Mohl jsi mít ke mně aspoň slušnost

Nemuselo to být takhle odbyto, jak nějaká nutnost, nebo něco co si slíbil a jen aby se neřeklo tak sis jakože udělal čas, ale přitom už si se viděl někde jinde. A víš mohl sis dát víc záležet na tom svém chováním a svém přístupu.

Ne vážně nejsem náročná na lidi a nemám přehnané nároky. Leccos pochopím a snesu, jsem velmi tolerantní a ohleduplný člověk. Jen prostě nějak nejsem v pohodě s tím, že já si čas udělám a jsem za to ráda, že mi to konečně vyšlo. A ty to bereš jako kdyby toho času asi bylo navždy přespříliš, vlastně mi ten čas i znechutíš, chováš se zvláštně. Nevím, nevyznám se v tom, co si říkal a jak si vlastně mluvil. Je to takové, že bych ráda tě poznala víc, ale pod rouškou alkoholu se kterým už jsi obeznámen nemá smysl se dohadovat, nebo něco říkat. Udělá to svoje a prostě nevidím z tvé strany snahu, že by ti na mě záleželo.

Píšeš mi opilý jen proto, že máš zrovna čas. Když se ptám co kdo to je, tak ještě na mě vyjíždíš a rozčiluješ se. Je to zbytečné nedorozumění a tvůj zbytečný afekt. A když už tak to dál neřešíš, nějak se to zahladilo. Nechápala jsem nejdříve, ale pak mi to dávalo smysl, jak si se rozpovídal více, že akorát jdeš z akce a jsi celý opilý a bylo vidět, že se ti motá jazyk, písmenka a asi celý svět. A v tomhle rozpoložení se se mnou bavíš a děláš jakože si ten fajn, že sis udělal na mě čas. A přitom se ti všechno plete včetně slov a nevidíš na písmenka. Zeptat se na mě dohromady 2x a pak povídat jen o sobě a hned povídat o další akci na kterou zrovna čekáš vlak a se mnou zabíjíš tu nudnou chvilku, než vlak přijede a utíkat hned pryč se zlejt dál. Nevím, asi si v tomhle nebudeme notovat.

Jako ano, já dovedu pochopit, že se člověk jde bavit, zlíská se tam a pak v noci napíše nějakou kravinu a dá se říct, je to sranda, dovedu pochopit a neřeším to. Ale je fakt, že v opilosti cokoliv nerada řeším, akorát je totiž vše zbytečné vyhrocené a můžou se spustit hádky. Dovedu pochopit, že se jde člověk bavit, ok, je to běžné i já se jdu ráda pobavit. Ale tak nějak prostě vím, kdy mám dost a podle toho se chovám, pak se vyspím a nějak se dám do kupy než se s někým vidím, nebo než s někým mluvím a je fakt, že v opilosti nechodím na internet, aby se cokoliv nemohlo zvrtnout v negativním, abych pak nenapsala něco, čeho bych litovala. Ne prostě ty na to kašleš a je ti to jedno a klidně do mě hned vendluješ. Než mi to došlo chvilka zatrvala, ale pak mi to bylo jasné a uvědomila jsem si, že v tu danou chvíli nemá smysl cokoliv řešit a dohadovat se, byl si opilý a v silné kocovině a ani ti to nebylo blbé a ani trapné, prostě sis myslel, že ještě si ty v právu. Trochu mě to zamrzelo, že já si ten čas udělala a měla jsem z toho radost a tys to pojal jako samozřejmost, že to takhle asi bude nadále. Žádné optání a pochopení na můj život, nic prostě. Jedeš dál, nezajímá tě jak trávím čas, prostě neposloucháš, asi nechceš naslouchat, nevím. Nevyznám se v tobě. Tehdy za tebe mluvil alkohol a to nemá smysl nic řešit, stejně si to nepamatuješ. A pak za střízliva ti to jakože dojde a ptáš se na věci, které se měli a mohli vyřešit osobně. Ale k čemu to je? K čemu to všechno?

Cítím zklamání a mrzení z toho, že sis prostě nedal víc záležet, že je ti to jedno a já jsem ti jedno. Co víc dodat, jsi dospělý a měl bys vědět jak se chovat. Já tě nebudu peskovat, nebo vychovávat, co máš a nemáš dělat se psaní si s holkou nebo na schůzce. Měl bys aspoň dát najevo, že ti na ní záleží a ne jako neotesanec a ožrala. A to mě mrzí, že ti to je fakt jedno, jak vypadáš, jaký na tebe mám názor, jak si zapůsobil. A to je ono, nezáleželo ti na tom. Teď se ptáš za střízliva co a jak a jestli to mezi námi vyjde a najednou se jakože zajímáš, ale nějak mám problém ti to věřit. Nezlob se, ale fakt si na mě udělal špatný dojem a nepřijde mi, že bys měl fakt opravdový zájem. Čekal si na mě takovou dobu a myslela jsem, že se těšíš a záleží ti na mě, ale evidentně ti to bylo jedno a proto si jakože čekal. Bylo ti to fuk, pro tebe ten čas plynul normálně jako kdybych nebyla.

V tom případě jestli si to cítil takhle po celou dobu sis mohl odpustit ten nátlak, který si na mě vyvíjel za tu dobu, kdy já měla problémy a neměla čas a byla na tom zle. Mohl sis to odpustit. Tehdy jsem si to vyčítala a nyní když to vidím, jsem si neměla vyčítat nic, nestálo to za to.

Zdroj obrázků: COPYRIGHT © 2022 LYRICSZONES. www.lyricszones.com/ [online]. [cit. 13.4.2022]. Dostupný na WWW: https://www.lyricszones.com/f-u-lyrics-avril-lavigne/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

1 komentar v Mohl jsi mít ke mně aspoň slušnost

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *