O lidech, kteří prahnou po informacích o ostatních lidech

Milionkrát jsem rozebírala a probírala téma o drbech a pomlouvačných lidech. Aneb Drby, drbny, drbačiJak se lidé nestarají o sebe, ale o ostastní.

Účelem chování takových lidí vlastně je ten, že prahnou po informacích o lidech. Jelikož se sami cítí méněcenně a mají snížené sebevědomí, mají sami v sobě problém a tím pádem potřebují i svůj život neustále s ostatními porovnávat. Zda se náhodou nemají převratně šťastněji. Případně jak se mají, jestli náhodou na tom nejsou lépe než oni sami.

27f7069d616759a2ae56d39a1bae0a74

Když se nad tím zamyslíme, takový člověk, který neustále potřebuje o ostatních lidech něco zjišťovat a špehovat každou informaci tak vlastně takový člověk nemá vlastní život, žije život ostatních lidí a neustálém řešení a porovnávání se s někým jiným.

Musí to být i stres to neustálé řešení života někoho jiného a toho, jestli čistě náhodou na tom není lépe než my.

Když to tak vezmeme a představíme si třeba tuto situaci. Tak s někým s kým jste se dlouho bavili a přátelili. Ten člověk už za dob přátelství Vám hodně záviděl a žárlil na Váš život a neustále měl potřebu se Vám vyrovnávat a případně Vás i kontrolovat kde jste byli a s kým.

Tak po ukončení takového přátelství a celkově utnutí kontaktu. Tak dobrá, oficiálně se nebavíte z nějakého důvodu, avšak i přes to víte ať už od ostatních lidí, nebo jiným způsobem, že stejně zjišťuje o Vás informace a stále vlastně chce co nejvíce toho o Vás vědět. A důvodem je právě to, aby mohl dělat pózu jako, že je šťastnější a mnohem spokojenější než Vy a že vlastně je již „za vodou“. Velice úsměvný pohled na takového člověka. Mohu říct jen jediné, že by mi bylo takového člověka líto, jelikož se nehorázně v hloubi duše musí trápit.

A takovému člověku pokud tato póza vydrží tak to jeho „štěstí“ mu stejně nikdo moc nebude věřit, jelikož to není důvěryhodné, anebo ta póza dřív padne a stejně se vyjeví jeho pravá tvář.

Avšak to jsem odbočila.

Jde o to, že lidé, kteří Vám něco závidí, nebo na něco žárlí tak stále jsou zvědaví a hltají každou informaci, kterou by se rádi dozvěděli, aby Vás mohli řešit a mohli i případně dál pomluvit.

Jelikož moc dobře vědí, že informace je to nejcennější, co můžete proti někomu použít.

Je to honička za informacemi a neustále špehování života jiného člověka, či jiných lidí a to jen proto, abyste měli co řešit a abyste mohli porovnávat.

Nu, nedej bože, když se ten člověk skutečně má lépe, je šťastný a žije si v hojnosti. A nedej bože žije si šťastně tak jak byste chtěli i Vy.

Tato informace neskutečně podkope sebevědomí a vytvoří komplex a takový člověk, který takto jde po těch informacích tak buď se bude snažit toho člověka předčít a vyrovnat se mu, avšak ne-upřímně, jen pózou, anebo zatrpkne a začne toho člověka pomlouvat.

Avšak to jen proto, že tomu člověku závidí a nedokáže žít svůj život, nedokáže si to co chce vytvořit sám ve svém životě. Prostě zóna pohodlnosti a trochu komplex méněcennosti.

Je zbytečné řešit někoho s kým je již definitivní konec a ten člověk je evidentně vážně někde jinde, jinak by se Vám již ozval a třeba by se kontakt a přátelství obnovilo. Ale takto? To se bude trápit jen ten člověk, který to v sobě nemá uzavřené a nežije svůj život.

Je to cesta, kdy si kopete hrob vlastnímu sebevědomí a vytváříte si tak zároveň komplex méněcennosti, ubližujete sami sobě. A ten člověk, kterého vlastně špehujete, či zjišťujete o něm ty informace o tom v 90% vůbec neví a je mu to vlastně celkem i jedno. Pokud však není paranoidní :D, či detektiv.

Tomu kdo špehuje ostatní lidi a zjišťuje o lidech informace za účelem toho, aby je pomlouval, či aby se s nimi porovnával, tak mohu říct jen jediné. Ten člověk ubližuje sám sobě a nic si tím fakt nedokazuje, ani sobě, ani tomu člověku, ani okolí.

A upřímně na místě takového člověka bych se i styděla, že musím takovým potupným způsobem o někom něco zjišťovat a že mě to vůbec zajímá, když s tím člověkem se již dávno nebavím.

Mě osobně jak jsem již řekla by to bylo trapné a styděla bych se sama za sebe. Přeci jen, když už s někým kontakt ukončím tak je to natrvalo a nehodlám to obnovovat. Tudíž proč bych se měla o toho člověka zajímat dál, když evidentně tam byl natolik závažný důvod se s tím člověkem nebavit?

A zjišťovat o tom člověku informace co a jak žije a jestli se náhodou nemá lépe než já? Tak to promiňte, ale to mě slangově řečeno „netankuje“, nebaví a ani s tím nehodlám začít.

Starám se o svůj život a to mi bohatě stačí a ještě abych do toho řešila takto složitě někoho s kým se nebavím, to by bylo na mě moc složité a nelogické :).

A co Vy jaký na to máte názor? Zjišťujete informace o někom, s kým se již nebavíte? Anebo to prostě neřešíte, kdo a jak žije?

 

Zdroj obrázku: REDAKCE. Fullmoonzine.cz [online]. [cit. 1.4.2016]. Dostupný na WWW: http://www.fullmoonzine.cz/novinky/nafrnena-barbora-polakova-ma-novy-klip

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *