Nespravedlnosti již bylo dost, teď už bude líp

Znáte ten pocit, když delší dobu se protloukáte životem a ženou Vás problémy dál a dál a Vy utíkáte jak uhnaná liška dál do života a pevně doufáte, že to je již za Vámi a že všechno je již stará událost, která je dořešena.

Však ono se prokáže, že není a ta doba, kdy jste byli v klidu a oprávněně jste si dopřávali klid a pohodu tak ta pohoda byla k ničemu, jelikož jste z toho vzešli zle, jako nějaký podvodník, jako kdybyste byl nějaký zločinec, který na všechno kašle.

Nenaštvalo by Vás to?

Problém, který v minulosti byl rozřešen se dnes znovu ozývá na povrch a hlásí se o slovo, Vy děláte vše tak, jak máte, dle instrukcí, tak jak je to správné a nevynecháte ani detail. Však stejně si na tom něco někdo najde a udělá z Vás největšího podvodníka, přitom podvodníkem nejste a podvodníky nesnášíte. Vlastně se stane to, že Vy jako člověk, který se brání finančním podvodům a jakýmkoliv čachrům machrům s penězi tak zrovna na Vás je to uvaleno. A teď si říkáte „To snad mám na to obličej, že to na mě bylo vše svedeno?“ „A to jako proč to bylo vůbec svaleno na mě, když vše dělám, tak jak jsem měl/a?“ „Jsem se na to mohl/a rovnou vykašlat a vyšel/la bych z toho líp než nyní když jednám poctivě.“

A co kdyby to ještě byl nějaký zloděj z ulici, či z internetu, dobrý, zloději jsou všude, anebo třeba bývalí partneři to také jsou někteří zloději a kriminálníci, avšak nic z toho to není. Ten podvod na Vás uvalí ti, kteří si na slušňáčky pouze hrají, ale přitom je to největší zlodějna v této době a v tomto státě a to jednoduše jsou to „úřady“.

Ti, kteří Vám údajně mají pomáhat a o všem informovat? Pche, není žádná pravda, nic totiž není jejich povinnost. Všechno je Vaše povinnost, vše si zjistit, vše zařídit a vše ohlídat, jejich povinnost totiž není nic, jen to tam sedět na židlích, komandovat lidi a dělat podvody a hrabat a hrabat pro sebe peníze, nic víc tam totiž nedělají.

Nějaké oznamovací povinnosti jim nic neříkají, jen to kolik komu dlužíte, ale když Vy o něco žádáte tak mají na vše dost času.

Když už je té nespravedlnosti fakt moc, tak beru své právo do své ruky a jdu to řešit, nenechám na sebe svalit podvod někoho jiného, kdo se ho na mě snaží ušít. Nejvíce co nenávidím a před čím se strážím jako oko v hlavě jsou právě podvodníci a finanční podvodníci a zrovna tady se mi to stalo a člověk s tím nemohl dělat nic. To vše předtím, to zařizování a vymáhání se z pekel problémů je úplně k ničemu, protože tito lupiči Vás hodí přes palubu s tím „starejte se o sebe sami“.

Fuj ho.

Té nespravedlnosti opravdu bylo dost, nanervovala jsem se dost před tím, nyní už vím, co to obnáší a jdu do toho. A ejhle sotva se někde osobně a připraveně ukážete a podáte pevný a jasný argument tak najednou všechno jde a jde to i lehce a snadno a hned.

O můj bože, jak to že tak najednou?

No je to asi tím, že budím respekt? To těžko. Je to spíše tím, když se člověk vzepře nespravedlnosti a oni moc dobře ví, na koho tu nespravedlnost hodili tak najednou šoupou nohama a najednou ustupují z cesty. Vždyť upřímně já člověk, který měří 161 cm a váží okolo 45 kg přeci nebudí tolik respektu, vzhledově určitě ne, ale těmi argumenty asi ano a je to dobře. Dostali, co zasluhují a já jsem dostala tomu, co mi náleží a žádný podvod na mě uvalen nebude, nebudu platit za chyby někoho jiného. To, že možná vypadám jako mladší střívko ještě neznamená, že si nechám vše líbit.

Nesnáším nespravedlnost a když se mi něco takového děje mám potřebu se bránit a nastolit tu spravedlnost všude, nevím, je to tak nějak ve mně celý život. A já věřím, že tyto úřady – největší podvodníci a zloději na to dojedou tím, že se jednoho dne toto všechno zhroutí na dluhy. Věřím tomu, časem, ne hned, ale časem se tohle zhroutí a buď tam všichni vzájemně se sebou budou souložit, anebo se tam vyházejí oknama navzájem.

Nespravedlnosti bylo dost, řekla jsem si a než jsem tam napochodovala se sebevědomím, připravenou řečí a správným, nezlomným argumentem jsem věřila v tom, že po tom zakročení tam, bude líp. A skutečně je.

Za štěstí a dobré časy se musí člověk prát i když ten soupeř je takový do kterého byste to neřekli.

Ti největší zločinci se právě tváří nejvíce nevinně.

Už dávno to není tak, že se máte bát zlodějů na ulici – taky, ale největším zlodějem je celá úředničina. Největší chaos nenajdete v punku, ale zrovna tady na úřadech, větší nepořádek jsem neviděla nikde jinde než zde.

Jeden den jste v klidu, další den si jen jdete něco pořešit a najednou ejhle, celá ta doba klidu byla trestná a co nyní? Konejšili vás celou tu dobu v klidu, že je to fakt v klidu a nyní najednou není? Tak to ne. Je a bude to v klidu nadále, za tím si stojím a pokud to není v klidu není to mým přičiněním. Najednou jde vše, hlavně nesmí být člověk slepý a fakt se všímat všeho a na úřady se vůbec nespoléhat, ale jet sám na sebe a starat se o sebe, to je největší podpora v životě, žádná jiná.

Bude líp vždy, když si něco nenecháte líbit. Neplakejte a nebuďte tou obětní ovečkou, která bude jen plakat, litovat se, že na ní byl uvalen podvod, braňte se, někdy stačí málo a jde to, někdy bude potřeba přitlačit víc, ale vždy má smysl do toho jít. Já nelituji, zařídila jsem si tak klid a abych měla vše v pořádku a žádný podvod, který jsem neudělala hradit nemusím.

Nebudu se nad tím rozčilovat, je to již pryč, avšak dalo mi to to, že v úřadech není žádná podpora a že je jedna velká zlodějina tam, nic víc. A není ostuda tam leckdy zajít zakročit a když se Vám něco nelíbí tak říct, co si o tom myslíte. Normální, lidská věc a čin.

Po dlouhodobé nespravedlnosti a strastích zákonitě musí přijít klid a dobré časy, já věřím, že přijdou a budou trvat, už by bylo na čase.

Po delší době temna, musí zákonitě vylézt i slunce.

A co Vy? Jak bojujete proti nespravedlnosti? Jste ochotní stát si za svým a jít si za spravedlností a když je potřeba nespravedlnost nastolit?

 

Zdroj obrázku: ČTK. Daňaři online [online]. [cit. 28.4.2017]. Dostupný na WWW: http://www.danarionline.cz/novinky/detail/4753-financni-urady-loni-provedly-o-22-000-kontrol-mene/

O SML

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE