mě jak psa na vodítku a drží mě v pohádce.

A je na čase, aby tohle prasklo a vyšly najevo všechny ty sviňárny, co si prováděl a jak si se choval. Ano, tenhle kontakt s Tebou si vybírá svou daň, bohužel na mém těle a tentokrát už nebudu mlčet a nikomu to neříkat a nebudu doufat, že to byl jen jeden z milionů rozchodů.

Protože tohle mě vážně nebaví, počítat po kolikáté už je to konec. Nebaví a je mi jedno jestli je to po milionté první nebo po milionté deváté. Tentokrát to bude šťastné pro mou šťastnou budoucnost.

Ponižovat se nenechám, za to mi nestojí nic z těch slibů do kterých ses konečně donutil a nasliboval. Jsem klidný člověk a hodně tolerantní, respektující a nevyžaduji nějakou zvláštní péči, avšak fakt nemám ráda, když mě někdo staví do role blbce.

Měla jsem tehdy být silnější a bez mrknutí oka se s Tebou přestat bavit. Mohla jsem být tehdy uvědomělejší a nezačít brečet, jak mě to bolí. To už vzal čert a čas a čertiska jsou mí kamarádi, takže to jde naštěstí všanc v moje štěstí.

A ano bylo to hnusné, to cos udělal a tentokrát i všude ostudu, protože tohle si nenechám pro sebe.

Jen se podívej, všude se prezentuješ jako ten „správný chlap“ a co z toho? Vynucuješ si pozornost a snažíš se ve mně probudit neexistující emoce? Jediné k čemu mě přiměješ je se ti vysmát. Protože je to směšně a už se vůbec nedivím, proč se ti tehdy ty dvě děti vysmáli, když si na ně přes dveře zakřičel. Jsi směšný.

Chtěla jsem to sepsat, než mi zas začne paměť zapomínat, protože mám takový nedobrý pozůstatek z minulosti, že mi paměť velmi rychle zapomíná a tohle si právě zaslouží místo, aby to vyniklo a bylo vidno, jaké svině tu žijí mezi námi.

Odpustila jsem si a už se tím nebudu trápit a to kvůli sobě. Nechci dál prolévat slzy pro něco, co stejně zas někdy uděláš.

Slíbil jsi, že to nikdy neuděláš kdysi v roce ani nevím kdy? A k ničemu ten slib platný nebyl, když jej stejně nedodržuješ. A ještě ses na mě tak hnusně podíval, jak na nějaký zkažený chleba a vím moc dobře, žes to hrál, ale zatvářil ses tak, jakože nevíš o čem je řeč, přitom si to měl jako namaštěný plán a jen ses v duchu smál, ale neboj on tě ten smích rychle přejde.

Tvoje sliby co to prosím tě je? Nějaká reklama na půjčku? Nechtěj mě rozesmát.

Snažíš se mě ponížit, jako je to teď strašně cool? Nechtěj mě pobavit tak, že se zasměju ještě s někým.

Omluvy a sliby, že to bude dobré? Prosim tebe, to si nech do scénáře do romanťáku, vlčí diva jako já žije realitou.

Nejsem zhrzená, ale nebudeš si na mě vybíjet své emoce, protože voodoo panenku ti již dělat nebudu. I když tohle bolí, tak radši ať je to konec s bolestí, než ta bolest bez konce, která tu byla roky.

Ano, vím že se lidi nezmění a já taky mám tu úctu a respekt, že se tě nesnažím změnit, proto nedoufám v nějakou tvou proměnu. To už dávno vím a tvoje dramatické, předváděcí a chechtací zlozvyky mě nechávají chladnout, tohle mě fakt netočí. Protože to znám až moc dlouho.

Ano, když je člověk jako já dlouho submisivní, hodný, milý a snaží se, nakonec na to doplatí, tenhle sakramentský princip života mě dodělává celkem často, ale niky není pozdě na to se ozvat a život pozměnit podle sebe. Prý nikdo by mě nemiloval, prý by mě nikdo nechtěl a nešel se mnou ven? Ok, jak myslíš, v pořádku, směju se tu u toho jen na to pomyslím, ale nechám tě při tom. Nejsem zákeřná, jen se bráním za ty dlouhé zpropadené měsíce, kdy jsem byla hodná. Do háje s tím.

Přesto všechno i to, že si tahle celá věc vybírá na mě svou krutou daň na kterou doplácím hlavně já, tak i přesto cítím, že jsem do té situace byla donucena, byla uměle vytvořena a i tak si myslím, že jsem ji zvládla výborně, tak jak jsem v tu chvíli uměla, i když jsem si to obrečela a bolelo to, cítím dobrý pocit, že jsem byla upřímná a uvědomila jsem si, že já se celou dobu bála úplně jiné věci, že by už nebylo cesty návratu. Avšak si tak říkám, nu což do háje s tím, jinak se nikdy nepohnu. Tohle byla dobrá berla na to se odrazit ke štěstí. Odpustila jsem si to a zítra se probudím a bude ta vzpomínka bledší, další dni též, protože tohle mě nepokořilo.

Protože neovlivníme situaci do které se dostaneme, ale to jak na ní zareagujeme. To, že se někdo chová ošklivé k nám ještě neznamená, že my jsme ti špatní a hnusní.

Zdroj obrázků: AUTORSKÁ PRÁVA 2020 CZ.JAROFQUOTES.COM. VŠECHNY PRÁVA VYHRAZENA.. Sklenice s citáty [online]. [cit. 25.9.2020]. Dostupný na WWW: https://cz.jarofquotes.com/profil/pon%C3%AD%C5%BEen%C3%AD/

D-DEVILS. D-Devils [online]. [cit. 25.9.2020]. Dostupný na WWW: https://www.facebook.com/ddevils/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *