Nejsi frajer, když na někoho kašleš

Nevím, co je to dneska za módu, nebo za styl, že ten, kdo má všechno u zadečku tak je frajer/ka a je na výši? Nechápu, proč se někteří lidé vysmívají lidem, kteří někoho mají rádi a proč se vůbec chlubí tím, že na někoho kašlou, proč ukazují ty konverzace a vyprávějí ty příběhy o tom, jak o ně někdo usiluje a projevuje zájem a oni ho nechávají čekat, dolézat a prodlužovat trápení?

Tvářit se zpočátku jako fajn člověk, který je údajně uzavřený introvert a moc lidem nevěří, moc krásná představa by to byla, jak vytržená z mých vysněných představ a snů. Údajně jsi mě měl chápat, zajímal ses, ale zda to bylo upřímné? Nevím jestli tomu věřit, zda Tvůj zájem byl upřímný, když se vytratil a změnil tak rychle, jako se mění počasí. Ze slunečného počasí byla rázem bouře s krupobitím a já jen stála v tom marastu a koukala, jak se někdo dokáže rychle přepnout a změnit.

Vypadal jsi asi až příliš sympaticky než aby to byla pravda si myslet, že mi zájem opětuješ. Asi je dneska důležitější někoho využívat než si přiznat, že ses zamiloval a já to vidím a vím na tvých gestech, avšak děláš vše pro to, aby ses mi vyhnul a aby ses tomu všemu vyhnul. Abys nemusel před tvými kamarády přiznat, že si se prostě zabouchnul, je ti to asi trapné. Tak radši předstíráš, jak máš vše u zadku, přitom vidím, jak mě chceš kontrolovat, aby někdo jiný nebyl mi blíž. Přitom sleduješ s kým, já se bavím z povzdálí a tajně.

Je těžké si o Tobě udělat jednotný názor, to co jsem si o Tobě myslela je rázem fuč, nepříjemně si zklamal tím, jak si rychle ukázal svou pravou tvář a v zápalu hlouposti jsi se sám napráskal a ještě si asi čekal, že budu uchvácena, když ses chlubil tím, co je ostudou.

Nevím, proč tak moc chceš mít za každou cenu pravdu. Omluvím se, ale stejně mi připadá jako kdyby ses mi vysmíval a zdvihlo se ti ego tím, žes měl pravdu.

Jsem fér dokážu to uznat, ale omlouvalo se mi nepříjemně, protože šlo o hloupost, ale ty sis na to potrpěl.

Ale vezmi to čert, dokážu uznat chybu, když se mýlím a já se poslední dobou mýlím velmi často, hlavně v lidech.

Stavíš mě na poslední místo ve svém životě, asi abych se cítila méněcenně a chtěla víc, dožadovala se, donucovala se sama o své místo, ale to dělat nebudu. Asi se mám cítit poníženě, že vždy něco a někdo bude větší priorita než já a stavíš mě do role, kdy já mám čekat zda Ty vůbec budeš mít čas. To se mi nelíbí a dělat to nebudu. O mém čase nebudeš rozhodovat. Víš, kdybys chtěl, tak si čas najdeš vždy, je to jen v Tobě, tohle všechno co mě trápilo, co mi nesedělo, co mi bralo čas, vše je to v Tobě. Protože když se stávají v životě těžké překážky a když někdo odchází na věčnost, tak se vždy ukáže pravý charakter pozůstalých a tady se ukázal a hodně. Nic tě neomlouvá, teď už ne. Dřív jsem si myslela, že jsi fakt jen ťunťa, který se stydí a je stydlivý, teď už si to nemyslím, jen jsi se vymlouval a vždy bylo něco jiného důležitějšího než já. Nemáš vůbec problém komunikovat s lidmi když chceš a taky nemáš problém vyjádřit city, ale pouze musíš chtít. Asi zřejmě jsi u mě jen prostě nechtěl a tvářil si se jako, když jsem ti ukradená.

Omlouvat tě již nebudu, jsi jen tuctový týpek, který si na něco hraje a chová se jinak v soukromí a jinak před lidmi. A co mě na tom nejvíce mrzí, žes mě donutil si myslet, že fakt máš pravdu a že já se mýlím. Přitom všechno okolo mě křičelo hlasitostí, že pro mě nejsi dobrý a přinášíš trápení.

Nevěděla jsem, že jsi takový, který se ještě chlubí tím, že na něco kašle a chlubí se aby si zachránil tvář. Mě se chlubíš tím, co je hanba a to mě odradilo, není to totiž nic produktivního.

Fakt nejsi frajer, pokud na něco kašleš není to frajeřina. A kor když na někoho kašleš, ten kdo ti nedal důvod a chová se k tobě hezky, nechápu, ale nejsi frajer, jsi prostě obyčejný hlupák.

Mohla bych si na věčnost lámat hlavu s tím, proč lidi nevidí to dobré, co pro ně děláme a vidí to najednou, až když je s tím atakujeme, nebo to dělat přestaneme. Proč to tak je?

Někteří lidi jsou v tomhle hloupí a slepí, nevidí a považují to za samozřejmost. Někteří až tak, že se těm lidem smějí, jací jsou tupci, že to dělají, ale jediní tupci, jsou oni sami tím, že se tomu smějí protože neumí ocenit dobré srdce.

Mohla jsem to vidět dřív, že nejsi žádný frajer a žádný zakřiknutý typ, nejsi to, co hledám. A ještě se mi stydíš dáš najevo city, je to smutný pohled na Tebe a Tvůj život a když tak nad tím přemýšlím, musím se smát své naivitě, když jsem si dokázala myslet, že ty jsi ta oběť, ten kterému bych měla já pomáhat ho užívat života a dát mu příležitost to poznat.

Dala jsem ti moc a nedostala jsem téměř nic. Bylo krásné vědět, že jsi se zajímal, ptal jsi se, bylo to krásné, cítila jsem, že je to upřímné, ale bohužel nebylo, bylo to jen pro to, aby sis mě udržel jako atrakci pro smích.

Nejsi frajer, když někoho necháváš schválně čekat, jen proto, že víš že čekat bude. Možná se zasměješ takové osobě s kamarády, ukážeš ty konverzace a budeš se cítit jako borec a dál si s nimi plánovat další akci a mě zas dáš vědět, že jsi zaneprázdněn, jako bych tenhle scénář neznala? Ale ten smích ti bude trvat chvíli, protože já již nebudu na této srandě účinkovat, nejsem tu pro tvůj smích a pro tvou zábavu, jsi hlupák, když se něčemu takovému směješ. Nedělá tě to dobrým, avšak ubohým. Už vidím, jak všichni tví kamarádi si najdou drahé polovičky postupem času a budou si pak žít svoje životy a vztahy, které si vybudují, co budeš mít Ty? Bude pozdě, protože doba, kdy jsem čekala na Tvůj čas bude už dávno pryč.

Zdroj obrázku: KODONAPUNK.DEVIANTART.COM. Pinterest.com [online]. [cit. 5.6.2020]. Dostupný na WWW: https://cz.pinterest.com/pin/357895501608307509/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

1 komentar v Nejsi frajer, když na někoho kašleš

  1. Martin Lemberka napsal:

    Pěkný článek Sáro…

    Chci tě mít jako první v seznamu na koho v životě budu myslet a rád bych to splnil..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *