O lidech, kteří nás nemají rádi

I lidé, kteří mě z hloubi duše nesnáší, nemají rádi a nejspíše k tomu mají důvod/y a které jim neberu, mě inspirovali, jelikož i oni svým způsobem přispívají do mého života.

Lidi kteří nás nemají rádi tak k tomu mají obvykle nějaký důvod a převážně ten důvod je v nich. Protože je něco na nás, co nedokáží přijmout, či skousnout.

67-29362-11-nenavist-je-jako-pit-jed-a-ocekavat-smrt-nepritele

Když jsem byla mladší, nechtěla jsem si tvořit nepřátele, celkem jsem se toho bála, když mě někdo nebude mít rád. Obávala jsem se toho, nechtěla jsem být nikomu trnem v oku. A proto jsem se rozhodla být na všechny lidi hodná a přívětivá a neodmítat lidi, když potřebují pomoci.

Však i tak jsem po čase zjistila, že jsou lidé, kteří mě nemají rádi, jelikož nelze se prostě zavděčit každému. Dříve jsem to nechápala. A chtěla ještě víc všem vyjít vstříc, avšak nešlo to. Prostě to nešlo a zklamalo mě to celkem.

Po pár letech kdy se několik lidí též otočilo proti mně. Několik rádoby nejlepších přátel v té době se obrátilo a nyní je to tak, že děláme, že se neznáme.

Postupně mi to začalo vadit a mrzet, jak se v mém životě tak často střídají pozice nejlepších a blízkých přátel a že vlastně ta přátelství tak brzy skončila. Ano, mrzelo a bolelo a přála jsem si, aby již někdo konečně vytrval na tom místě a byl skutečně tím nejlepším kamarádem/kamarádkou.

A ještě víc mrzelo, když mě ti bývalí přátelé začali nenávidět, či nemít rádi, či pomlouvat. Nerada jsem žila s tím pocitem, že mě někdo nemá rád. Že prostě je někdo, koho moje přítomnost pobuřuje a vadí.

Však musela jsem pochopit, že lidské štěstí nezávisí na ostatních lidech a už vůbec ne na těch, kteří vás nemají rádi.

Nepřátelé, nebo prostě ti, kteří Vás nemají rádi tak Vám to vědomí o těch lidech dodá:

  • motivaci – do svého života, do svých snů a cílů
  • odvahu – být sám sebou
  • stát si sám/sama za sebou a svým názorem
  • nebrat ohled na okolí
  • sebevědomí
  • chuť ukázat a dokázat lidem, že se ve vás mýlili

Aspoň to jsem pochopila já a i když jsem několik let se nemohla vyrovnat s tím faktem, že můžu mít nepřátele, protože jsem v každém viděla to dobré a i když jsem se s někým přestala bavit tak jsem i přes toho člověka neměla důvod nenávidět.

Sice až ve svých devatenácti letech jsem pochopila, že na to jak budu mít nebo nebudu mít šťastný život nemají lidi, kteří mě nemají rádi až takový vliv. Šťastný život si udělám sama svými činy a rozhodnutími a proč bych měla dovolovat lidem, kteří mě nemají rádi, aby rozhodovali o mém životě?

Proč bych se měla trápit a schovávat, jen proto, že některé lidi má přítomnost a můj život pobuřuje?

Začala jsem žít tak, že jsem přestala se ohlížet na to, co dělají lidé, kteří mě nemají rádi, přestala jsem řešit, co si o mě myslí a začala se víc ohlížet sama na sebe, co si vlastně o sobě myslím já.

Přiznala jsem si, že dříve jsem strašně moc dala na to, co si o mě lidé myslí a říkají o mě.

Lidi o kterých vím, že mě nemají rádi, tak je respektuji tací jací jsou, toleruji je a beru jejich názor na mě, však nenechám si od nich zasahovat do života. Ačkoliv si třeba někdo může myslet, že stále můj život ovlivňuje, není to pravda.

K čemu by mi bylo, kdybych stále řešila minulost a trápila se nad lidi, kteří mě nemají rádi? Akorát tak můj život bude nešťastnější a budu závislá na mínění ostatních.

Celkově tito lidé mě posílili, neskutečným způsobem, nikdy bych si nemyslela, že dokážu respektovat lidi, kteří mě nemají rádi a že dokážu žít i s tím vědomím, že mě někdo nemá rád.

Ano, dokáže se s tím vědomím žít a možná i lépe.

Pochopila jsem, že čím víc lidí vás nemá rádo bez důvodně tak je to znamením, že jste již něco dokázali.

Upřímně nejvíc jsem si znepřátelila lidi, když jsem učinila nějaký zásadní krok v mém životě.

Dejme tomu: úspěch ve škole, maturita, články, nový vztah, rozchod, vydání knihy, když jsem hrdě a s nadhledem zvládla náročné situace, když jsem si stála za svým názorem, když jsem se pohádala.

Protože lidé nemají rádi někoho většinou z důvodu závisti, či žárlivosti a z toho pak pramení ta jejich nelibost k vám.

Z toho pramení, že nikdy se nestyďte za to kým jste, stůjte si za svým stanoviskem, i kdybyste tam měli stát sami, stůjte sami za sebou, tím poznáte sami sebe a přijměte fakt, že vždy tu bude někdo, koho bude vaše přítomnost pobuřovat, avšak Vás to trápit nemusí, Vaše štěstí se neodvíjí dle toho, zda Vás nějaký člověk nemá rád. Žijte pro ty, kteří žijí pro Vás to je skutečně podstatné v životě. A uvidíte, že v těch nejtěžších chvílích, kdy budete mít pocit, že je vše proti Vám a že se vše otočilo vůči Vám a že ztrácíte známé a přátelé tak ve skutečnosti tu budou skuteční přátelé, kteří budou po Vašem boku věrní jak psi 🙂 a budou s Vámi.

Nezavděčujte se všem, nemá to cenu, nelze se zavděčit úplně každému a ne každý Vás bude mít rád, to je prostě fakt, který když přijmete ulehčíte si tak v životě některá trápení.

Ve své podstatě si myslím, že člověk, který se nechce s nikým rozhádat a vlastně si ani nestojí za svým názorem a sám za sebou tak tohle ještě musí teprve pochopit, dostane tuto lekci, aby pochopil co je skutečně v životě důležité.

Neodsuzuji někoho, avšak též se nenechám odsuzovat za to co dělám, jelikož za svými činy a rozhodnutími si stojím a i když se s někým nepohodnu a ne všem se zalíbím, nevadí mi to, vím, že život tohle obnáší a tak budu činit tak jak uznám za vhodné já.

Jaký na to máte názor Vy? Máte hodně nepřátel?

 

Zdroj obrázku: REDAKCE. investiční web [online]. [cit. 1.4.2016]. Dostupný na WWW: http://www.investicniweb.cz/2015/1/22/10-nenavidenych-akcii-ktere-budou-sluset-vasemu-portfoliu/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

2 komentar v O lidech, kteří nás nemají rádi

  1. N. napsal:

    Dobrej článek cíl motivace to splnilo:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *