„Moderní partnerské vztahy“

Budu dnes spisovat a sdílet svůj úhel pohledu na současné „moderní“ partnerské vztahy.

Popravdě nikdy jsem neměla ráda módu a také jsem nikdy o módě nepsala, dnes však udělám výjimku a napíši o tom, co je moderního v současných partnerských vztazích.

Nevím zda o tom někteří mají, či nemají iluze, avšak chci tím rozebrat současný fenomém.

Partnerské vztahy odjakživa byly o tom, že spolu byli dva lidé ve vztahu. Je jedno zda je to muž a žena, anebo oba jsou stejného pohlaví. Podstata je v tom, že jsou v tom vztahu dva lidé, kteří se milují, jsou spolu oficiálně před ostatními, před přáteli, rodinou, vzájemně se navštěvují, plánují spolu budoucnost, funguje mezi nimi komunikace na všech úrovních, snaží se být spolu, milují se a věří, že spolu zůstanou co nejdéle. Asi taková je zhruba představa o partnerském vztahu, které bývaly dříve moderní.

Nyní je už moderní něco trochu jiného. 

stažený soubor

Dnešní vztahy fungují na principu přátelství. Na principu přátelství v tom, že spolu vycházejí dobře, na veřejnosti si neprojevují žádné něžnosti, protože nechtějí, aby to nikdo věděl a když už tak jen příležitostný projev něžností před určitými lidmi. Funguje to na 70% na principu sexu a setkávání za účelem sexu, zkoušení praktik, kterému jeden z partnerů, nebo oba holdují a vyzkoušení co nejvíce praktik za co nejkratší dobu. Především tu hraje roli i sobectví a neochota si udělat na toho druhého čas, tyto vztahy se udržují pouze když se to oběma hodí časově. Chybí tu obětavost, kompromis a nějaká ochota vyjít vstříc. Tyto vztahy obvykle fungují pár týdnů, měsíců, někdy i let. Však když budu vypisovat čistě o „modernosti“ tak je to maximálně pár měsíců takový vztah. Protože obvykle, když už ten člověk nedokáže nic víc v sexu vymyslet, či zkusit, či čím překvapit, anebo prostě oslnit, tak obvykle se nechají, najdou si dalšího člověka na sex. A takhle to funguje stále dokola, dokud se ten člověk neomrzí. Inu, stává se, že leckdy se vracejí k těm „bývalým“ milencům/milenkám, ale zas jen za účelem sexu.

Celý vztah je takovou fraškou, lží a tajností. Protože nikdo to nemůže vědět, musíte mlčet, musíte si to nechat jen pro sebe. A když se zamilujete do toho dotyčného tak to máte asi nejtěžší roli, jakou v tom můžete obstávat. Jelikož v tom člověku uvidíte jen to krásné a budete s ním chtít být a jeho odmítání a jeho povrchní zájem o Vás za účelem sexu Vás bude postupně ubíjet a rozkrádat Vaši naději a sílu do života.

Ještě štěstí, když máte někoho takového, kdo se schází jen s Vámi. To se ještě cítíte celkem šťastně a spokojeně, kor když toho člověka milujete.

Mnohem horší potupa pro Vás je to, když víte, že se schází za stejným účelem jako s Vámi i s někým jiným. Když je to osoba, kterou neznáte je to ještě stále dobré. Lépe se vyrovnává člověk to, že milovaná osoba souloží ještě s někým jiným, ale když toho člověka neznám, neubližuje to tolik.

Mnohem víc ublíží ten fakt, když milovaná osoba souloží s někým, koho Vy znáte a dokonce je to někdo pro Vás blízký. To je něco jako pěst přímo do nosu a celkem i potupná záležitost. Ale nelze dělat nic. Milovaná osoba přeci s Vámi „žádný vztah nemá“ je to přeci jen setkávání a čistý sex a Vy nemůžete přeci nic. Vy musíte jen držet ústa a vymýšlet postelové praktiky, které chce milovaná osoba s Vámi zkusit.

Tak si představte, že v takovém „vztahu“ žijete nějakou dobu setkáváte se takto a víte, že se setkává i s někým jiným. Je to šílený pocit. Bojíte se i celkem o své zdraví, však nemůžete tomu člověku nic vyčítat, nemůžete po něm nic chtít. Však čím dál plyne doba začnou Vám city a opětování chybět. Začnete si uvědomovat celou tu situaci trochu depresivněji a začínáte pociťovat, že Vám to celé vlastně ubližuje a že takhle to vlastně nechcete. A teď co s tím?

Toho člověka milujete, máte pro něj slabost, chcete ho pořád, ale víte, že oficiální partnerský vztah s Vámi nechce a ten vztah vlastně ani nechce s nikým a že nikdy nebude chtít jen Vás, ale více lidí. Víte, že nikdy pro něj nebudete znamenat nic víc než jen erotickou pomůcku na chvíle nudy či chvíle kdy chybí sexuální uspokojení. Víte, že nikdy Vás tak neocení tak moc jak byste si přáli. A že asi nikdy ho neoslníte tak moc, jako oslnil on/ona Vás.

Depresivní vyhlídka, však máte na výběr. Buď toto skončíte a dáte lásku sami sobě a začnete hledat někoho, kdo Vám opětuje Vaše city, byť takového člověka nemusíte najít hned, ale změníte tím svůj současný život.

Nebo můžete v tomto vztahu nadále pokračovat a psychicky se zničíte, postupně, ne hned.

Anebo můžete si z toho člověka vzít příklad a řeknete si „Když on/ona tak i já.“ A začnete se chovat jako milovaná osoba a také budete vyhledávat jiné lidi za účelem sexu a budete takových vztahů navazovat více.

Cesty jsou různé, možná byste se rozhodli úplně i jinak. Však povězte mi jednu věc, je toto vážně moderní?

Je toto vážně tak uspokojivé? Je toto vážně to co chcete? Nechybí v tomto „moderním“ vztahu něco? Co třeba slušné chování, láska, oddanost? Není to tak trochu cizí všechno. Není to tak náhodou souložení s každým, kdo Vám dá?

Proč tolik lidí těmto vztahům holduje?

Já osobně jsem takhle žila poměrně dlouhou dobu, pak jsem měla láskyplné partnerské vztahy a pak následně jsem se k tomuto stylu vrátila. A upřímně čím déle jsem takto žila, tím víc mě to psychicky ničilo, tím víc mi to bralo energii, úsměv a životní náplň. Stálo mě to i spoustu nervů, pověst a energie pro nic, kdo mě stejně nakonec opustil a neznal se ke mě. Působí to celé na mě tak strašně odcizeně, tak chudě, takové chování jak k cizímu člověku, bez špetky osobního zájmu.

Tak či onak, každý žijeme z lásky a jednoho dne nás ta potřeba lásky dožene. Protože každý se chce cítit milován a chce být šťastný.

1888662_297552320369706_1578003551_n

Tyto „vztahy“ jsou pouze fraškou vztahů a je to jen únik před citovým závazkem, nezodpovědné a lehkomyslné navazování vztahů a celkově je to jen strach ze vztahů, ať už z jakéhokoliv důvodu.

Má to výhodu v tom, že poznáte sexuálně hodně lidí a doplníte si tak sexuální zkušenosti, avšak za jakou cenu?

Jaký na toto téma máte názor Vy? Přijde Vám toto moderní?

 

Zdroj obrázků: © 2015, MŮJ BLOG. blog.alf.cz [online]. [cit. 6.11.2015]. Dostupný na WWW: http://blog.alf.cz/vztahy-jsou-v-dnesni-dobe-tezke/

CITATYOLASCE15. ask.fm [online]. [cit. 6.11.2015]. Dostupný na WWW: https://m.ask.fm/citatyolasce15/best

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

1 komentar v „Moderní partnerské vztahy“

  1. […] vážně těžké, protože přeci v dnešní době jsou tak „moderní dnešní vztahy“Moderní partnerské vztahy, které jsou založené na nezávaznosti, neosobnosti a […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *