Moje temná součást

Ano, jistě jako každý člověk víme, že každý z nás co tu zde žijeme a jsme zde na Zemi tak máme své kladné, avšak i temné stránky.

Dnes se nebudu zaměřovat na to, jak je v nedokonalosti krása a na to, že každý tu svou temnou část máme.

To již víme moc dobře všichni, že máme.

Však napadlo Vás někdy tu svou temnou součást zpodobnit? Jak by vypadala? Jak by vypadala Vaše temná část Vašeho já, kterou třeba ani neukazujete, či ji podvědomě skrýváte.

Jak vypadá?

Je schovaná? Je zhrzená? Je zklamaná? Je posedlá po něčem?

Zamyslím se v tomto pojednávacím článku nad tím.

Diskutovala jsem si tak pár dnů ke konci léta na toto téma, jelikož jsem pociťovala, že ve svém šťastném životě, který jsem vedla v tu dobu tak cítím jistou osobní vzpouru a to v tom, že se ve mně probouzí něco, co delší dobu spalo, či se naposled projevilo, když jsem byla na osobním dně a v depresích. Nu zkrátka prostě nežila jsem zrovna šťastně, téměř vůbec.

Jakoby znovu chtěla ta temná část vyjít ven a projevit se a připomenout mi to kým jsem byla a to kým vlastně pořád jsem, jen to ve mně vše spalo a nedávala jsem to najevo, jelikož jsem žila s tím přesvědčením, že jsem jiný člověk a že to temno odešlo společně s minulostí, která je již dávno passé.

Psala jsem již dříve o démonech, kteří v nás žijí .

Projevila se a probudila ve mně zrovna v tu nejklidnější dobu, kdy bych neočekávala zrovna vůbec nic. Probudila se a já pochopila, že nejde tuto část od sebe odepnout a tak jsem se zamyslela, jak vlastně ta má temná část vypadá.

Jak se chová, jak vypadá vizuálně, jak bych ji pojmenovala, zpodobnila. Chtěla jsem ji nakreslit, avšak kreslit neumím, takže nikoliv. Hledala jsem podobné zpodobnění a našla jsem po delším hledání.

Sice anime filmy a seriály nejsou má silná obliba, však tady jsem našla odpověď a dokonalé zpodobnění fyzické podoby.

Popsala bych ji však jako ctižádostivou, mazanou a tichou ženu, která si jde tajně za svými cíly a vždy dosáhne čeho chce. Je energická, vášnivá, lehce vypočítavá a sexuální. Možná lehce šílená, možná lehce potrhlá. Tichá jako kočka, vychytralá jako liška, tajemná jako vlk, jemná jako lilie, zdánlivě nevinná jako malá holka, skrývající sílu jako šelma.

Možná to zni velice zvláštně, avšak začala jsem nad tím vším polemizovat, jelikož jsem hledala rovnováhu a harmonii sama v sobě. Chtěla jsem dosáhnout toho, abych byla tím kým jsem a přijala případně všechny své stránky osobnosti, ať už jsou jakékoliv. Šlo a jde mi o to žít sjednoceně se všemi svými aspekty.

10453774_160476767671456_1357649170_n

Upřímně, když jsem se děsila sama sebe tím hůře se mi s tou svou temnou částí žilo. Tím hůře mi bylo, tím hůře se to na mém chování a prožívání podepisovalo. Začala jsem být nekontrolovatelně agresivní, neovladatelná, nabitá energií, přítulná atd. Chovala jsem se tak, jak pro mě nebylo typické. Přicházelo to v nečekaných chvílích a momentech mého života a chvilek, vždy když se mi to nehodilo.

Vídávala jsem sama sebe ve snu jak se držím za ruku se ženou, která je stejná vzhledově jak já jen má černé oči a černé vlasy jako já. Vždy se tak klidně usmívala, vždy se tak lišácky dívala, jakoby měla něco za lubem. Nosila oblečení jako já a zjevovala se mi ve snech jako já když jsem byla malá holka, jen měla ty černé vlasy a oči. Nosila v těch snech oblečení jako já, když jsem byla malá a i měla v rukou hračky se kterými jsem si hrála já. Vzhledově hubená, se světlou až bílou pletí, tenké rty a ty uhlově černé vlasy mě fascinovaly.

Nechtěla jsem tím nikoho obtěžovat a ani to nikomu říkat. Však nepodařilo se mi to. Bylo to vidno, jelikož to přicházelo ve chvílích, kdy se mi to nehodilo a nechtěla jsem tak pokazit vztahy s blízkými.

Vše to však pramenilo z toho, že jsem nepřijala sama sebe. Žila jsem jen tu krásnou část mých vlastností, ale zapomínala na ty temné, tudíž se zákonitě musely ve mně probudit a projevit se.

Když jsem sama sobě přiznala, že to ke mně patří, ulevilo se mi. Když jsem našla napodobeninu fyzického vzhledu mé temné stránky tak se mi též ulevilo. Když jsem ji dokázala pojmenovat, ulevilo se mi ještě více. Přiznaná věc či pravda je vždy na cestě k vyřešení a zharmonizování.

succubus___the_wandering_demon__by_apocalypticnovelist-d5b0pof

Vše to co se dělo a chodilo ke mně nečekaně jsem musela přijmout, když jsem přijala i tuto svou temnou součást mě a naučila se s tím žít. Beru ji jako svou temnou část mě, která je takto zpodobněna, možná je to šílené, možná to není tak úplně v pořádku, avšak mě to dopomohlo najít sama v sobě harmonii a být v klidu.

Kam tohle pokračuje a bude pokračovat bůh ví, avšak vidím to jako nejlepší cestu, jak se vyrovnat se svými temnými částmi osobnosti.

A co Vy? Dokázali byste zpodobnit svou temnou součást sami sebe? Jak by vypadal/a? Fyzicky i povahově? Jaký na to máte názor?

 

Zdroj obrázku: MICHELLEKNIGHTDA. Deviant Art [online]. [cit. 19.8.2016]. Dostupný na WWW: http://michelleknightda.deviantart.com/art/Succubus-The-Wandering-Demon-320839935

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *