Lidé dvou tváří

Velice hodně lidí nosí na tomto světě masku a i někteří Ti, kteří hlásají pravdu a upřímnost na každém kroku a hlásají jak zrovna oni jsou upřímní, féroví a kdo ví jací ještě.

Nu došla jsem k názoru, že i mezi těmito lidmi, kteří nás všechny krmí svými řečmi tak zrovna Ti lžou všem též a hlavně sami sobě.

Kdyby aspoň nehlásali jak upřímní a otevření jsou a jak vše řeší na přímo, tak by se to ještě dalo pochopit a člověk by se povznesl nad to tím, že by si řekl: „Nu což je to falešník/falešnice, chová se tak, má to v povaze, tak to nechám být a nebudu to řešit, on/ona na to dojede u lidí a v životě.“

Nu jenže dokáže opravdu vytáčet i zamrzet zároveň, když jsou tu i lidé, kteří Vám zpočátku nejprve říkají a mají takovou „krásnou“ pózu, že jsou upřímní, féroví a upřímní a jak nesnášejí faleš a falešné lidi.

275745278873d93245e62f7aa31e613b

Ju, zpočátku se zaradujete, že je tu někdo na tom světě takový výjimečný a ještě lidský, že toto preferuje. Nuže, zdání opět klame a Vy časem zjišťujete, že takový člověk je člověk dvojí tváře.

Ano, má dvojí tvář, jelikož Vás celou dobu zaváděl daleko od pravdy.

To co říkával/a byly jen sladké řeči na to, aby se ten člověk ujistil a ohromil svou pózou. Však skrýval nějakou dobu svou druhou tvář, kterou odkryl až po čase.

V tu dobu si říkáte sami v sobě: „Že já hlupák opět naletím na tyto hry ega a na tyto švidly u lidí.“Viz Sociální hry mezi lidmi.

I za tou nejkrásnější maskou a letmou pózou na upřímnost se dokáže skrývat falešník se svou druhou tváří, která není zrovna dvakrát lichotivá a asi by se ten člověk lekl, kdyby se podíval do zrcadla na svůj charakter.

Opět se dostávám k jádru tomu všemu, že něco jiného jsou mezi lidmi slova a něco jiného jsou činy. A v tomto případě opět, moc slov škodí a moc slov – méně pravdy. Nemohu si pomoci, ale neustále se v tomto faktu utvrzuji.

Ten člověk po Vás tak moc egoisticky chce tu upřímnost a otevřenost, jelikož sám ji tam postrádá a svůj pocit prázdnoty si chce zaplnit Vaší upřímností, jelikož v něm/ní samotném/né není.

Nutí Vás zpovídat pravdu, zpovídat každičký krok, každičkou událost z minulosti, nenechá na Vás nic suchého a neprobádaného, avšak sám nechává na sobě spoustu otazníků.

Trochu zklamání, ale co se dá od lidí čekat? Raději nic neočekávat a dobře zvažovat, koho pustit si k tělu.

Nejlepším řešením v této situaci, všechny řeči, co kdy ten člověk řekl si zaznamenat, zapamatovat a vše si to sesumírovat časově po sobě a pak až činy budou opět jiné než slova tak to vše použít, vytáhnout na světlo a atakovat s tím toho člověk, možná si ani nebrat servítky, jelikož ten člověk k Vám také nemá žádnou servítku, když je falešný a vyloženě předložit tyto důkazy. Pokud ten člověk má aspoň trochu charakter, tak bude mlčet, zamyslí se a tím Vám neverbálně dá najevo, že máte pravdu a že on/a zaváděl/a celou dobu.

A pokud bude argumentovat proti, nebo se vymlouvat, tak to poznáte. Vykrucování se, výmluvy, zapírání, moc tohle dobře všichni známe, protože Vy celou tu dobu již pravdu znáte. Vy jste přeci za ním nepřišli se zeptat s tím, co to má znamenat, ale Vy jste přišli ukázat tomu člověku, že pravdu již víte celou tu dobu a dali jste si dohromady 1 a 1.

Upřímně i doporučuji v takovém případě toho člověka atakovat s pravdou a odejít, nechat ho jít, ať se s tím popere. Jelikož když dáte šanci na obnovení vztahu, či přátelství tak se to pravděpodobně bude opakovat celé znovu a bude to tu zase.

Charakter jako takový se nezapře a vždy v člověku něco z té podstaty bude a upřímně nemám zapotřebí se přátelit s někým, kdo se chová falešně, rozdvojeně a špinavě a zavádí, to tomu člověku nemá smysl už cokoliv říkat a cokoliv od něj naslouchat, jelikož vše co může říct, může být již lež.

A pokud šanci dáte, tak jako obvykle já, tak doporučuji si vše ověřovat, prověřovat slova i činy a pokud to ten člověk urobí znovu, tak znovu atakovat a tentokrát už skutečně odejít. Kdybyste neodešli, jen byste stáli na místě se stejným člověkem a se stejným problémem, který by Vás vyčerpával.

Lidé dvojí tváře si své chování někdy uvědomují a někdy ne. V obou případech, když je s tím atakujete tak s tím nebudou počítat, pokud je tedy neatakoval už někdo před Vámi v minulosti.

Tím, že jim předestřete pravdu a dokážete tak, že nejste hloupí a nepapáte ty falešné řeči tak dáte najevo, že máte svou hlavu a nebojíte se jí použít ve svůj prospěch a že nejste naivka, která věří vše, ale že si umíte vybrat mezi lidmi a že toto není „Váš šálek čaje“.

Když se s někým člověk začíná bavit, či rozvíjet vztah nepočítá s tím, že se to takhle vyvine a že pozná člověka, který hraje hru celou dobu, avšak vždy se tato hra dá skončit, přestat hrát a ten člověk dvojí tváře Vás nemůže donutit v té hře pokračovat, pokud Vy poznáváte pravdu a možná jasněji než on sám.

Taková životní zkušenost do počtu a zrovna u člověka, který hlásal pravdu, avšak pochopila jsem, že i mezi hlasateli pravdy se najdou falešníci, kteří si můžou podat ruku s těmi ostatními falešnými lidmi, kteří pravdu sice nehlásají, ale rovnou lžou všem na potkání a hlavně sami sobě.

Ne každý, kdo něco rádoby pravdivého říká je skutečně pravdivý. Říkat se dá cokoliv, činit je už trochu jiný level a zrovna tento level na lidech nejvíce oceňuji. Člověk může být klidně tichý a nemluvný, mě stačí když bude činit, to je totiž na lidech skutečně opravdové, lidské a atraktivní.

Musím uznat, že po delší době mě toto znovu vrátilo zpět do reality a zpět do života a do svých zásad a utvrdila jsem se v tom, že takové lidi ve svém životě nechci. Nepotřebuji si každý den říkat tvrzení: „Tak s čím přijde dnes? S jakou náladou a s jakými řečmi?“

A co Vy? Jak se k lidem dvojí tváře stavíte?

 

Zdroj obrázku: MUSES. Pinterest [online]. [cit. 22.7.2016]. Dostupný na WWW: https://cz.pinterest.com/rainehollister/muses/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *