Nahromaděný strach a jeho důsledky

Budu možná trochu navazovat na předešlý článek a budu se opět věnovat strachu. A tentokrát strachu, který si nahromadíte sami v sobě.

Když se dlouhodobě něčeho bojíte a strachujete se, ať už je to cokoliv a čehokoliv tak se to ve Vás hromadí. Ano je to tak, strach se hromadí, kupí a je ho stále víc a Vy se tak více bojíte a jste takový uzlíček strachu.

strach

A jako takový uzlíček strach se pohybujete životem a žijete dál, však plni obav, hrůz a hrůzostrašných scénářů, které mohou nastat, ale upřímně a ruku na srdce sami sobě, které z těch hrůz ve Vaší hlavě se skutečně stali, či stanou?

Když na ně budete myslet úpěnlivě tak se stanou všechny časem.

Ale ne hned, postupem.

90% všech strachů ve vaší hlavě se nestane hned, anebo se nestane vůbec. Pokud žijete v neustálém strachu a neustále se bojíte toho, co by se mohlo stát tak trýzníte sami sebe věci a myšlenkami, které nejsou reálné.

Nahromaděný strach z vás dělá jen úzkostlivého a plachého jedince, který se bojí někam jít, jen aby se něco nestalo. Nahromadí se ten strach ve vás natolik, že se to i podepíše na Vašem fyzickém zdraví.

Na strach jako první odchází ledviny, jelikož na těch se usazuje veškerý strach. Tudíž problémy s ledvinami a celkově s močovým ústrojím.

Rovněž můžete být málátnější, snadněji omdlévat, jelikož tělo je tak přestresované tím strachem, že už pak nemá sílu zvládat normální úkony, jelikož veškerá pozornost směřuje do toho strachu.

Lidé, kteří se dlouhodobě strachu jsou snadněji unavení a chce se jim často spát, však když usnou tak spánek mají neklidný a často se budí a pak nemohou usnout.

Strachovaní lidé též mají problém se soustředit, snadněji zapomínají a jsou roztěkaní. Stále směřují svojí pozornost na své strachy a pozapomínají, že život může být i bezpečný.

Nahromaděný strach se samozřejmě podepisuje tak, že k jednomu strachu se nabalují další a další strachy, takže z jednoho strachu můžou být následně strachy dva či více, jelikož jak již jste v takovém strachovém presu tak se podobné naváže a Vy se pak bojíte i toho, čeho jste se dříve nebáli a ani si nepomysleli, že by se toho dalo obávat.

Když se ustrachovanému člověku podíváte do očí, poznáte to, pokud umíte v lidech číst, anebo pokud cítíte svou intuici a dáváte na ní tak to poznáte. Oči prozradí i to co ústa nepoví a i to co člověk před očima zapře.

Ten člověk je tak, jakoby stále čekal na to co nepříjemného a strašného se stane, však ono se nic neděje a to nic „nedějení se“ ho stresuje tím ještě víc, jelikož o to víc si pak ten dotyčný myslí, že přijde něco strašnějšího.

Co na to? V roli toho ustrachovaného člověka poradím to, postavit se svému strachu a čím dřív tím líp. Překvapíte sami sebe a můžete tak být na sebe hrdí.

Kdo se na to necítí hned, tak postupně se tomu strachu stavět, ať už sám či s někým. I když upřímně když do toho jdete s někým tak je to mnohem lepší.

A když jste v roli někoho jiného, kdo má ve svém okolí, či blízkosti ustrachovaného člověka? Být mu oporou, nenunit ho dělat to co nechce, avšak motivujte ho strach překonat. Buďte tu pro něj, důvěřujte mu a dejte mu pocit, že i on může důvěřovat Vám. Jděte do toho s tím člověkem proti tomu strachu. Však jen přeci ve dvou se vše lépe táhne a překonává.

Každopádně uvědomte si na tom to, jak dokáže strach omezovat a znepříjemnit kvalitu života. Uvědomte si ty důsledky, které na Vás nahromaděný strach páchá a postavte se tomu, postavte se sami za sebe za svůj život, za svůj postoj a za své štěstí, jedině to Vás posune životem dál a ten strach srazí k zemi.

 

Zdroj obrázku: RADOVÁ, Jana. Sexualita ženy [online]. [cit. 13.5.2016]. Dostupný na WWW: http://www.sexualitazeny.cz/category/clanky-o-energii/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

2 komentar v Nahromaděný strach a jeho důsledky

  1. Mirek napsal:

    Sári, dobré téma, šité taky tak trochu na mě. Tak se mi zdá že ty články píšeš pro mě. Jeden strach, budiž, časem se z toho dostaneš, nějakým způsobem ho překonáš. Ale co když je těch problémů více a ten strach není jenom jeden, ale třeba 10 a na sebe navazují. Nemáš šanci to překonat, nevíš kde začít a když začneš u jednoho, druhý podobný tě složí a jseš zpátky u toho prvního. Tak jak? Máš pravdu navalují se další a další problémy a strach už máš aji na někoho promluvit. Nepíšeš ve svých příspěvcích o starší generaci. Mladí lidé to mají o poznání lehčí. Zkusíš dát něco dohromady pro všechny kategorie lidí? Měj se pěkně. Mirek

    • SML napsal:

      Mirku,
      články píšu tak, aby vyhovovali všem. Nedělám rozdíly mezi mladšími, či staršími lidmi. Myslím si, že věk není podstatný. Mé články čtou i podstatně starší lidé než jsem já a líbí se jim, našli se v nich. Mladší lidé mi to čtou spíše ojediněle, Ti o kterých vím, že to čtou. Tudíž nevím, kde jsi vzal to, že je to určené pro mladší lidi, nemám tu vyhraněnou věkovou kategorii a neznamená to to, že já jsem z mladších ročníků a tudíž zákonitě to je pro mladé lidi.
      Nevím kam s tím míříš.
      Strachů může být hodně, to je pravda, nejprve bych začala u toho prvního a nejpodstatnějšího, prostě od toho základu. Ty strachy se na sebe navalují, ale vždy je někde ten primární vztah na který se to nabaluje, ten by bylo potřeba si v sobě ujasnit a tomu primárnímu strachu, nebo tomu prvnímu strachu se postavit.
      Chce to samozřejmě hodně času, úsilí a energie a hlavně odhodlání. A když se to na poprvé nepovede tak zkoušet dál a nevzdávat se.
      SML

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *