Největší boje se odehrávají v nás samotných

Nejvíce bojů, které se odehrávají jsou ty v nás, ty které nejsou okem viditelné, ale ve vnitru člověka a jeho duše to vypadá jak akční film s šílených scénářem. A ten scénář si povětšinou vytváříme sami v hlavě.

Když to tak vezmeme tak v životě jsou různé situace, ošklivé, hrozné, tragické, nádherné, neutrální, ledabylé, hluboké, zapamatovatelné, no různé. Ale vždy jen záleží na tom, jak vy to prožijete sami v sobě a sami za sebe. Stane se situace, kterou prožije 10 lidí na stejném místě, avšak každý to prožije jinak, jinak to procítí. A může být něco sebevíc krásného a když člověk to nechce vidět jako krásné a naplňující tak to prostě pro něj nebude. Krásný příklad je ten, když o někoho usilujete a máte ho rádi, chcete si ho získat, děláte laskavosti, snažíte se, ptáte se, komunikujete, dáváte dárečky, zvete a ten člověk vás stejně nemá rád, nebo řekne, že vás nechce, v jeho očích stejně budete jako někdo v lepším případě kamarád/ka, v horším blbec a ještě ošklivý. A neuděláte s tím nic, ten člověk vás tak chce vidět.

Nebo příklad, když se stane něco ošklivého, nějaký problém, komplikace, něco se vyloženě podělá, tak když se tomu člověk poddá a lituje se, obvykle se situace ještě zhorší na úplné dno, protože vždy může být ještě hůř než je. A tím dýl to trvá, protože ten člověk se tomu poddá. Kdežto když k tomu někdo přistoupí tak, že hledá řešení, východisko, možnosti a bere to jako příležitost tak si můžeme všimnout, že takový člověk není dlouho nešťastný. Ano, trápí a mrzí ho, co se stalo nějakou dobu, ale neutápí se v tom, jde dál, hledá způsoby jak z toho ven a třeba v konečné fázi s odstupem času vám řekne, že to co se stalo sice bylo něco co nechtěl, aby se stalo, ale když už se stalo tak to byla dobrá zkušenost, lekce, nebo příležitost a že díky ní se naučil, poučil, posunul dál, nebo poznal něco/někoho nového.

A proto ty největší souboje ty podobné akčním filmům jsou v nás a když máme v sobě čisto a klid, tak nemůže nám ublížit ten, kdo nás nemá rád a je ve vnějším světě. Protože nemá jak, když mu to nedovolíme. Když si ho dovolíme připustit jako nebezpečí do našeho míru a do našeho života, pak nás může zničit, napadnout, zranit, poranit, protože si ho připustíte jako hrozbu a už právě nemá čisto v hlavě, protože už máme pochybnosti a není klid.

A i když se něco nezdá, je vždy dobré mít čisto v hlavě a mít klid sám v sobě. I když se něco nezdá dobré, není dobré se tím nechat vykolejit a tím připustit, že jste vykolejení a zranitelní, kor když z někoho nemáte dobrý pocit, nebo máte pocit, že vám někdo může ublížit, ohrozit vás. Vždy je dobré před těmito lidmi si udržet klid, situace a čas vyjeví jejich charaktery, někdy se stanou i problémy, aby vyjevil něčí charakter a vy jste jej mohli poznat, i to se děje. Nelze vše hned poznat na první pohled a dojem, vše má svůj čas a držte si svůj klid a čistěte si hlavu, je to lepší, co se má stát, stane se. Čím víc si připustíte nebezpečí a rozladíte se, tím je snadnější vám ublížit a lidi, kteří vás nemají rádi, nebo vás chtějí shodit ti to vycítí, neptejte se mě proč a jak, ale prostě je to tak, nevím jak to dělají. Proto je dobré mít ten klid, ať už je ten člověk jakýkoliv, když bude nakonec dobrý a vy jste se mýlili tak je vše v pořádku a můžete si to později přátelsky povědět a zasmát se tomu, nebo se to prostě jen přirozeně zlepší a získáte v něj důvěru. Pokud je to špatné, charakter vyjde najevo a vy uvidíte, jestli prognóza a předtucha byla správná, avšak i tak nestojí za to se nervovat, nebo se bát. Ten, kdo je skutečně schopný a dobrý se ukáže právě v krizi.

Zdroj obrázku: COPYRIGHT & COPY; 2021 – NEJLEPŠÍ HD TAPETA – VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA. www.besthdwallpaper.com [online]. [cit. 27.8.2021]. Dostupný na WWW: https://www.besthdwallpaper.com/fantazie/angel-a-demon-dt_cs-26760.html

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

1 komentar v Největší boje se odehrávají v nás samotných

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *