O čem dnešní tvorba vlastně je a co lidi nejčastěji zajímá

V dnešní době, když tvoříte, ať je to cokoliv – nějaké to umění, jste spisovatel, zpěvák, režisér, malíř, herec, či cokoliv z tvůrčí kariéry, nebo koníčku tak se dříve, či později setkáte tváří tvář s tím o čem to vlastně celé opravdu je.

Když začínáte tvořit, velká část z Vás všech tvoří z toho důvodu, že se chtějí uplatnit, či projevit jinak než jen vzhledem, či tím, za koho jsou považováni – svým okolím, či rodinou. Chtějí se prostě projevit jinak a najít své místo trochu jinak, než je obvyklé. Což je super, skvělý způsob, který vlastně Vám dá to, co jste celou dobu chtěli. Najdete své místo, začnete tvořit, děláte to, protože Vás to baví, naplňuje a nacházíte si nové a nové fanoušky, kteří Vás oceňují tak, jak jste a berou Vás dle toho, jak tvorbu tvoříte a Vy se tak cítíte super, protože nejste ve škatulce, kam Vás dala rodina, či okolí.

Dlouho se dá žít v tom vědomí, že ty lidi Váš skutečně obdivují za to, co děláte a co jste dokázali. A opravdu někteří fanoušci to tak skutečně mají a skutečně obdivují to, co tvoříte.

Však časem začnete nabírat i takové fanoušky a lidi, které zajímáte, avšak tam už se to netočí podle tvorby a dle toho, co uvedete na trh, či do světla veřejnosti.

Takové lidi zajímá už jen Vaše soukromí a Vaše životy a tací lidé Vás dál proslavují a drbou o Vás jen kvůli Vašemu životu. Dychtí po tom vědět, jak žijete, kolik si vyděláváte, zda ta činnost, kterou tvoříte tak zda Vás dostatečně uživí, kde bydlíte, s kým bydlíte, s jakými lidmi se přátelíte a na jaké akce chodíte, kam se chystáte jít- aby Vás tam mohli potkat, s kým máte vztah, s kým pouze souložíte, na koho se usmíváte, kdo je Vaší rodinou, Vaši blízcí přátelé a všechno toto se okolo toho točí.

Pak také samozřejmě nemůžu opomenout, tak kam jste kdy šli a co jste měli na sobě a jestli šel někdo vedle Vás, nebo ne.

Prostě už tohle není tak o tej tvorbě, jako spíše o tom, jak žijete Vy a nabírá to víc na slávě tyto informace a věci víc, než skutečná Vaše tvorba. A takoví lidé nevidí zda jste knihu, kterou jste vydali zda byla bestesellerem, nebo zda články, které píšete jsou bez pravopisné chyby. To už tak neřeší, prostě ví to, že píšete na slavné stránky a to jim stačí a pak už chtějí vědět vše o Vás a to co o Vás zjistí tak tím se uspokojují a dokonce někteří tak začnou dle Vás žít život a snaží se být jako Vy.

Chtějí zažívat to co Vy a stýkat se s lidmi, co Vy a vypadat jako Vy a už se to celé zvrtává v to, že Vy přestáváte mít své soukromí a tvoříte sice dál, ale máte pak pocit, že už to není to hlavní, co lidi zajímá, ale že je zajímá jen Vaše soukromí.

Však se podívejte na ostatní slavné lidi. Jistě, že se řeší, co, kdy vydali, vytvořili a v jakém filmu se ukázali, avšak víc se řeší to soukromí a žijou se životy celebrit. Proto je na světě tolik fanatiků, kteří chtějí být jako ty celebrity a někteří dokonce věří tomu, že když se tak začnou chovat tak budou dvojník té slavné osobnosti a budou skutečně jako oni. Nebo, že toho člověka na toto získají.

Z vlastní zkušenosti Vám to povím takhle, pokud se proslavíte na něčem tak nejdříve získáte fanoušky pro svou tvorbu to ano, pak už budou přibývat pomaleji, ale o to víc bude slavnější Váš osobní profil na sociálních sítích tam to bude každý sledovat, cokoliv tam dáte a kdekoliv se vyfotíte a kde jste byli a někteří skutečně jak to přidáte tak se tam vydají a budou Vás chtít zastihnout. Což se mi stalo, proto to sděluji.

Ve své tvorbě to i nastínil slavný člověk vystupující pod jménem Nejfake, vystupuje jako youtuber a líbilo se mi, jak vystihl, že už to není o tom, jak děláte ta videa, ale o tom jak žijete a vše jen o Vás.

Že je to takovým smutným faktem, který bohužel je pravdivý a je to skutečně tak, je to jen a jen o tom. Lidem už pak přestává být jedno to, jak žijete a to co Vás inspiruje, prostě chtějí vědět všechno a tak doufají, že přijdou na nějaké Vaše tajemství, co v sobě máte co Vás proslavilo a co Vás činí šťastným atd. Dokážou si i Váš život natolik přivlastnit, že si myslí, že jsou na Vás nějakým způsobem telepaticky napojení. Což je extrém, ale také se mi to už stalo, že si to někdo myslel.

Nechci si v tomto článku stěžovat na nedostatky a mínusy slávy, to ne, nejsem natolik slavná, abych si něco takového mohla tvrdit. Však tato myšlenka na kterou mě přivedl právě pan Nejfake v jednom videu mi vlastně dalo to, že to tak skutečně je. Však se podívejte kolem sebe, lidi většinu času tráví na sociálních sítích a sledují novinky, kdo tam co přidal a to nemusí být ani celebrity, stačí lidi, které znají a všechno to sledují, jako kdyby tam každou chvílí mělo být něco extra zajímavé, či se tam objevilo porno zadarmo. Nevím, mě to tak přijde, prostě dnes se nežije už pro tu tvorbu, ale pro to, co kde kdo udělal, kdo s kým spí a kdo se jak obléká a kdo jak vypadá. Je to prostě o tom a sociální sítě k tomu naprosto vybízí, aby to tak lidé řešili a měli to tak, jelikož to Vás vyloženě i podsouvá to, abyste neodtrhli oči od telefonu, či počítače a stále sledovali zda zrovna ten a ta něco nepřidali a zda se tam něco nového neobjevilo.

Je smutný pohled na ty lidi, kteří už pomalu zapomínají ohodnotit, či uznat to, co kdo dokázal, ale spíše hodnotí to, kdo jak žije a kdo s kým žije a už se tolik nehledí na tu práci a na ty výkony. To je na tom to smutné.

Někteří lidé, i kdyby udělali průšvih tak je stejně lidé budou zbožňovat a řešit jejich životy a u některých i když budou dělat vše správně tak tolik propíraní být nemusí.

Však se stačí podívat třeba na pořady v televizi, soutěžní pořady, které ani zdaleka nejsou o tom vyhrát, ale o sympatiích a o vztazích tam, viz. třeba známý pořad Prostřeno a jedna z nejslavnějších epizod tam.

Lidé mají tendenci žít životy jiných a mají tendenci řešit jen jejich osobní život a nikoliv to, co dokázali. Řeší to, jak kdo kde byl oblečen a kdo jak se vymódil a kdo koho pohoršil. Avšak už se neřeší, že mimo to ten člověk dokázal třeba natočit úspěšné desky a že je třeba prima zpěvák a i si texty píše. Nebo to, že vydá album již brzy a o čem bude, to už o tom tolik neuslyší člověk, na což uvidíte mnohem víc zpráv o tom, jak ten člověk kde nakoupil a jak vhodný, či nevhodný kousek oděvu si oblékl.

Začíná ten zájem být povrchnější a povrchnější.

Co si o tomto tématu myslíte Vy?

 

Zdroj obrázků: WIKIHOW. Wikihow.com [online]. [cit. 21.7.2017]. Dostupný na WWW: http://www.wikihow.com/Create-an-Alter-Ego

NEJFAKE. Bandzone.cz [online]. [cit. 21.7.2017]. Dostupný na WWW: http://bandzone.cz/nejfake

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *