Nová šance

Minulost nás rozpojila a šli jsme si každý svou cestou. Nefungovalo to, rozčilovalo mě tvé chování, ta nezralost a nepochopení.

Mělo to svůj důvod, proč jsme se odloučili a každý šel svou.

Když jsem se cítila jako když jsem na vše sama a nepochopená, tak si se ozval. Bylo to fajn, aspoň to někoho z cizích lidí zajímá, aspoň někdo mi taky řekne krásná slova a napíše mi přáníčko na dobrou noc, někdo kdo mě ještě opěvuje, někdo kdo na mě nemá jen zlé vzpomínky. Je to krásné a zahřálo to u srdce.

A ačkoliv vím, že to není ideální a každý jsme z úplně jiného světa, tak děkuji za ten zájem, za to zeptání a za ta přáníčka k dobrému ránu, zrovna v tu chvíli jsem to nejvíce potřebovala.

Ti, co se považují za něco víc v mém životě se nezajímali, tak se zajímá jiný a já děkuji. Jsem koneckonců jen žena a dám přednost tomu, kdo se ke mně hezky chová a zajímám ho.

Sice to nebylo ideální tehdy a měla jsem důvod tě opustit, avšak nyní, ukaž se zda jsi vyspěl, ukaž se zda jsi se vypracoval výš, ukaž zda sis to v hlavě srovnal. Máš novou šanci, protože ses nyní ke mně choval mile, hezky, se zájmem. Neslibuji si nic, ale proč bychom se nemohli jen tak pobavit, podebatit?

Proč by ne, neříkám že hned se musí všechno změnit a staneme se partnery, to nikdo neřekl a ani neslibuje, ale proč bychom se nemohli jen tak normálně pobavit?

Já na minulost nedávám a jsem názoru, že minulost má zůstat uzavřená, ale přijde, že tohle byla jen čárka a možná to nebyla konečná tečka. Kdo ví, máš určitě svá kouzla a trumfy, které můžeš nabídnout, třeba to tehdy bylo v nesprávný čas. Někdy to chce prostě čas než si lidi porozumí. Nechci být skoupá vůči lidem a ohledně dávání šancí, naopak. Někdy čas léčí. A když tak nad tím přemýšlím, tak po ránách, kteří mi zasadili ti kteří se považují za něco víc v mém životě tak si říkám, že už to snad nemůže být ještě horší, i když asi může vždycky. Každopádně je mi tvůj zájem milejší než hádky, křik, výčitky, nechání zodpovědnosti na mě, převalení chyb na mě, nadávky, urážky, nebo v druhé verzi ticho, požadavky a vynucování mého zájmu, nezájem, chlad. Už mi tak nějak přijde, že cokoliv jiného je lepší než tyto dvě varianty. Tak ses prostě ozval, no a ať se z toho klidně podělají na místě, je mi to jedno, aspoň si mě příjemně oslovil tak jak to mám ráda, pořád jsem pro Tebe Sáruška, prý vzpomínáš na naše konverzace, je to milé že je někdo, kdo se na mě nesnaží zapomenout, přeješ mi na dobrou noc, krásný den, odpoledne a ráno, jak pěkné to je, někde jinde se toho nedočkám nikdy a ještě dostanu vynadáno. Sociální sítě pro Tebe jsou přežitek, ooooo moje slova celou tu dobu, taky to tak mám a proto jim nevěnuji příliš času. Konečně také někdo, kdo to bere okrajově a ne jako středobod světa. Jsem ráda, že ses ozval, sice z minulosti, ale těší mě, že si mě ještě pamatuješ a nejsem pro Tebe jen zlo, jako pro všechny ostatní ex.

A děkuji, že je to takhle, i kdyby nic z toho, nevadí, pomohlo mi to v nejnutnější chvíli, kdy jsem potřebovala, o to víc si věřím, že se dokážu postavit hrdě a vyřešit vše, co je nutné. I kdyby už nic z toho, tak mi to vlilo krev do žil a cítím se odolnější, živější a milovaně. Jsem koneckonců jen „vypočítavá ženská“, taková ta mrška, která se živí láskou.

Někdy je prostě toho zlého tak moc, že jediné co člověk potřebuje je vlídné slovo, krásné oslovení, přáníčko a popovídání o ničem složitém, bez řešení, bez výčitek a očekávání.

A já za to děkuji.

Dávám tímto novou šanci a čistý štít, avšak kdo ví, co a jak bude. I kdyby to nemělo dlouhého trvání tak jsem i tak ráda a nebudu se zlobit, když se znovu rozpojíme. Anebo se spojíme? To je otevřená věc…

Nová šance, nový čistý štít, budoucnost, změna, pozitivum, pozitivní změna a evoluce, nový začátek, krok do neznáma ze zóny pomyslné jistoty ze které jsem stejně shazována…. Nebudu prozrazovat tolik, věci se vybarví tak jak jsou až bude správný čas.

Zdroj obrázku: CASEY ROBIN. youtube.com [online]. [cit. 3.1.2020]. Dostupný na WWW: https://www.youtube.com/watch?v=0LmUhnpz_Ck

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *