Mýty o mé osobě

Ráda bych vyvrátila některé mýty, které se o mé osobě šíří a někteří lidé si to myslí.

Trošku to dnes pojmeme velmi pestře a zajímavým tónem, ostatně proč se trochu neotevřít a neobhájit, kdo vlastně jsem.

Všimla jsem si, že hodně lidí, kteří mě neznají moc dobře, nebo jen povrchně, nebo jen od vidění, nebo z pár písmenek po sociálních sítích, tak si myslí, že jsem namyšlená a každému se dávám na odiv. 

K tomu se tedy hned vyjádřím, že mě doposud udivuje, odkud to ti lidé mají a kde to berou. Nikde nepřidávám namyšlené texty, příspěvek, ani fotky, nechovám se tak ani v reálném životě, ani na sociálních sítích. Už od jakživa jsem vedená k tomu, abych se nepovyšovala nad nikoho a spíš byla vedená k opaku, abych byla v pozadí. Do nějakých 14 let jsem opravdu byla člověk stojící v pozadí a rozhodně by mě nenapadlo se namyšleně chovat. Pak od 15 let jsem se začala víc projevovat a víc si užívat života a rozhodně nelituji. Avšak nikdy jsem se nezachovala úmyslně namyšleně. Samozřejmě se mohlo někdy stát, že si někdo něco špatně vyložil, nebo jsem na někoho působila zle. Za dojem, nebo nedorozumění se opožděně omlouvám, ale určitě to nebyl můj úmysl a nemám v sobě to, že bych se chovala namyšleně. Jsem otevřený člověk, ráda si povídám, ráda žiju reálným životem, ráda odložím sociální sítě, ráda si někam vyjedu, vycestuji, ráda se chodím bavit, mám ráda muže a lidi celkově, mám ráda život na který si mohu sáhnout, vidět a cítit. Možná na někoho takový přístup může působit zle a to že třeba hodně mluvím, vyprávím, nebo hodně dávám na sociální sítě může působit namyšleně. Ale skutečně můj úmysl není se chovat namyšleně, jen se ráda podělím o své zážitky, krásné věci které zažívám, srandu, bizáry a celkově to jak žiji. Zároveň i já ráda vyslechnu, co kdo prožívá a co kdo řeší. Jen je mi pak líto, že vím jaká jsem, tak se pak ke mně lidé chovají tak, že ten kdo tohle nikdy nedělal tak se při komunikaci se mnou, nebo po tom co mě trochu víc pozná, tak se začne chovat jako já, najednou otočí a začne se chovat jako já a dává mi najevo, že taky umí žít. Což já nikdy nikomu neberu a neříkám, že nikdo jiný nežije. Jen nechápu proč se tak často děje takový zvrat? Proč člověk který nikdy moc nemluvil, nesdílel nic, nevyprávěl, byl stručný, najednou je opak, přehání, sdílí každou blbost, mluví o sobě až příliš. Je to pak zvláštní, nevím co si o takovém člověku myslet, jak to brát? Nu.

Údajně mám tendence poučovat. A tak mi to lidi nandavají tím, že se mi snaží do všeho strkat svůj názor, kritizovat cokoliv udělám a hledat na mě chyby. Tak narovinu, je pravda, že jsem typ člověk něco jako učitel, který rád vede lidi a rád lidem pomáhá. Těžko by se mi mlčelo, když mi někdo povídá o problémech a já bych nemohla nic říct. Je fakt, že leckdy vyslechnutí pomůže nejvíce. Je možné, že jsem někdy byla se svými rady a názory třeba otravná, nebo to na někoho mohlo působit zle, že si připadal jako když do něčeho kecám. Ale určitě to nebyl můj úmysl, ráda lidem pomáhám, poradím, ráda dávám své názory a rady, protože cítím, že umím ostatním poradit dobře jen ne sobě. Ale už se snažím víc zapracovat na tom, že řeknu svůj názor jednou a neopakuji se, snažím se nevnucovat a vyhodnotit situaci dle toho, jak člověk mluví a jak se chová, co vlastně potřebuje, jestli chce fakt řešení a můžu se do toho opřít, anebo jen hledá vypovídání. Určitě si nehraji na všeználka a radílka, který každému cpe názory i bez vyzvání, toho se snažím co nejvíce vyvarovat, ale zároveň na sobě v tomto ohledu stále pracuji, abych působila dobře, nevykašlala se na člověka, ale zároveň abych nebyla otravná, nebo aby se mi ten dotyčný pak nevyhýbal kvůli tomu nebo se ho to nedotklo. Radílek a všeználek opravdu nejsem a ani o to neusiluji.

Zdroj obrázku: © 2009-2022. DEPOSITPHOTOS INC., USA.. depositphotos.com [online]. [cit. 13.4.2022]. Dostupný na WWW: https://cz.depositphotos.com/stock-photos/m%C3%BDty.html

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *