Lidé řeší převážně majetky, ale zapomínají žít

Velká skupina lidí na světě v průběhu života zapomínají žít a řeší jen hmotné věci, majetky a peníze.

Což ono je dobré to řešit, z něčeho člověk žít musí, avšak proč řešit jen to? Proč se tím nechávat pohlcovat a přitom zapomínat žít, žít ten šťavnatý, šťastný a sladký život, který vlastně chce žít téměř každý. Protože svým způsobem každý člověk chce být šťastný v životě a chce se mít dobře a cítit se skvěle.

Proč se tedy tomu štěstí vyhýbáme tím, že jen řešíme a řešíme hmotné věci bez kterých se dá žít, sice jinak, ale dá se. Nechci nikoho nabádat, aby se vzdal všeho hmotného, to rozhodně ne. Tady na Zemi ty hmotné věci prostě jsou a budou a budou se aspoň trochu řešit, protože tady jsou důležité a lidi jsou za ně schopné se hádat, nepřátelit se, soudit se a někdy i ubližovat si kvůli majetkům či penězům. Bohužel… toto vše jen kvůli věcem. 

spolecne-jmeni-manzelu

Řeší se to stále dokola, desetiletí a ještě další desetiletí se to řešit bude. Stále dokola.

Lidi žene toto řešit jejich ego a jejich touha vlastnit a touha po majetku, či moci. Také vlastně chamtivost a touhu mít něco pro sebe.

Já ty touhy a důvody neodsuzuji, ale myslím si, že by se tím člověk neměl nechat tak moc pohltit, protože pak se z něj stává hamižná kobra, která dychtí jen pro to hmotné, co se dá vlastnit. Ale k čemu to všechno vlastně je?

Když se nebudete o to hmotné mít s kým podělit a s kým to sdílet? K čem to všechno, když v srdci nebudete cítit upřímné štěstí a na tváři Vám bude scházet upřímný úsměv a pocit lásky?

Lidé v tomto ohledu ten život zcela míjí a ženou se za řešením toho, co si vlastně ani do hrobu nevezmou a jejich život jim to nutně šťastný neurobí. Jelikož štěstí ani lásku nelze vlastni, to lze pouze cítit srdcem.

Hodně lidí jen přežívá a je to smutný fakt, který mě dojímá, když na to pomyslím. Proto si myslím že se rozmohlo i hodně lidí, kteří už to berou jinak a žijí víc do hloubky, už ten život neberou jako boj o něco, či souboj o moc, ale berou život jinak, s nadhledem a s jinými priority. Sice nejsou nejbohatší, ale umí si ten život prožít šťastněji a nalněněji.

Poněvadž si myslím, že člověk nemůže mít všechno, anebo určitě ne hned a na povel. Vše k nám přichází postupně a pomaleji.

Myslím si, že postupem času víc a víc lidí bude zklamáno z toho věčného bojem za majetkem, mocí a dychtivosti po penězích. Postupně myslím v řádku desítek i stovek let :).  A že přijdou i na to, že ten život není jen o tomhle, ale i tom ten život žít a užít.

Přeci jen na co budete vzpomínat na smrtelné posteli? Na to jak jste byli celý život ve stresu o svůj majetek, anebo o tom jak jste byli šťastní s někým, či jen tak jste byli šťastní.

Zamyslete se nad tím, jak ten život prožijete? Zda si ho skutečně užijete a přehodnotíte tak trochu ten svůj materialistický přístup, anebo se bude hnát znovu a znovu za tím, co stejně můžete ztratit, jelikož toto jsou pomíjivé věci, které stejně v duchovní rovině vám nepatří. :)

Co je vlastně v životě důležité pro Vás? Jaké jsou Vaše priority?

Žijete spíše materiálně, či berete ten život víc do hloubky? Přemýšlíte nad životem?

 

Zdroj obrázku: KAUSTA, Mgr. Petr. Právní linka [online]. [cit. 20.11.2015]. Dostupný na WWW: http://www.pravnilinka.cz/bezplatna-pravni-poradna-zdarma/spolecne-jmeni-manzelu.html

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *