Nic není tak horké, jak se uvaří

Aneb, ze starého přísloví, které mě učili na základní škole tak skutečně se k němu musím přiklonit, že je pravdivé.

Myslím si, že každý z nás se někdy dostal do situace, kdy měl pocit, že se mu vše hroutí, nebo že mu končí něco krásného co měl rád a na co byl i zvyklý a nastává něco nuceně špatného, co nechce aby se stalo a vypadá, že se skutečně stane.

Asi to zná opravdu každý a i já. Je to naprosto lidské a nikdo asi nechce dobrovolně a samovolně přijít o něco v životě, co ho činí šťastným a spokojeným.

A když vlastně se snažíte o to si to krásné udržet a i přesto o to máte přijít a ztratit to, tak logicky člověk začne šílet a panikařit a snaží se to všemožně udržet a zabránit tomu, aby to skončilo a to jen proto, že nebylo ve Vašich možnostech tomu zabránit, prostě ta nová změna přišla a nedá se s tím nic robit, asi samovolný konec?

Prostě novinka, která spadla z čistého nebe jako hotová věc a vypadá to, že se stane, něco co si nepřejete, ale cítíte, že se to stane.

V tuto chvíli obvykle opravdu začínám panikařit, když se mi něco takového děje a snažím se zkusit ještě něco a jet na 110% abych udržela to krásné a šťastné, však o to víc mi to snad prokluzuje mezi prsty. Leckdy ano, vidím něco přehnaně špatně a v takových chvílích opravdu mám tendence vidět to úplně černě, jelikož když takto panikařím, tak vidím temně.

Vždy se ptám svých nejbližších co mám dělat, co si o tom myslí a probírám to s nimi a dostávám i rady, že nikdy nevím co se stane a že to chce čas.

Taková rada mě někdy ještě víc zneklidní, někdy mi přijde neutrální a někdy mi přijde taková nejistá, ale musím dát za pravdu v tom, že i když přijdou jakékoliv zneklidňující informace, nebo změny, tak nikdy nic není tak horké jak se zpočátku uvaří. Když to necháte odležet a necháte to chvíli být a splynete s tokem života tak ono se to vždy tak trochu zchladí a už to není tak šílené, jak se na počátku zdálo.

Ano, někdy mi to trvá pár dnů, než to takhle uvidím, někdy i týden i měsíc, ale opravdu čas to zchladí tu horkost novinek a změn a ono to skutečně je leckdy ještě úplně jinak než se zprvu jevilo, anebo se to nakonec změnilo k ještě lepšímu než jsem si mohla zdát a snít.

Leckdy je to všechno jen v naší hlavě a je to náš strach z budoucnosti, či z nejistoty a proto se nám to děje, však když se bát přestaneme a tak nějak splyneme s těmi událostmi a bereme je tak, že nejsou hotové věci, ale že se mohou změnit, kor pokud to není jisté a ještě není čas, aby se to naplnilo tak o to víc ještě to může časem vychladnout a celá ta situace se ještě může změnit a zlepšit pro naše dobro.

Opravdu, přicházím na to časem a vždy si po takových zprávách a informacích nechám vše projít hlavou, vydám se na procházku, anebo do noci o tom popřemýšlím a srovnávám si myšlenky a uklidním se. Pokud to není hotová věc, či věc která by se nedala ještě změnit, či nechat odležet tak to nechám být a nechávám to uzrát, zapojím do toho ještě svou mysl a svá přání a přeji si, aby vše nakonec skvěle a šťastně dopadlo, věřím tomu, jako kdyby to tak skutečně bylo a ono se to tak obvykle i splní a za to moc děkuji Vesmíru a andělům.

Nemusí se tedy hned člověk hroutit z toho, že se něco mění, třeba je to všechno jen zkouška, zda si opravdu stojíme za tím vším a zda opravdu chceme to o co usilujeme a jestli to chceme na 100%. Pokud ano tak obvykle i dokážeme obhájit svou situaci a zůstaneme tak, jak jsme. Pokud to na 100% nechceme, nebo neumíme si za tím stát, tak můžeme o to přijít a přijde nám do života něco nového, co nás naučí si stát za svým a uhájit si to.

Ze začátku, nebo v době kdy si příliš člověk nevěří tak se zalekne každé možné změny a novinky, která by mohla nastat, zalekne se a uvěří snadno všemu, co kdo poví a co kdo vypustí za fámu. Však člověk, který už si věří a věří své intuici se jen tak z něčeho neposadí a i když se dozví špatnou zprávu, tak to nechá uzrát. Pokud to má být tak skutečně špatné tak se to tak skutečně stane, pokud se nestane (jak předpokládaně) nic tak to zřejmě nebylo tak horké, jak se zdálo a byla to jen fáma.

Asi se leckdy musí naučit člověk rozlišovat to, čemu věřit a čemu ne a naučit se vlastnímu klidu.

To co se zpočátku zdá, že má přijít a jsou to zatím jen zprávy a zatím to nepřišlo tak je jen zdánlivé. Může to být i nemusí, pokud je to skutečné tak to přijde a stejně s tím člověk nic neurobí, pokud to není skutečné a nehrotí to, tak to ani nikd nepřijde a byla to jen přehnaně horká novina, kterou někdo tak horlivě podal, ale to bylo tak všechno na tom horlivého.

Každým dnem mě to učí tomu, abych se neposadila na zadní část z toho, co kdo řekl a před čím mě kdosi varuje a kdo má údajně přijít a připravit mě o něco a stále takové hrozby a Bůh ví cosi. Víte co, už je mi to jedno, pokud něco má přijít tak to prostě přijde a já s tím stejně nic nezmůžu, pokud o něco mám přijít a ztratit tak to ztratím tak či onak když budu panikařit i když nebudu a pokud někdo má za mnou přijít a nějak mě ohrozit nebo snad napadnout fyzicky tak ať přijde, na fámy či výhružky z dálky nedávám, Pokud je to tak skutečné má se to stát a ne stále čekat na něco, co se jen možná tak povídá a to je tak všechno. Povídat se může leccos a nemusí z toho být pravda nic.

A co Vy? Snad uvěříte fámám a necháte se ohrozit, anebo už tak nějak máte nad leccos svůj nadhled a jste v klidu?

 

Zdroj obrázku: MARCO LA MANTIA. www.ciaksiscrive.it [online]. [cit. 23.3.2018]. Dostupný na WWW: https://www.ciaksiscrive.it/cinema/anticipazioni/bizzarro-trailer-colossal/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *