Manželka versus milenka

Dnes si dovolím napsat něco o rolích v životě a o tom, jaká jednotlivá role má své výhody i nevýhody. Opět zabruslím do partnerských vztahů, jelikož toto téma je často špatně pochopené, ať už ze strany žen tak i mužů. Jsou tam totiž jisté hranice, které každý vnímá jinak a hodně lidí je zaměňuji, či posouvá co nejdál to jde, až za hranici únosnosti hrdosti a úcty toho druhého.

Podotýkám, že jsem byla požádána na toto téma napsat, není to z mé vlastní iniciativy a nápadu, avšak ráda plním přání ostatním lidem a tak na přání ráda napíšu úvahu, či článek rovnou.

Zpět však k tématu. Chci dnes rozebrat jak roli manželky/partnerky tak i roli milenky/společnice.

Dle svého gusta budu používat pojmy manželka a milenka, jelikož mi k tomu, co nejvíce sedí, však dá se to použít jak na roli přítelkyně tak i společnice – to je jen tak pro lepší chápání celého textu.

Tudíž tyto dvě role na světě existují, existovali a určitě i existovat budou. Obě dvě role, jak dva protipóly. Vždy když bude existovat manželství tak budou existovat i milenecké poměry. Vždy něco s sebou nese i svůj protiklad, který ho bude vyvažovat, stejně tak je to toto. Však ne každá manželka zažije to, že se setká i s milenkou svého muže. Nemusí to tak být, každý muž totiž není nevěrný. Tudíž nechci tu nikoho soudit, či házet do jednoho pytle.

Však přiznejme si poháru čistého vína, obě role existují a jsou.

Každá role má něco do sebe.

Tak tedy role manželky s sebou obnáší to, že

 • jste oficiální žena svého muže, tudíž budete všude brána jako oficiální partnerka a budete s ním spojována, jak v tom dobrém tak i tom zlém. Když něco provede, bude to prostě spojené tak trochu i s Vámi, avšak když bude úspěšný tak i Vy budete zákonitě k jeho úspěchu patřit.
 • Vždy budete mít přednost před milenkou – alespoň co se týče oficiální veřejné úrovně, protože jste oficiální a všichni jeho přátelé Vás znají, či aspoň okolí o Vás ví a bere Vás jako jeho zákonitou ženu.
 • Zákonitě budete dostávat i víc peněz, jelikož na ně máte nárok ať už z role zákonité manželky, či už jen z toho principu, že se to očekává.
 • Nezdar je v tom, že můžete být podváděná, že prostě si toho svojeho muže musíte ohlídávat.
 • A když už jste podváděná tak spíše Vás okolí polituje a pochopí, jelikož obvykle se spíše zastanou té manželky, která je chudinka podváděná. A to je jen takové nepsané pravidlo vypozorované ze života, lidi to tak nevědomky dělají.
 • Můžete svému muži do lecčeho zasahovat, můžete mu mluvit do všeho, do toho kam má jít, s kým se bavit a co si přejete a co si nepřejete, máte prostě v životě toho muže své slovo.
 • Můžete být Vaším mužem u milenky pomlouvána tak, že jste třeba hysterická, frigidní, náročná, hašteřivá, či jen neunese Váš život a Vaše zájmy a tak to hledá u milenky, kde se cítí oceněn. A to v tom případě o ničem nevíte, to vyjde najevo až pak společně s nevěrou.
 • Milenka Vám bude minimálně toho Vašeho muže závidět, že Vy ho máte doma a ona ne. Může samozřejmě na Vás i žárlit, to však záleží již na charakteru ženy.
 • Milenka se Vás může snažit vyšachovat, může se jí to dost snadno podařit, však pokud se nedáte a zachováte si svou hrdost a sebevědomí a nepřinutí Vás ta situace pochybovat sama o sobě tak z té situace vyjdete jako královna se svou hrdostí a sebevědomím, jako dáma i kdyby to celé mělo dopadnout rozchodem, tak pokud se neponížíte a nebudete o něco prosit tak se z toho dá dobře vyjít.
 • Nemusíte hrát žádné hry a skrývačky a nemusíte zbytečně lhát a nic tajit.
 • Vy můžete svému muži říct, kdy Vy máte na to a to čas a kdy se Vám co hodí, nemusíte se nutně přizpůsobovat.

A nyní role milenky obnáší, že

 • jste tajná láska, což se dá vyložit jak negativně tak pozitivně. Negativně tak, že se nemůžete k tomu muži hlásti veřejně a musíte čekat až on na Vás bude mít čas. A tajná v pozitivním, jelikož tajná a zakázaná láska nejlépe chutná.
 • Čekáte většinu času, čekáte až on bude mít čas, až bude mít čas Vám napsat, sejít se s Vámi, zasexovat si s Vámi, až Vám taky někdy koupí dárek, prostě jen čekáte.
 • Nemůžete ho spontánně překvapit, jelikož tento vztah je založen na precizním plánování každé minuty a každé činnosti. Překvapením ho hrozí prasknutí celé nevěry.
 • Nemůžete po něm chtít nic víc než jen tajné schůzky a sex.
 • Můžete s jeho ženou soupeřit o toho muže, avšak pod tou podmínkou, že se už jen tím pojmem soupeření o muže tak trochu snížíte.
 • Můžete se cítit jen jako sexuální hračka pro toho muže, můžete se cítit méněcenně z dlouhodobého hlediska, jelikož když se zamilujete chcete toho muže pro sebe, což Vám není umožněno, jelikož toho muže už má jiná žena.
 • Závidíte manželce, anebo na ní žárlíte, jelikož ona může o všem rozhodovat a ona má hlavní slovo, kdežto Vy žádné, jste jak nic.
 • Jak řekne manželka tak se ten muž řadí, když řeknete Vy, nikdo se neřadí, Vy se totiž musíte řadit a respektovat všechno a chápat.
 • Nemůžete to nikomu říct a nemůžete se s ním nikde ukazovat.
 • Nejste oficiální žena a tudíž nemáte téměř na nic nárok, možná tak na pár hodin ho mít v posteli, avšak i ty uplynou a zas nemáte nic.
 • Je to tak trochu ponižující role pro ženu, která miluje. Pokud jde ženě o sex pak to může naprosto vyhovovat takový vztah.
 • Vy už rovnou žijete s tím, že má někoho jiného, kdežto manželka aspoň žije nějakou dobu s tím pocitem, že jí je věrný, do té doby než poznal Vás. Vy už jste rovnou šla do toho s tím, že sdílí lóže s někým jiným. Tudíž žádná věrnost k Vám.
 • Pokud toho muže ukořistíte pro sebe, pamatujte na to, že vlastně svou bývalou ženu začal podvádět s Vámi a Vy byste si ho o to víc měla hlídat, jelikož když už podvedl ji, tak může časem podvést i Vás, samozřejmě ne hned, ale časem. To je dobré brát na zřetel, že ten člověk může být nevěrný.
 • Můžete společně s mužem tu manželku pomlouvat, avšak tím si sebevědomí nezvýšíte, ještě víc se budete cítit hůř.
 • Možná se cítíte atraktivnější, že ten muž souloží zrovna s Vámi a že zrovna Vy jste tak svůdná, že Vám podlehl ačkoliv je zadaný.
 • Zrovna Vy se můžete cítit pyšně, že zrovna Vy jste tak dokonalá milenka, že ho dokážete uspokojit možná lépe než manželka. A že zrovna Vy jste takové krásné sexuální zpestřeníčko toho muže a od Vás vždy odchází spokojený a rozjařený.
 • Vždy od Vás odchází, málokdy zůstane přes noc. Vy tak spíte v prázdné posteli a jste vlastně neustále sama.
 • Když to praskne, okolí odsoudí v první řadě Vás jako tu mrchu, polituje manželku a v největší pravděpodobnosti zrovna Vy zůstanete sama, jelikož k Vám oficiálně nemá žádný závazek, kdežto k manželce ano, anebo pokud v tom hraje roli rodina tak tím tuplem.
 • Je samozřejmě šance, že opustí manželku, ano a i když se Vám to podaří, nikdy mu nevezmete roky manželství – vztahu, které strávil se svou manželkou a případně s rodinou, nikdy nezrušíte rodinné vazby, které má s dětmi, prostě musíte přijmout ten fakt, že ten muž prostě už něco budoval, co jste Vy svým způsobem narušila a musíte to tak přijmout tak jak to je, pokud to přijmete, je to v pořádku.

Rozebrala jsem tímto hlavní výhody i nevýhody obou rolí. Které mě zrovna v tu chvíli napadli a které považuji za ty, které by se měli zvážit, je jich dohromady jistě více.

Avšak abych k tomu přidala také trochu svojeho komentáře, tak jsem si vždy myslela dříve, když jsem byla mladší, že role manželky je podřadná v tom, že může být podváděná a žije v tej slepé nevědomosti a že milenka je ta vítězná mrška, která nakonec slízne veškerou smetanu a uloví to co chce.

Nyní si to již nemyslím, dospěla jsem k názoru, že role manželky je stabilnější, lepší a i když může být podváděná má vždy to hlavnější a prioritnější slovo a bude spíše chápána než milenka. Protože dle mého názoru ta manželka toho muže více zná a nebyla tajena a nemusí se za sebe stydět, kdežto milenka ano. Prostě přijde mi role manželky mnohem více důstojnější a rovnocennější než role milenky. Však to je jen můj úhel pohledu.

Jaký na to máte názor Vy, která role je dle Vás podřadnější a která naopak uctivější?

 

Zdroj obrázku: FEMINA.CZ. Femina [online]. [cit. 16.12.2016]. Dostupný na WWW: http://www.femina.cz/galerie/milenka-nebo-manzelka-fotogalerie/24.html

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *