O lovcích vztahů a zářezů

Existují lidé na tomto světě, kteří mají takovou větší oblibu ve vztazích a neustálém „lovení“ nových partnerů/partnerek a nových sexuálních zkušeností tzv. zářezů.

Tito lidé nedokážou vysvětlit proč to dělají, jediné co z nich vypadne je to, že „si nemohou pomoci“, že „to láká“.

Můžou si tím samozřejmě nahánět sebevědomí, zkušenosti a celkově si nahánět zkušenosti tak, aby člověk nevypadal nezkušeně a kdo ví co ještě dál.

Tací lidé jsou odsuzování moralisty a celkově lidmi, jelikož tací lidé nevydrží v žádném vztahu, chodí ze vztahu do vztahu, anebo se neusazují, jelikož nevydrží s jedním člověkem.

depositphotos_27039573-Attractive-woman-with-artistic-make

Jejich uvažování a logika spočívá v tom, že je baví uhánění a lovení svého vytyčeného protějšku, kterého chtějí a musí dosáhnout a jakmile jej dostanou, chvíli je baví, anebo ho po ulovení je přestane bavit a tak o již ulovenou kořist přestane mít zájem a má nutkání lovit další kořist a další a další.

Jelikož se takový člověk nedokáže usadit, nedokáže dlouhodobě vydržet s jedním člověkem.

Poměrně dlouhou dobu mě zajímalo, proč ostatní lidé takové lidi odsuzují. Jasné, na první pohled to bije do očí, tací lidé střídají protějšky a jejich partnerské a sexuální zkušenosti jsou bohaté a nikdo jim tak již nevěří, že hledají vztah, že vůbec chtějí poznat lásku. Nikdo jim to nevěří, každý si totiž myslí, že jsou jen lovci bez citů.

Ani tací lidé nejsou bez citů, jen prostě nedokážou najít to, co hledají s jedním člověkem, hledají to vše u více lidí a to je uspokojuje nejvíce.

Takové lidi uspokojuje, že čím více lidí získá a dostane tím víc je to žene a dodává jim to sebevědomí, že v tom chtějí pokračovat dál.

Takovým lidem dělá dobře, když je má rádo více lidí a uspokojí je jak citově tak i fyzicky-sexuálně víc lidí. Vzrušuje i uspokojuje je to.

Řeknu to vyloženě upřímně tak, jak mi to bylo řečeno od jednoho takového člověka, cítí takovou nevyslovitelnou žízeň po nových a nových vztazích, lidech a sexu s novými lidmi.

Vyloženě silná touha a potřeba se seznamovat s novými lidmi a navazovat s nimi bližší vztah.

Tací lidé se mohou bát i závazků O lidech, kteří se bojí citově připoutat.

Jde o to, že tací lidé cítí silnější potřebu sexu, sbližovat se s někým, seznamovat se s lidmi za účelem sblížení se, jelikož si nedokáží pomoci a nedokáží se usadit s jedním člověkem.

Soužití s jedním člověkem jim může připadat nudné, stereotypní, stejné, beze změn a to je opět nutí lovit někde jinde a někoho jiného.

Může toto být jen určité období v životě, však může to být i životní styl, který takhle může někdo propagovat a žít. Prostě ten člověk to v sobě má a i když tak sám sobě škodí, vystřídá spousty lidí a nikdo ho po čase natrvalo nebude chtít tak i přesto takový člověk touží po tom, aby ho někdo měl rád.

A nejlépe, aby to bylo víc lidí ke kterým se může vracet. Sice takový člověk sám o sobě je nestálý s neustálou žízní po něčem novém a po nových lidech a sblížení s nimi. Avšak i takový člověk má city a tu lásku potřebuje tak jako kdokoliv jiný. Neumí se sice chovat a neumí si sice lásky vážit, to uznám, však je to jen zraněný člověk ať už zdřívějška, nebo z nedávné doby, který pobíhá, hledá a bojí se důvěřovat, bojí se odevzdat někomu, nechce ani vidět dlouhodobý vztah jako prioritu, bojí se problémů, bojí se toho, že by sám mohl být podváděn. V tomto chování vyzařuje i strach, avšak někdo si ten strach může sám v sobě tak vžít, že jej může brát jakou svou součást a tudíž i takové přelétavé chování může brát, jako svou součást.

A proto tak žije.

Je velmi komické si myslet, že takového člověka někdo změní, nezmění. Musel by se sám chtít změnit, anebo když někde narazí a zamiluje se, pak třeba ano, ale stejně, pokud tohle chování má v sobě zaryté vždy to v takovém člověku bude a bude to tam minimálně dřímat a spinkat.

Upřímně moje stanovisko a má zkušenost je taková, že člověk, který takto žije dlouhodobě a má v tom takovou zálibu se nezmění, ani potom co se zamiluje. Charakter podle mě nezapře a nezmění ani ta největší láska.

Ano, někoho milujete, může Vás svým způsobem změnit, avšak nikdy ne Váš charakter takový jaký je, ten můžete změnit jen Vy. Otázka je zda takový člověk se chce změnit.

Znala jsem a znám ženu, která takto žije od svých 15 let. I když prožila několik větších lásek, které je změnili a kvůli kterým se chtěla změnit a chtěla s nimi zůstat, tak stejně ten vztah skončil, nevyšel a ona se tak vrátila ke svému životnímu tempu a začala lovit a nové muže. I když byla ve vztahu tak lovila dál, nemohla si pomoci. Čím víc horší zkušenosti s muži měla tím víc ji to táhlo lovit dál a dál. Pokazila tak několik vztahů, pokazila si tak pověst, pokazila si tak důvěru u mužů. Trápilo jí to, avšak její charakter to nezměnilo, pořád tak jedná a jako svůj argument je ona spomínaná žízeň.

A co Vy si myslíte o takových lidech?

Attractive tanned brunette in blue underwear sit on floor, full body shot, small amount of grain added, studio shot

 

Zdroj obrázků: CARLODAPINO. depositphotos [online]. [cit. 29.7.2016]. Dostupný na WWW: http://cz.depositphotos.com/27039573/stock-photo-attractive-woman-with-artistic-make.html

COKACOKA. depositphotos [online]. [cit. 29.7.2016]. Dostupný na WWW: http://cz.depositphotos.com/5868372/stock-photo-attractive-woman.html

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *