Nemám ráda vztahy typu „itálie“ druhá část

Navazuji na předchozí článek o italských vztazích. Po tom všem co jsem takhle zažila a jak to i jsem viděla z pohledu pozorovatele, nebo z pohledu kamarádky, nebo z vyprávění od někoho, nebo z přečtených článků, zpráv a podobně tak mi opravdu nepřijde, že italské vztahy jsou v něčem dobrém. Jen berou to dobré z člověka a platíte za ně daň vlastním zdravím a vlastním rozumem. V této šílenosti když žijete tak ztrácíte pevnou půdu pod nohama a leckdy si říkáte, kam dáváte svou důstojnost, proč to trpíte, proč odpouštíte. Ano, říkáte si „on se vyřve, bude to dobrý“. Ne nebude to dobrý, protože ve vás to pak zanechá efekt, z něj to sice vyjde, ale ten třes a ta atmosféra ve vás prostě je. Do té doby než najdete sám v sobě klid a zas pevnou půdu pod nohama. Rovněž říkám, že pokud to takhle někomu vyhovuje tak proti gustu nic nemám, je to každého věc, jaké si to udělá.

Avšak rovněž se já nenechám zviklat k tomu, abych ještě někdy v životě přistoupila na vztah s cholerikem, nebo na italský vztah, fakt ne. Nikdy to snad radši budu si každý měsíc a týden lovit nové známosti na jednu noc, než itálie. Ne nemám to ráda a udělám v tomto pro sebe dobrou věc a to tu, že už to trpět nebudu, beru to jako pozitivní z toho všeho, co jsem zažila jako pozitivní výsledek toto poučení.

Celkem očekávám, jak mi někdo ať už do zpráv, nebo do komentářů bude oponovat tím, že hádky a problémy do vztahu patří a mají se řešit, jasný už to čekám, jak dostanu mrtě poučení o tom, avšak já si stejně budu stát za svým. Problémy a překážky se podle mě dají vyřešit jinak, klidně, asertivně. Nevidím důvod, proč člověk, který tvrdí jak vás miluje na vás měl řvát a vyhrožovat vám, že vás napadne, nebo dělal divadlo před lidmi, jak jakože na vás startuje a podobné hovadiny. Když ten člověk vás miluje tak určitě dokáže s vámi řešit věci asertivně.

Já chápu, že lidem ujedou nervy, stane se, taky mi někdy ujedou nervy, ale většinou je to tak, že si to na nikom nevybíjím, nebo je to prostě mimo to na čem mi záleží, prostě že si zanadávám v klidu o samotě, nebo že se svěřím někomu blízkému, ale svěřím ne to že bych na něj nadávala to ne, prostě se vykecám.

Nikomu svůj názor nevnucuji, ať si každý tvoří vztahy tak, jak chce a jak mu to vyhovuje, kor v dlouhodobých vztazích tam prostě je to vše o kompromisu a domluvě a lidi se dobře znají. A rovnou říkám, každý vám na začátku vztahu a při seznamování řekne jaký je kliďas a jak nesnáší hádky a jak je v klidu a pohodě, každý vám to řekne, mě tohle řekli ti nejhorší partneři, které jsem za život měla, vždy se představovali jako největší romanťáci a slaďáci, takže bacha na to, nikdo vám to takhle na rovinu neřekne, takže mě ani nekonejšete. Vím, co a jak a jak to chodí a jak se lže. Spíše je lepší to ukázat chováním a činy než kecama. Spíše ukažte opravdu, jak a co řešíte třeba z vyprávění ale i tak vše se pak ukáže zážitky a průběhem. Doufám, že se můj život v tomto ohledu polepší a bude to už jen lepší. Nebudu se vracet do stejných řek ze kterých jsem se dříve i donedávna hrabala. Mám sebe a svůj život ráda.

Ano, možná si teď někdo na mě bude chtít smlsnout a snažit se mě urazit tím, že jsem křehká a všeho se bojím, že ve vztazích jsou problémy. Dobře tak budu klidně křehká nevadí mi to, zní to hezky a žensky. Avšak poznámka po tom všem, co jsem vydržela ve vztazích si nemyslím, že bych byla křehká.

Já jen to všechno co bylo beru jako velkou lekci, poučení z mé hlouposti a naivity a velký posun dopředu, další názor který u sebe budu ctít a který mě tvoří. Věřím, že takových jako jsem já je hodně a že určitě tu nejsou jen typy lidí, kteří tuto bláznivost vyznávají. Věřím, že je nás víc co preferujeme klid a mír ve vztazích a že ve vztazích má být slušnost a úcta.

Fakt nemám ráda itálii, nepovažuji to po tomhle všem ani za projev lásky, je to spíše labilita v osobnostech těch dvou, anebo toho jednoho, vždy je za tím nějaký psychický problém. Spíš mi v těch italských vztazích přijde, že je tam boj o moc ve vztahu o dominanci a to, kdo je lepší, takové lehčí soupeření mezi těmi dvěma. Avšak jen názor.

Zdroj obrázku: SARINKASKOTLAROVA. Ask.fm [online]. [cit. 23.10.2020]. Dostupný na WWW: https://ask.fm/sarinkaskotlarova

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *